Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem elköltözött egy összeve...

Férjem elköltözött egy összeveszésünk után. Közölte velem fel év pihenő kell neki. Ennek van értelme?

Figyelt kérdés
Két ünnep között összevesztünk a piálásán. Próbáltuk megbeszélni a dolgot. Mondta, hogy neki most fél év kell hogy összeszedje magát anyagilag (hitele van) meg lelkileg. Én félek h ez idő alatt inkább eltávolodunk egymástól. 2 kislánnyal vagyok. Sosem gondoltam volna hogy így itt tud bennünket hagyni. Mindig a család volt neki a legfontosabb.
2017. jan. 2. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
95%
Ha a család mellett piál, akkor nyilván nem a család a legfontosabb neki. Sőt megkockáztatom csak teher számára. De jó hogy egyesek megtehetik hogy fél év "szabadságot" vesznek ki a gyerekeik mellől. Hozzám nem jöhetne vissza a pasas az fix.
2017. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
94%
Fel év? Az rengeteg idő, egy házasság értelme hogy együtt oldjatok meg a problémákat.
2017. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
96%
És a gyerekeknek mit mond? Bocs srácok, apu kivonja magát a forgalomból az alkohol ès a hitele miatt egy kis időre? Hozzám nem jöhetne vissza az tuti.
2017. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
2%
Én megértem, hogy kicsit elege van belőled. Senki sem szereti, ha örökké csesztetik.
2017. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
92%

Hitel házasságban közös, hacsak nincs házassági szerződés vagy a házasság előtt szerezte.


Amúgy meg, add be a keresetet a gyermekelhelyezésre és tartásra, válásra és vagyonmegosztásra, mert gondolom apuci nem fogja a két pulyát önként finanszírozni

2017. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ha ezt a fél évet valami elvonón tölti, vagy valami rehabilitációs helyen, akkor megértem.

Egyéb esetben nem értem, hogy hogyan gondolja a szünetet. Mitől lenne jobb? Hova menne? Hogy szedné össze magát? Miből élne? Élnénk? Úgy gondolom, ha otthon marad és ketten keresünk egy lakásra, akkor jobban össze tudja szedni magát anyagilag, mintha külön háztartásba költözik. Szóval fura. Meg szerintem leszokni is könnyebb, ha támogat valaki, ha nem egyedül ül otthon az ember magányosan, hanem van elfoglaltsága, pl. játék a gyerekekkel, családi programok.

Beszéljétek meg, hogy konkrétan mire gondolt, miért megy el.

2017. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, a házasság arról szól, hogy együtt oldjuk meg a gondjainkat. Mind lelki, mind anyagi gondokat.

Hogy hogy "hitele van"? Két gyereketek van, házasok vagytok, az már közös! (tudom, hogy jogilag nem, de akkor is). És milyen lelki gondja van, amit nélküled kell megoldania???


SZóval szerintem válni akar, csak így húzza az időt.

2017. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ennek így nincs értelme. Egy ember nem szállhat ki a saját életéből, legfeljebb öngyilkossággal, vannak kötelezettségei a gyerekek felé. Megmondanám neki, hogy nincs félév szabi, ha költözni akar beadnám a válókeresetet. Döntse el, hogy mi a fontosabb.
2017. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
93%
Ha elvonóra ment, rendben van. Anyagilag nem értem, hogyan akarja összeszedni magát, tartási kötelezettsége van a gyerekek felé, amúgy meg vagyonközösség áll fenn házasság alatt, hacsak nincs szerződésetek. Semmiképp sem indokolja a hitelprobléma, hogy elköltözzön.
2017. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt már nem csak a piálás volt a gond, valószínűleg valami más is állhat a háttérben.
2017. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!