Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellene szülnöm egyik...

Nem kellene szülnöm egyik barátnőm szerint a következő okok miatt, volt már valaki ilyen helyzetben, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

35 éves epilepsziás nő vagyok, aki rohammentesen él lassan 2 éve. Barátom bátyjának egyik gyereke autista, a másik is kisebb fogyatékossággal bír. A mi családunkban van két pánikbeteg is depresszióval párosulva. Egyik barátnőm szerint felelőtlenség lenne eleve 37-38 évesen szülni (akkora tervezzük), mert valószínűleg beteg gyerekeink lennének ha az én és az ő családjában is ennyi a beteg ember. Ezzel őszintén megbántott ha nem is szándékosan, csak ahogy ő mondta félt engem. Az ő gyereke hiperaktív és rengeteget kínlódik vele. Nade, a mai orvostudomány azért sok mindnet ki tud már küszöbölni,azaz gyógyszerekkel is teljes életet élhet például egy epilepsziás mint én. Ha mindenki úgy gondolkodna ahogy ő,akkor fele ennyien sem élnénk a bolygón. Ha feltérképeztetné mindenki a saját DNS szekvenciáit (egészséges gyereket szült nők is), a mutációkat, a betegségekre való hajlamokat akkor rengetegen találnának "hibákat" a sejtjeikben.

Mi a véleményetek? Én lennék felelőtlen?



2017. júl. 24. 18:44
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
5% az esély arra hog a gyerekem is beteg lesz. Genetikai vizsgálat meg amúgy is kötelező lenne nekem, amit nem is bánok. Az epileptológus professzorom azt mondta,hogy semmi akadálya annak,hogy szüljek, ráadásul a gyógyszer amit szedek nincs magzatkárosító hatással a gyerekre. Azok az új gyógyszerek amiket szedek már teljesen új fejlesztések.
2017. júl. 24. 19:41
 12/48 A kérdező kommentje:
Feltünt, hogy a vélemények alapján, főleg akik 100%-osak azok mind ellene vannak a 35 felett való teherbeesésnek. Érdkesnek tartom,mert én Amerikában éltem sokáig és ott pont ebből nem csinálnak problémát. A nők ott később szülnek és egészséges gyerekeket. Több barátom, osztálytársam stb. szült 30 felett.Sőt, a többség.
2017. júl. 24. 19:45
 13/48 A kérdező kommentje:
Az egyik volt exfőnököm odakint ráadásul egy amerikai nőgyógyász doktornő volt, aki 36 évesen szülte az első,most meg 38 évesen a második gyerekét.
2017. júl. 24. 19:47
 14/48 A kérdező kommentje:
Gyógyszereken élni szerintetek minden esetben kegyetlenség? Ki az aki manapság nem szed semmit? Én teljesen jól elvagyok ezzel. Hozzáteszem, hogy mondjuk elég erős személyiség vagyok. Én hálás vagyok hogy élhetek és mondjuk nem vetettek volna el magzatkoromban,ha kiderült volna hogy epilepsziás leszek. Egyetemet végeztem neurológia terén(bár még most csinálom majd a doktorit), szóval örülök hogy élhetek.
2017. júl. 24. 19:57
 15/48 A kérdező kommentje:
"neurológia területén".
2017. júl. 24. 19:57
 16/48 anonim ***** válasza:
96%
Ha te már eldöntötted, hogy nem törődsz semmivel, és szülni fogsz, minek kérsz tanácsot/véleményt?
2017. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem a 35 feletti terhességnek vannak ellene. Rosszul értelmezted. Az csak egy plusz, amit a te esetedben még nehezít az is, hogy már eddig is milyen sok betegség volt a családban.
2017. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Ha haragudnék anyára (apa már nem él) hogy megszült egy beteg gyereket azaz engem akkor jobb lenne a világ,jobb lenne az életem, az ő élete? Egyértelműen nem.
2017. júl. 24. 20:01
 19/48 A kérdező kommentje:

Két betegséget soroltam fel. Az én részemről az epilepszia, barátom bátyja gyerekének meg az autizmusa. Ez már akkor kizáró tényező ezek szerint.

Kíváncsi voltam mások véleményére egyébként és kicsit tényleg meglepett és nem mondom hogy nem elgondolkodtató. Tehát nem állítottam hogy én eldöntöttem. Sajnos sokszor hiába dönti el az ember,hogy gyereket akar ha az nem akar megfoganni.

2017. júl. 24. 20:04
 20/48 anonim ***** válasza:
94%

14: Sajnos nem minden probléma, rendellenesség kezelhető gyógyszerrel.

Egyébként én semmilyen gyógyszert nem szedek, semmi krónikus betegségem nincs, pedig már én is a 40-hez közelítek :) És az ismerőseim többségére is ez jellemző, úgyhogy az nagyon erős túlzás, hogy szinte mindenki szed valamit és mindenkinek van valami problémája.

2017. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!