Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem összejött egy...

A testvérem összejött egy férfivel aki megkeseríti az életét! A testvérem nem normalisan viselkedik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem összejött egy roma származású férfivel, amivel még nem lenne semmi gond, de azóta ismegkeseríti az életét! Született egy gyerekük a második baba pont a pocakjaban van a tesómnak ami nem tervezett baba volt sőt az első sem! A "párja" állandóan lelép és ott hagyja őt a gyerekkel, egyáltalán nem érdekli az apát a gyerek! A tesóm ki van idegileg mindig bőg amikor elment a párja és napokig sírva könyörög hogy menjen vissza hozzá, de nem megy és elmegy ő érte terhesen gyerekestül mindenestül! A párja mindig a szüleihez megy vissza, a tesóm meg anyuékkal lakik, ahol mindene megvan, a párja szüleinél meg éhen halnának! Már többször is kockaztatta a gyereke eletet, elment napokra a parjaert hogyvisszahozza anyuekhoz de o nem akart vissza jonni, ott eheztek kenyerre se volt penzuk es ahelyett hogy vissza ment volna anyuekhoz ahol mindene megvolt, maradt a nyomorba par napig amig ra nem vette a parjat hogy vele jojjon vissza anyaekhoz! Volt hogy mentot kellett kihivni hozza merf annyira osszevesztek hogy a parja elment szokas szerint es a noverem teljesen beletoppant, az ugyelet jott ki hozza es nyugtatot kapott! Remes volt azt vegig nezni!!! Majd meg szakadt a szívem! Akkor leult a foldte bogve gyerekkel a kezébe lebaszta a gyereket is a foldre.... miutan elment az orvos meghanyatta magat hogy kihanyja a nyugtatot. A parja nem akar dolgozni munka kerulo pedig lehetne munkaja anyum is talalt neki de nem jar mert anyumek eltartsak oket amiben anyumek is hibasak de nem tudnak mit tenni most halljanak ehen? Tesom parja most is elment a szuleihez tesom meg a fejebe vette hogy elkoltozik masik varosba ha kell egyedul a ket gyerekkel (egyik a hasba) a gyesbol akar kivenni alberletet mar le is foglalozta, de mibol elne meg egyedul ket gyerekkel? Azért akar elkoltozni mert irigy arra hogy en boldogan elek a parommal kulon masik varosba es o is ezt szeretne de ez nem fog menni 30.000ft gyesbol apa nelkul akit nem erdekelnek a gyerekek es egy munkakerulo! Anyumek tartsak el oket mindenuk megvan anyueknal es meg minket okol mindenert mi vagyunk a rosszak! Kezd ugy viselkedni mintha elment volna az esze, nem erzi a tettei kovetkezmenyet, ki se adnak neki a kisbabat ug hogy egyedul el alberletbe es a gyesbol akar megelni es eltartani ket gyereket ami lehetetlen mert az alberlet alapbol 25.000 lenne azt mondta de ot ez nem erdekli akkor is el akar koltozni anyuektol. Sokat zsarolja anyaekat a gyerekkel hogy adjonak neki penzt.. becsapja anyaekat nem tudom mit tegyek nem normalisan viselkedik! A kisgyereket se tanitsa beszelni pedig mar reg beszelnie kellene de par szot is alig akar mondani, bilibe wczni se alarja megtanitani ugy van vele majd megtanul az magatol! Regen tipp topp volt tesom jol nezett ki adott magara de ami ota osszejott a roma szarmazasu parjaval azota furdeni is alig furdik.. a parja csaladjaeknal volt hogy megdobaltak kovel, eheztettek bezartak volt hogy szilvat lopott a farol es azt ette terhesen mert mas nem volt ( ez meg a masik picivel volt aki mar megszuletett ) annak is kozkaztatta az eletet a hasaba csak hogy a parjaval lehessen!! Hu nem tudom mennyire ertheto nem tudom kihez forduljak, telefonrol irtam.. :(

