Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremegy minden. Mit csináljak?

Tönkremegy minden. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anya Pesten dolgozik én pedig Borsodban élek a nővéremékkel.Másfél éve van barátom és Gimnáziumba járok..vannak terveim. Anya eldöntötte ,hogy felköltöztet magához.De én egyáltalán nem akarok oda felmenni.Ide köt minden :( Nem érti meg ha mondom neki..nem figyel mikor erről beszélek neki..apa meg anya elváltak..anya tuti nem engedné,hogy apához menjek.Megyek suli után táborba és ő teljesen abba van hogy tábor után rögtön szaladok Pestre és odajárok majd suliba is innentől..de ide köt minden álmom :\\itt van a családom nagy része..az iskolám a barátom. Nem hagyhatom ezeket itt!! Hogy értessem meg anyával? Már mindent próbáltam :( annyit beszéltem neki róla..elhiszem hogy rossz neki nélkülem de már 5 éve külön élünk..szerintem nem pont most kéne eszébe jutnia,hogy menjek fel. Segítsetek :(
2010. máj. 22. 20:41
 1/9 anonim válasza:
100%
Hány éves vagy?
2010. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztosan téged is megkérdeznek a bíróságon, hogy kihez akarsz menni.
2010. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16éves vagyok. Nem lesz semmi bíróság :\ anya elvileg a gondviselőm..de mégis nővéremékkel élek.annyi lenne,hogy összecuccolok és felvisz..semmi bíróság :(((Vele kell valahogy megbeszélnem :\ már a tanulmányokra is fogtam de az sem hatotta meg..azt hiszi Pesten is ugyanott fogok tartani..:(
2010. máj. 22. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én rendeznék egy családi nagygyülést :)

Anyu, apu, te és a tesód (tesóid)

2010. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

anya tuti nem engedné,hogy apához menjek

Ezt írod.A bíróság 12 éve skortol kérdezi meg, hogy kivel akarsz élni.

Olyan nincs, hogy az egyik szülő megtiltja a másiknak, hogy a gyerek ott legyen.

Megérteke téged, hogy nem akarod a barátodat "ott"hagyni, hogy oda köt minden.De Magyarország nemcsak abból az egy megyéből áll.Bárhol meglehet élni, ha akar az ember.Anyukádat is megértem.Az mondjuk fura, hogy 5 év után jut eszébe, hogy ott élj vele.

Mindenképp meg kell beszéljétek.Egyességet kötni valamilyen formában.

2010. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az tény, hogy Borsodban nincs nagy jövőd munka téren, BP-n pedig sok a lehetőség.
2010. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínű édesanyád szeretné veled szorosabbra fűzni az anya-lánya viszonyt. Talán most jött egyenesbe Pesten, most tehetné meg, hogy maga mellé vegyen. Ezért kellene vele megbeszélned. Őt is, téged is meg lehet érteni. Mégis közös nevezőre kellene jutnotok. Ő az édesanyád!
2010. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő a gondviselőd, mégsem vett eddig magához, akkor mehetsz ezzel a gyámügyre és kérheted az elhelyezést apádnál, vagy kérheted (ha felnőtt) nővéredet gyámnak. Nincs joga kiszakítani, amikor kedve szottyan.

Ám érdemes megfontolnod az előttem szólók véleményeit is!

2010. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne bánd, hogy Pestre kell menned. Most még fiatal vagy, könnyen szerezhetsz iskolai barátokat Pesten.

Előbb-utóbb úgyis el kéne költöznöd Borsodból, ha nem akarsz jó eséllyel munkanélküli lenni, és akkor már tényleg nehezen találnál új barátokat.

Bár ezt most még úgyse érted meg, csak majd mikor már azon kellene gondolkodnod, hogy megélj valamiből, de hát majd megtudod, hogy milyen ez az élet.

2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!