Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a szüleim még...

Normális, ha a szüleim még mindig kisgyerekként kezelnek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2 hónap múlva 18 leszek. Nem mehetek bulizni (igaz, nem is nagyon akarok, de 1-2 helyre néha azért elmennék), barátommal este 10 után még sétálni sem mehetek el, akkor beszélhetek interneten a barátaimmal, amikor a szüleim megengedik. Nem arról van szó, hogy lázadok, csak kezdem azt érezni, hogy már nem vagyok olyan gyerekes, mint rég, már tudok reálisan gondolkodni, ennek ellenére anyuék még mindig a 8 éves kisgyereket látják bennem. Van egy olyan szabály, hogyha valamiből rossz jegyet kapok, nem tvzhetek, nem netezhetek addig, amíg ki nem javítom valahogy. Szerintem ez már kissé túlzás, hisz eleve ha rossz jegyet kapok, akkor megpróbálom kijavítani magamtól, mert nem akarok hülye lenni semmiből. 9-ig nézhetem a tv-t, utána anyu elkezd velem kiabálni, hogy feküdjek már le. Mindennap 10-szer elmondja, hogy "Nehogy elhagyd a telefonodat, a kabátodra vigyázz, ne tedd le sehova a táskádat", holott eddig még egyszer sem hagytam el semmit. Ha mégis valamikor hibázom, pl. múltkor kiszakadt a felsőm véletlenül, mert beleakadtam valamibe, akkora hisztit levágott, hogy 1 napig azt hallgattam (holott egy öltéssel meg lehetett varrni). Ha valami "nem szalonképeset" nézek a tv-ben, akkor anyám odaszól, hogy "Kapcsold már át, ilyet nem szabad nézned" (horrort egyenesen megtiltja). Osztálykirándulásra nem mehettem el, mert szerintük az osztályomban sok a züllött emberrel, ilyenekkel nem mehetek el kirándulni. Ha eszem éppen, akkor " Kislányom, ne edd le magad, ne morzsázz le, húzd fel a pulcsid, nehogy beleérjen a kajába). Már néha túllépik az aggódó szerepet és átváltanak egy ilyen kibírhatatlan szülői szerepekörbe, amikor már mindenbe belekötnek, nem hagynak önállósulni, nem lehetnek saját gondolataim, a véleményemnek meg kell egyeznie az övékével. Még nem vagyok felnőtt, de már a felnőttség kapujához vezető út elején elakadok, ha így kezelnek. A továbbtanuláson is gondolkodom, már tudom, hogy merre szeretném venni az irányt, de szerintük abból nem lehet megélni, válasszak valami gazdasági cuccot (holott egyáltalán nem érdekel engem az ilyesmi). Lényeg, hogy még nem őrültem meg, de még mindig ugyanúgy élek, mint mikor 10 éves voltam, semmivel nem lehetek önállóbb. Tudom, unjátok már az ilyen kamaszos kérdéseket, de ez engem tényleg baromira zavar, mert a környezetemben azt látom, hogy a korombeliekkel másképp viselkednek a szülei, nekem meg a legjelentéktelenebb dolgokat is megtiltják. Mással is viselkednek így vagy az én szüleim már átlépik a határt szerintetek is?
2010. máj. 23. 14:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
38%

"filmrendező akarok lenni vagy operatőr"


Az ilyen elhatározásokból lesznek a burgerkinges meg mcdonaldsos állások.

2010. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy TANULNI kell, de az sem árt, ha nem vagyunk gyerekesek..
2010. máj. 23. 16:55
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ismeretlenül ennyire tartasz. Ez nem egy elhatározás, álom, hisz én teszek is érte valamit, azaz olyan iskolába járok, ahol erről szól a tagozat. Nem a hasamra csaptam és annak ellenére, hogy semmit sem tudok a médiáról, ilyen terveim vannak, úgyhogy nem kell lenézni vagy belém kötni, ebből a szempontból értelmetlen.
2010. máj. 23. 16:59
 24/25 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező! Szerintem se költözz el, mert ha a fővárosban élsz és oda jelentkezel majd, akkor tök felesleges az egész. Jobb otthon lenni, tanulni a saját szobádban, mint egy 6 ágyas szobában nyomorogni a többiekkel. A szüleid szerintem egyáltalán nem akarnak Neked rosszat, csak túl aggódósak, ettől még nem biztos, hogy konzervatívak vagy karót nyeltek. Az, hogy nem engednek el bulizni, talán nem is baj. Az utolsó válaszoló pedig elég szánalmas, hogy idézget, meg leszólja a terveidet, szerintem valami irodakukac lehet, aki a neten vezeti le a sikertelenségét. Biztos tehetséges vagy, használd ki, jó leszel!:)

24/L

2010. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Engem is így neveltek a szüleim, hogy ne barátkozzak primitív emberekkel, egyáltalán nem bánom. Próbáld lazán felfogni, mikor aludni küld anyukád 9-kor és mosolyogj... légy vidám, mikor jönnek ezek a tiltások... talán észreveszik, hogy nem kell mindent sokszor elmondani. Maradj nyugodt, ha azt mondja, hogy ne edd le magad és mosolyogj. Nálunk bevált.
2010. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!