Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terveznél jövőt olyan férfival...

Terveznél jövőt olyan férfival, akiben semmi ambíció nincs?

Figyelt kérdés

Az én páromban abszolút nulla ambíció van. 100 ezer forintot keres ugyanazon a helyen évek óta, pedig a szakmájával sokkal jobban is kereshetne. Szeret ott dolgozni, és a kényelem fontosabb neki, mint hogy fejlődjön szakmailag és előrébb lépjen. Egyáltalán nem érdekli a pénz, az sem zavarja, hogy én kétszer annyit keresek. Abban a lakásban élünk, amit a szüleimtől kaptam, de ez nem túl nagy, itt nem lehet családot alapítani, pedig már többször szóba került ez is közöttünk. Jó lenne egy nagyobbra spórolni, de így hogy?


Szeretem a párom, egy nagyon jóravaló, kedves, okos, vicces pasi. Mindenkihez van egy jó szava, mindig jó kedvre derít pár szóval. 5 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt élünk, ezt leszámítva minden szuper közöttünk, de a jövőt valahogy nem látom vele sajnos. Ugyanitt fogunk tartani 10-20 év múlva is? Mi lesz, ha gyerekünk lesz? Mi lesz, ha elveszítem a munkám? Tartalék nélkül hogy élünk meg hárman a fizetéséből?


2017. júl. 27. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Az aggályaidat vele beszéld meg!
2017. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Most ha azt mondjuk, hogy hagyd el, elhagyod?

Nyilván nem. Ülj le vele ezt megbeszélni. Arra nem lehet jövőt alapozni, hogy valaki vicces meg kedves, abból nem kerül étel az asztalra meg nem lesz a számla tőle befizetve. Beszéld meg vele.

2017. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem terveznék vele jövőt ha beszéltem volna vele és akkor sem próbál változtatni.
2017. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem, mar 18 evesen is meglattam,hogy a srac akivel egyutt voltam 20 ev mulva pont ugyanott tart, elhagytam es talalkoztam a ferjemmel.


Gyerekeink vannak,hazunk,eletunk az akkori baratom, (bar meg nem telt el csak 11 ev) ugyanott tart mint akkor.

100 ezerert dolgozik ugyanott mint akkor, az anyjanal lakik..


Szoval nem, lepnek inkabb

2017. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél már erről vele? Én sem bírnám nézni ha a párom képtelen lenne beküldeni néhány önéletrajzot a jobb fizu reményében, mert szögezzük le, hogy 100 ezer forintnál nem nehéz jobban fizető állást találni (a nagyobb városokban legalábbis).


Amúgy te is tudod a választ, hogy a jelenlegi állás szerint lehet, hogy itt fogtok tartani 10 év múlva is, csak nehogy megbánd, hogy szakítasz vele. Anyukám egyszer nagyon beszélt az egyik barátom ellen, hogy nincs benne ambíció. Akkor 130-at keresett, most már sztem 500 fölött járhat. Nem ezért mentünk szét, mielőtt emgvádo valaki, a sztori lényege, hogy sosem tudhatod, hogy kiből mi lesz. Ezen felül ez az 5 év alatt elfelejtetted szerintem, hogy milyen nehéz jóravaló, kedves, okos, vicces pasikat találni.



Persze, ha téged ez mindennél jobban zavar, akkor keress másik pasit, mert egy nap úgyis eleged lesz, mégha most le is nyeled, csak számolj azzal, hogy a pénz nem feltétlenül fog bejönni, hogy felszedsz egy jól kereső pasit, aki pont ilyen jó minden másban.

2017. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele erről, sokszor. Akkor azt mondja keres mást, de pár hét múlva elfejtődik. Elhagyni nem akarom, de a családalapításba se merek így belevágni, hiába vágyunk rá mindketten és közeledünk már lassan a 30 felé. Úgy érzem egy helyben toporgunk, nem tudom mit csináljak. Nem akarom hogy százezreket keressen, csak hozza ki magából a maximumot.
2017. júl. 27. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

100 rongyból ketten nem fogtok megélni, ha nálad beüöt a krach vagy esetleg gyerek lesz.

Nem érdekli őt ezek szerint se a jövő, se a családalapítás...

2017. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Bár én nem mondhatom azt, hogy gazdagok lennénk,azért ami kell, meg van. de nyugalom és szeretet veszi körül a családomat. nekem ez minden pénzt megér. ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem mindig az a fontos ki mennyit keres. persze pénzből élünk, de mit érnék egy gazdag palival, ha közben meg semmibe sem venne? talán próbáld meg azt, hogy kis lépésekben haladjon előre. lehet soknak találja amit elvársz tőle, és emiatt leblokkol. lehet az is hogy az a típusú ember, aki nem szereti az új dolgokat. akkor pedig neked kellene valahogy rávenni hogy változtasson.
2017. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondod te 2x annyit keresel akkor hol a hiba van egy normális párod ,saját lakásod ,nem mindeki vágyik karriere

Ha ő is szeretne gyereket akkor nincs hiba ,kevesen tudják hogy férfi is elmehet gyedre ,gyesre,nyugodtan te meg vissza mehetsz munkádhoz ,

Nehéz normális pasit találni azt tudod ugye.

2017. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személyes tapasztalatom, hogy lehet, hogy valaki a világ legjobb embere, ha a pénztelenségről van szó, akkor az úgyis felőrli a kapcsolatot, ha az egyik oldalon már most elégedetlenkedés van.Ráadásul azt se lehet mondani, hogy csak várod a sült galambot, mert te ambiciózus vagy és már most is sokkal jobba keresel, ha lenne egy motivált társad, lehet, hogy még feljebb jutnál. De az is lehet, hogy összeszedsz egy olyat, aki ugyan jól keres, de jellembeli defektjei vannak, vagy éppenséggel mindent centizget és félti tőled a pénzét. Ott meg ez mérgezné meg a kapcsolatot. Sose lehet tudni. Nekem is volt ambíció nélküli párom,pontosabban ő tele volt nagyratörő tervekkel - szóban. De a megvalósításhoz már lusta volt, úgyhogy gyakorlatilag 30 -as évei elejére semmit se tudott felmutatni úgy, hogy 18 éves kora óta dolgozott. Azért ezt eléggé árulkodó arra nézve, hogy a jövőben se lehet tőle semmit várni. Nyilván ez tökéletesen megfelel annak, aki hasonló beállítottságú, az anyja is jött nekem olyanokkal, hogy döngölt padlós házba is lehet gyereket vinni...Na, tudod, ki kért ebből...csak nyilván nem tudsz kiismerni csak találkozások alapján egy embert, pár év és némi együttélés elpazarolódik...

Magyarul: ne a pénzre koncentrálj, hanem arra, hogy jól érzed-e magad ebben a kapcsolatban. Ha nem, akkor tenni kell ellene. Ha a megbeszélés nem segít, akkor drasztikusabb eszköz kell:

2017. júl. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!