Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem összejött egy...

A testvérem összejött egy férfivel aki megkeseríti az életét! A testvérem nem normalisan viselkedik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem összejött egy roma származású férfivel, amivel még nem lenne semmi gond, de azóta ismegkeseríti az életét! Született egy gyerekük a második baba pont a pocakjaban van a tesómnak ami nem tervezett baba volt sőt az első sem! A "párja" állandóan lelép és ott hagyja őt a gyerekkel, egyáltalán nem érdekli az apát a gyerek! A tesóm ki van idegileg mindig bőg amikor elment a párja és napokig sírva könyörög hogy menjen vissza hozzá, de nem megy és elmegy ő érte terhesen gyerekestül mindenestül! A párja mindig a szüleihez megy vissza, a tesóm meg anyuékkal lakik, ahol mindene megvan, a párja szüleinél meg éhen halnának! Már többször is kockaztatta a gyereke eletet, elment napokra a parjaert hogyvisszahozza anyuekhoz de o nem akart vissza jonni, ott eheztek kenyerre se volt penzuk es ahelyett hogy vissza ment volna anyuekhoz ahol mindene megvolt, maradt a nyomorba par napig amig ra nem vette a parjat hogy vele jojjon vissza anyaekhoz! Volt hogy mentot kellett kihivni hozza merf annyira osszevesztek hogy a parja elment szokas szerint es a noverem teljesen beletoppant, az ugyelet jott ki hozza es nyugtatot kapott! Remes volt azt vegig nezni!!! Majd meg szakadt a szívem! Akkor leult a foldte bogve gyerekkel a kezébe lebaszta a gyereket is a foldre.... miutan elment az orvos meghanyatta magat hogy kihanyja a nyugtatot. A parja nem akar dolgozni munka kerulo pedig lehetne munkaja anyum is talalt neki de nem jar mert anyumek eltartsak oket amiben anyumek is hibasak de nem tudnak mit tenni most halljanak ehen? Tesom parja most is elment a szuleihez tesom meg a fejebe vette hogy elkoltozik masik varosba ha kell egyedul a ket gyerekkel (egyik a hasba) a gyesbol akar kivenni alberletet mar le is foglalozta, de mibol elne meg egyedul ket gyerekkel? Azért akar elkoltozni mert irigy arra hogy en boldogan elek a parommal kulon masik varosba es o is ezt szeretne de ez nem fog menni 30.000ft gyesbol apa nelkul akit nem erdekelnek a gyerekek es egy munkakerulo! Anyumek tartsak el oket mindenuk megvan anyueknal es meg minket okol mindenert mi vagyunk a rosszak! Kezd ugy viselkedni mintha elment volna az esze, nem erzi a tettei kovetkezmenyet, ki se adnak neki a kisbabat ug hogy egyedul el alberletbe es a gyesbol akar megelni es eltartani ket gyereket ami lehetetlen mert az alberlet alapbol 25.000 lenne azt mondta de ot ez nem erdekli akkor is el akar koltozni anyuektol. Sokat zsarolja anyaekat a gyerekkel hogy adjonak neki penzt.. becsapja anyaekat nem tudom mit tegyek nem normalisan viselkedik! A kisgyereket se tanitsa beszelni pedig mar reg beszelnie kellene de par szot is alig akar mondani, bilibe wczni se alarja megtanitani ugy van vele majd megtanul az magatol! Regen tipp topp volt tesom jol nezett ki adott magara de ami ota osszejott a roma szarmazasu parjaval azota furdeni is alig furdik.. a parja csaladjaeknal volt hogy megdobaltak kovel, eheztettek bezartak volt hogy szilvat lopott a farol es azt ette terhesen mert mas nem volt ( ez meg a masik picivel volt aki mar megszuletett ) annak is kozkaztatta az eletet a hasaba csak hogy a parjaval lehessen!! Hu nem tudom mennyire ertheto nem tudom kihez forduljak, telefonrol irtam.. :(

