Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme a családterápiának...

Van értelme a családterápiának? Vannak esetek, ahol semmi sem segít?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi ,hogy ugye én nem érzem jól magam a családomban, mert nagyon rosszak a kapcsolataim a rokonaimmal, tesóimmal, szüleimmel... És ha a szüleim is , tesóim is engem okolnak mindenért és a saját hibáikat nem látják be... Nem látják be, hogy a rossz kapcsolatokért nem csak én vagyok a felelős, hanem ők is, akkor van értelme elhívni őket családterápiára? Működhet?

2017. júl. 27. 12:30
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Egy próbát megér.
2017. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hallottál e róla. ..Én család állításra akarok elmenni ilyenek miatt.
2017. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van, de ha nem akarja az egyik fél, felesleges időpazarlás.


Nálunk is kellett (volna), de mostohaanyám nem akarta, szart bele, ő köszöni szépen normális (csak kicsit idegbajos, a gyerekei is félnek tőle okszor), és hagyjuk békén vele.

Ennyi, innentől kezdve a fejem tetejére is állhatok, hogy jobb legyen a kapcsolatunk - nem lett, látni sem bírom -, ha őneki ennyit jelent.

2017. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát apám hülyeségnek tartja a pszichológiát, nem tartja tudománynak.. anyám meg azt gondolja ,hogy ő teljesen normális... (csak minden nap üvöltözik, már arra is van példa ,hogy nincs ott senki, mondjuk alszom,illetve aludtam ,mert felkeltem rá, de elkezd kiabálni és csapkodni, meg néha fojtogatott, meg vert) és mindenki mást hibáztat mindenért... ha pl eltervezi h elmegy futni, de elhalasztja ,mert azt mondja ,hogy nincs ideje, még azt is ránk fogja, hogy miattunk ment el az ideje...

Nekem van pszichológusom, járok hozzá 3 éve.. sokat meséltem már a helyzetről, családról, anyámról...stb... szerinte anyám sosem fog megváltozni. de nem is ez lenne a fontos, hanem azt, hogy megértsen engem és tudja ,hogy mennyire rosszul érzem magam és tisztázódjanak a félreértések..

ez a pszichológus lehet, hogy vállalná ingyen ha megkérem... és gondoltam arra ,hogy még egyszer és utoljára megpróbálnék valami megoldást találni a családom, legalább anyámmal való viszonyom javítására... és egy utolsó próbálkozás lenne. ha ez se válna be akkor megszakítanám velük a kapcsolatot örökre..

2017. júl. 27. 22:49
 5/6 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a kapcsolatodat, mert egy szerető családban ez nem így van, hogy terápiára kelljen járni. Én azt tudom mondani, talán mégér egy próbát, ha mindenki beleegyezik,de ha nem akkor sajnos tényleg meg kell szakítanod a kapcsolatot a családoddal, minimum addig amíg rá nem jönnek hogy mekkorát hibáztak és hogy elrontották és szeretnék újrakezdeni veled. Rá kell jönniük hogy te is egy családtag vagy és hogy nélküled már nem ugyanaz. Sok sikert kívánok és remélem hogy rendbejön ez az ügy.
2017. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tgt ***** válasza:
Jó ötlet a családterápia. De jó terapeutát válasszatok, olyat, aki tényleg családterapeuta és ne valami ezoterikus kuruzslót.
2017. júl. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!