Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elengedjenek Sopronba tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék Sopronban tanulni koliba. A szüleimmel már beszéltem erről de nem igazán engednek. 14 éves vagyok Jövőre ott kezdeném a 9.-et a koliba. Ha valakinek van valami jó ötlete hogy hogy vegyem rá őket akkor segítsen.

2017. júl. 24. 22:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#3 igen olyannal... nyilván nem mindenki ismeri be, hogy szarul sült el az iskolaválasztás .., azert még utána érdeklődöm !
2017. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#3

Széchenyiben a nyelvi osztály már teljesen más tanrend szerint fut! 🙂

15 gyerek kezd az első évben, nincsenek úgy szinten tartó óráik, mint régen, hanem angol-német-anyanyelvi beszédkultúra-matek-infó-tesi. Második évben becsatlakozik az osztály "másik fele" (a frissen jött kilencedikesek), akik humán tanrend szerint tanulnak együtt a már oda járó kb 15 gyerekkel (ugyanis duplán járnak kilencedikbe. 9.Ny -> 9.D -> 10.D -> 11.D -> 12.D). Lassan teljesen el is fog tűnni a nyelvi osztály (az új igazgató radikális változásokat szeretne). Üdv: egy frissen érettségizett széchenyis 😁

2017. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Gyerekek ! Elkanyarodtunk attól, hogy a Kérdezőnek segítsünk 🙃
2017. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Soproniként, ha gyerekem lenne eszem ágában se lenne beíratni a magyar oktatásnak nevezett pokolba szerencsétlen kölyköt. Egyik ismerősömet szülei még anno Ausztriába íratták be középiskolába. Hááát.. az első 1 év borzalmas volt, hisz semmi nem értett. Most 26 évesen viszont nem bír hálálkodni a szüleinek. Sokkal kevesebb lexikális dolgot (felesleges baromságot) várnak el.. Arról nem is beszélve, hogy folyékonyan, minden gond nélkül megtanult németül és angolul. Érdemes elolvasni: [link]

A kérdezőnek pedig: Nekem úgy tűnik, hogy csak a barátod miatt szeretnél Sopronba jönni. Azért jól gondold meg, valahol érhető a szülők aggálya. Sopron "itthoni pénztárcával" sajnos tényleg drága, Budapesten pedig biztosan jobb iskolát is találnál, mint amik itt vannak.

2017. júl. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Hát én berzsenyis voltam, német nemzetiségibe jártam, és pozitív tapasztalataim vannak. Nem elpocsékolt idő a német nulladik (az angol lehet, hogy az, arról nem tudok nyilatkozni); nem tudom, honnan vette az egyik válaszoló, hogy sok az informatika nulladikban: nem sok (2/hét), és "szintentartó" (=elkezdjük a kilencedikes anyagot) van matekból meg magyarból is. Középfokon meg lehet tanulni németül első évben, ha komolyan veszi az ember. Aztán a nemzetiségi osztály kemény, ott követelnek azért. Ha tanul az ember, felkészül az érettségire. Én - mivel orvostudomány felé hajlottam - biosz-kémia faktos voltam, és ott a jól felszerelt, vadonatúj természettudományos labor, ami nagyon jó lehetőség, persze jó tanár is kell hozzá - na ez már nem mindig jön össze. Bioszból nagyon jó faktos tanárom volt (az alapórás nem volt jó, mert az az óra elvileg "németül" volt, és az ember németül nem tud, csak szeretne), kémiából egy ex-rothos őskövület, akit agyonajnároztak, de mivel már 70 körül volt, nagyon nem értett a tanításhoz. A fakt semmit nem ért, így kémiából tény, hogy magam készültem az érettségire - némi segítséggel. A többi tanárom csúcsszuper volt, segítőkész és azért többnyire türelmes is. Egy órát nem töltöttem el magántanárnál, emelteztem bioszból, kémiából és Literaturból (nemzetiségi német nyelv és irodalom) is; az összes érettségim 90% feletti lett a Literatur kivételével (ez csak 88% lett). Ja, és német OKTV-n is 3-szor értem el jó helyezést (első 20). Szóval nem tudom, kedves Széchenyis, kik az ismerőseid, de akkor ők valamit nagyon elhallgattak, esetleg angolosok voltak.

Nagyon nem értem, miért kellett lehurrogni azt a szülőt, aki ide akarja járatni a gyerekeit. Járassa nyugodtan, persze innen is kerülnek ki büfé-ruhatárszakos, áldiplomás "értelmiségik", akik egyetem után mennek Ausztriába szórólapot hordani (nem lenézem, félreértés ne essék!). Amit mondani szeretnék, hogy aki szeretne tanulni, az itt tud (ugyanígy a Széchenyiben és az Orsolyában is - ezekbe a sulikba a testvéreim jártak, szóval tudom), aki nem szeretne, az nem tud sehol, járhat akárhová is.


Kedves Kérdező! Ha gondolod, gyere Sopronba, 3 jobb gimnázium is van, és ha tanulni akarsz, mindegyikben tudsz. A berzsenyis koleszt nem mondják rossznak valóban (én ugyan nem töltöttem ott egy éjszakát sem). Viszont csak az önállósodás miatt én sem javaslom, hogy ilyen messze gyere. Budapesten azért vannak nívósabb sulik, én a helyedben biztos ott mennék középsuliba is, de persze ez én vagyok. Ha a szüleidet rá akarod venni, hogy engedjenek el, nézd ki a sulit, ahova menni akarsz. Keress rá a honlapjára, mutasd meg nekik (fokozatosan, hadd érlelődjön bennük), és csak elhiszik már rólad, hogy meg tudsz hozni egy ekkora döntést ennyi idősen. hozz fel észérveket, miért is lenne jó, ha odamennél, milyen lehetőségeid lesznek ott, amik máshol nem nagyon stb. Minden jót, bárhogy is lesz!

2017. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha még aktuális: szerintem ne akarj 14 évesen ennyire hirtelen önállósodni. Én most, 19 évesen fogtam magam és kiköltöztem Hollandiába egyetemre.

Azon túl, hogy imádok itt élni, nagyon nehéz volt, és néha még mindig az egyedül lakni. Nyilván a gimis koli kicsit más, mint egy saját albérlet, bár soha nem volt tapasztalatom vele, de azért ott is magadnak kell intézned egy csomó dolgot. Lakbér, telefonszámla, banki ügyek, beiratkozás, és hasonló adminisztratív ügyek, bevásárlás, figyelni arra hogy tanulj, ki legyen takarítva, legyen kaja otthon, eleget aludj - ezek nem könnnyű dolgok.

Még akkor is ha van menza, reggelit, vacsorát például neked kell gondolom intézned, ami egy kis szervezást igényel, pláne ha főzni is akarsz.


Én tudom, hogy az ember a különköltözésből azt látja, hogy nincs villanyoltás, lehet édességet enni reggelire, este bármeddig bulizni és hasonlókat, mert bennem is bennem volt ez. Csak aztán ideköltöztem, és rájöttem hogy vannak nem halogatható dolgok. Többször siettem már el óra végén vagy mondtam le programot, mert tanulnom kellett, ki akartam takarítani a fürdőszobát, vagy zárt a bolt és nem volt otthon kaja.

Szóval ezt tényleg gondold ét még egyszer.

2017. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!