2017. aug. 6. 18:13
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
86%
Még annyit, hogy az apától tartásdíjat kell kérni. Ha nem tud fizetni, az állam fog, és majd behajtják rajta.
2017. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Nagyon szeressuk a kisgyereket mindannyian csak az apja nem tesom meg nem tudom.. neha ugy latom hogy igen de sose lattam ugy olelni olyan szeretetbol mint anyum az unokajat... sajnalom a kisgyereket is nagyon.. mi lesz igy... sokat irtam de jo volt kiirni magambol.. :(
2017. aug. 6. 18:51
 13/52 A kérdező kommentje:
Az apától nem fog tartásdijat kerni a tesom mert odaig van erte imadja annak ellenere hogy a ferfit nem erdekli! :/ en azt hittem hogy a romaknak fontos a csalad tisztelik a parjukat a gyerekuket de nem tudom most igybelelattam jobban... semmi baj nem lenne az apaval ha dolgozna es eltartana a csaladjat mi befogadtuk es elfogadtuk!
2017. aug. 6. 18:53
 14/52 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent adtam mar en a tesomnak rengeteg ruhat taskat a masik tesomtol kapott hajvasalot is erre neten koszont vissza hogy arulja oket!! Mi neki adtuk szeretetbol o meg eladja oket holott szuksege van a ruhakra is! Eladja most a babahordozot is de miert konyorgom amikor nincs masik es mindjart megszuletik a baba???!! Bar ugyse kel el neki de miert arulja konyorgom!
2017. aug. 6. 19:03
 15/52 anonim ***** válasza:
23%

Én miért nem találtam ilyen nőt, aki a világvégére is jönne utánam?

Engem mindenki elhagyott, megcsalt, átvert, lehúzott.

2017. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom tesóm is hogy tud szeretni egy ilyen férfit vagy csak azért ragaszkodik hozzá mert nem akar egyedül maradni? Nagyon féltékeny a férfire! ( nem is írom hogy a párja mert nem nevezhető annak)
2017. aug. 6. 19:15
 17/52 anonim ***** válasza:
81%

Odáig olvastam, hogy szült neki.

Vállalta, megkapta, éljen vele.

2017. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy az apa a második gyereket vállalni sem akarja nem tudom hogy tesom mire fel vállaltbe mégegy gyereket, de ha mar igy alakult inkabb tenne azert hogy tisztessegesen felnevelje mert kesz csoda hogy lett gyereke mert nogyogyaszati mutetje volt es mondtak hogy mar lehet nem lehet gyereke es tessék! :/
2017. aug. 6. 19:30
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

A nővérednek sz*r van az agya helyén!!


Mivel eddig totál elkényeztettétek, szerintem itt az ideje, hogy szigorúan fogjátok. SEMMIT, azaz SEMMIT ne adjatok neki innentől kezdve, én már rég megszakítottam volna vele a kapcsolatot.. Földhöz vágta a gyerekét, mégis milyen anya az ilyen? Sajnálom a gyerekeit

2017. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

Testvéred is pontosan tudta mit vállalt ezzel az alakkal. Nem tervezett gyerek ellen lehet védekezni is. A másodikat meg végképp nem kellett volna megtartani. De legalább akkor tenné meg azt, hogy csak a saját életét teszi tönkre, nem az egész családét. Ha anyukádék nem tesznek szankciókat, amiket be is tartanak, akkor addig nem is fog elgondolkozni azon, hogy változtatni kellene, mert van, aki helyette is elintéz mindent és úgyis mindent megtesznek a kedvéért.

Egy valamit tehetsz, ami tényleg hasznos és segítségére lehet a családodnak. Keress fel egy családsegítőt vagy védőnőt, aki tud ebben a helyzetben segíteni és valódi megoldást tud ajánlani vagy tenni. Ez akár orvosi segítség vagy szociális segítség is lehet. Ha mégis el szeretne költözni, szociális támogatást vagy lakhatási támogatást kérhet az önkormányzattól (de lehet most is kérhet már), és ha a gyerekek az apuka nevén vannak, azt jelenti, hogy az apa felvállalta a gyerekeket, tehát ő is ugyanúgy felelősséggel tartozik feléjük. Ilyen téren is tud segítséget kérni.

De ezen kívül már minden mást a tesódnak és a pasijának kell megoldani! Nem nektek!

2017. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!