Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem a családom, hogy...

Szégyellem a családom, hogy mondjam meg barátomnak, hogy nem szeretném bemutatni?

Figyelt kérdés

Apukám cigány, anyum nem. De mégis teljesen ezt a kultúrát vették át, értem ezalatt hogy lakásban minden nagyon színes, és csillogó dolgok vannak. Nagyon csúnyán beszélnek, és cigányosan, valamint nagyon igénytelenek magukra. Én a saját szobámat szép rendben tartom és adok magamra,igényes vagyok. Próbálok kitörni ebből a közegből, de nehéz nagyon még 15 évesen :(

Nem vagyok barna bőrű meg ilyenek, de tudja hogy félig cigány vagyok és nem zavarja. De hogy tudnám megmondani barátomnak, hogy nem szeretném bemutatni nekik, mert szégyenlem őket?


2017. júl. 27. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a barátodnak, hogy otthon nem teljesen ideális a helyzet, ezért nem szívesen hívsz el senkit sem magatokhoz.
2017. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy leírtad.
2017. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát az ugyan igaz, hogy 15 évesen az ember még nem az esküvőjére készül (ideális esetben), de a jövőben, tartósabbnak ígérkező kapcsolatok esetén hogyan szeretnéd majd megoldani ezt a helyzetet?

Azért szereted a szüleidet is, ugye? (Vagy van esetleg más gondod is velük?)

Ha friss még a kapcsolat, akkor mondd csak azt, hogy nem szeretnéd MÉG bemutatni őt a szüleidnek.

Semmikép se érezhesse úgy a srác, hogy vele van valami gondod!

Aztán, ha elmúlik a szerelem, akkor nem vesztettél semmit a bemutatás elmaradásával; ha meg esetleg mégis hosszan együtt maradtok, akkor úgyis lesztek annyira jóban, hogy ezt is meg fogod tudni beszélni vele! Optimális esetben ő is elfogadja majd. (Nem csak téged, de őket is veled együtt.)

Ezt most nem csak erre a konkrét kapcsolatodra értem, hanem általánosságban.

2017. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen szeretem őket, de bizonyos okok miatt a mamám nevelt engem 12 évig, akit a legjobban szeretek a világon barátom után . S ő tanított meg engem nagyon sok mindenben,többek között főzni(nagyon szeretek)meg nagyon sokat segített nekem a tanulásban, és orvosi pályára készülök. Bocsánat hogy így elkanyarodtam, de jól esik ki írni magamból. Barátommal már 2 éve vagyunk együtt,és igaz csak 16 éves vagyok, de tudom hogy komoly kapcsolat részünkről, közös terveink vannak. Viszont korábban nem igényelte hogy bemutassam őt a szüleimnek, csak mostanában kezdte felhozni, én meg mindig elintéztem annyival, hogy majd, majd..
2017. júl. 27. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem mered neki őszintén megmondani, hogy miként érzel? A végén azt fogja hinni, hogy őt szégyelled, vagy a családodnak van vele valami baja.
2017. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállald fel a családodat, legfeljebb mond meg neki, hogy te azért tanulsz meg dolgozol, mert nem olyannak képzeled el a jövődet ahogyan ők élnek, ki akarsz törni ebből. Ha megérti ok. Ha a családod miatt nem foglalkozik tovább veled, akkor nem kár érte. Család az mindig család marad, rejtegetni vagy szégyellni őket tré dolog, mert joggal esne rosszul nekik. A társad viszont változhat idővel, mert nem túl nagy esélye annak, hogy 16 évesen megismert baráttal fogod leélni az életed.
2017. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. 😊

Két év az már elég nagy idő, hogy ebbe a dilemmádba is beavathasd. Persze finoman, óvatosan. (Aztán lehet, hogy így is meg akarja majd ismerni őket, de akkor már nem baj, hiszen tudni fogja előre, mire számíthat.)

A mamádat ismeri már a srác? Tudja, hogy vele szorosabb a kapcsolatod? Lehet, nem ártana.

2017. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"lakásban minden nagyon színes, és csillogó dolgok vannak"

Ez a legkevésbé se tartson vissza.


"Nagyon csúnyán beszélnek, és cigányosan, valamint nagyon igénytelenek magukra."

A beszéd a kisebb baj. Az igénytelenség mit jelent? Kosz és kupleráj van otthon? Ha igen, akkor erre előre készítsd fel a barátodat, és mutasd meg utána a saját szobádat, hogy láthassa: ami rajtad múlik, az nem úgy néz ki.

Ha a barátod szeretné, nagyon ne halogasd a bemutatást, mert ez úgy jön le számára, hogy nem vállalod fel őt a szüleid előtt.

2017. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt menne hozzátok a barátod takaríts ki tegyél rendet stb. Szüleiddel pedig beszéld meg, hogy a srác gádzsó. Más a kultúrája és a mentalitása, tehát legyenek kedvesek az időre amíg ott van fogják vissza magukat és ne hozzanak kellemetlen helyzetbe. Egyébként a srácnak téged kell szeretnie nem a szüleidet vagy a házatokat.
2017. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!