2017. aug. 6. 18:13
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és a gyámhatóságot mindenféleképpen értesíteném! Lehet, hogy jobban járna mindenki, ha elvennék a gyerekeket a tesódtól.
2017. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
En ma ossze vesztem vele mert mondta nekem hogy mit kepzelek en magamrol ki vagyok en hogy megmondjak neki barmit is! Pedig csak szepen leirtam neki hogy igy ket gyerekkel egymaga gyesbol nem fog tudni elmenni kulon alberletbe! Igenborzaszto volt latni amikor az ugyeletet kellett kihivni hozza en ott bogtem kozben annyira sajnaltam! Anyumnak hiaba mondom hogy ne adjon nekik penzt csak ad mert sajnalja az unokajat megvesz neki mindent! :/
2017. aug. 6. 19:38
 23/52 A kérdező kommentje:
Amugy a vedono mar mondta neki hogy nem viheti a gyereket el meg latogatoba se az apa szuleihez mert ott olyanok a korulmenyek es elveszik tole akkor a gyereket de ennek ellenere csak elmaszkal oda mert meglep oda az apa! Ugy kellett maskor is konyorogni neki hogy jojjon vissza mert a vedono is megmondta hogy nem viheti oda a gyereket! :/
2017. aug. 6. 19:41
 24/52 A kérdező kommentje:
Jol esik hogy irtok kivancsi voltam/vagyok hogy mas hogy lassa ezt az egeszet... :( egyszeruen a szuleim is belerokkannak az allando idegeskedesbe miattuk! Ki vannak idegileg! :( en is egesz eletemben miattuk fogok idegeskedni? Barcsak minden gond megoldodna egy csettintesre!
2017. aug. 6. 19:44
 25/52 A kérdező kommentje:
Orditoznak az utcan is lejarassak a csaladot! Amikor nalunk voltak anno 2 napig mert jott ide tesom orvosi vizsgalatra akkor is megcsinaltak az utcan a cirkuszt meg a boltba is annyita egő volt mi ehez nem vagyunk hozzászokva hogy az utcán is állt módjára üvöltsünk! Meg a boltban is osszevesztek erre a gyerek apja fogta a bevasarlo kosarat lehajintotta a foldre tesom elkezdte tolni a babakocsit meg a bevasarlo kosarat is egyszerre... en vettem ki a kezebol a bevasarlo kosarat en huztam! ( olyan kis kosar amit lehet a foldon huzni) mondta is a parom soha tobbet nem johetnek ide!
2017. aug. 6. 19:48
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy ezen szerintem már nem lehet változtatni, csak akkor, ha a testvéred elhagyja és elfelejti ezt a férfit meg ezeket a dolgokat és szokásokat ami a párjától meg annak a családjától ráragadt. Lehet, hogy titeket egészen máshogy neveltek és nektek ez borzasztó nagy szégyen de Ő neki már ez a természetes és amíg ennyire szereti ezt a csávót, addig ez így is lesz. Sajnálom, de nem kellene tovább segítenetek neki, hidd el, hogy egyszer csak meg fog jelenni az ajtóban, egyedül. Lehet, hogy nem holnap és nem a jövőhéten, lehet, hogy csak jövőre, de ha maradt egy kis esze és élni akar, akkor ki fog ebből lépni.. De egyenlőre van segítsége, így is támogatjátok, megteheti, hogy ezt csinálja. Ha tudjátok vegyétek el tőle a gyereket hivatalos úton, és neveljék addig a nagyszülők, vagy Ti, vagy akinek nem lenne ez gond, persze csak, ha akarjátok. El kell vágni a szálakat, sajnálom, de szerintem csak ez a megoldás. Mielőtt elbúcsúztok tőle elmesélheted neki ezt a sok dolgot, amit ide leírtál.
2017. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Parom is azt mondja hogy ne idegeskedjek ezen az o eletuk oldjak meg ok! :( mar szamtalanszor beszeltem vele de nem ert meg senkit mert szerinte mindenki csak rosszat akar egy baratja sincs mar mindenkit elmart maga melol az egyetlen baratnoje is aki maradt mar azzal sem beszel mert nem segitett neki alberletet keresni! Ugy erzem ide valami orvosi segitseg kell, mondtam anyumnak is de azt mondta hogy oda tesomnak is el kell jonnie nem tud anyum segitseget kerni helyette.. a gyereket nem vesszuk el tole igyis mindig azt hajtogatja hogy ra akarjuk kuldeni a gyamugyet! Hat nem tudom nagyon fura ez az egesz.. :(
2017. aug. 6. 20:54
 28/52 A kérdező kommentje:
Mar nem egyszer amikor megirtamneki az igazat azt valaszolta hogy kinyirja magat... igy ahogy irtam ezt irta.. :( normalis???
2017. aug. 6. 21:19
 29/52 anonim ***** válasza:
93%

Én a helyedben rázúdítanám a gyámosokat,hogy ha mást nem, legalább a gyerekekben ne tegyen több kárt.A nagyobbik így is költheti pszichológusra majd a keresetének nagy részét,ha normális párt akar még ebben az életben.

Meg persze tesódat is próbálnám meggyőzni,hogy forduljon szakemberhez,mert ez nem normális.Meg persze ha a lelki gyógyulás útjára lép,tanuljon valami szakmát is,ami érdekli.

2017. aug. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
A gyamosokat nem mernenk rahivni felnenk nehogy valami kart tegyen magaban mert ha elvennek tole a gyerekeket tuti kilenne megjobban idegileg! Es ez meg mind amit irtam csak egy reszlet abbol amiket muvel.. tegnap is a nagy 40 fok melegbe 7honapos terhesen + a kisgyerekkel indult el busszal hogy o csavarogjon! Volt anno csaladi nagy esemeny anyum vett a kisgyereknek vadi uj szep ruhat hogy abba jojjon, erre tesom mondta hogy aztbiztos nem adja ra mert anyamvette erre raadott egy gyurott regi inget! Vett anyum kisasztalt kisszeket, na o biztos nem fogja annal etetni a gyereket!!! Helyette eszik a gyerekkel a kanapen, leterit egy rongyot es azon esznek a kanapen!!! Amikor otthon vagyunk es anyum a gyereket az olebe veszi es ugy eteti az ebedloasztalnal az mar baj, nem tetszik tesomnak pedig olyan jo izut eszik a gyerekvelunk az anyjaval meg alig eszik! Van normalis furdesi lehetoseg de valamikor mar amikor meg akar furdeni a kisgyerek muanyak kadjaban lotykoli meg magat holott van zuhanyzo meg normalis felnott kad is!! Orvoshoz is nemegyszer ment el ugy hogy nem furdott meg! Edes istenem miert lett ilyen a noverem????? :( nagyon jo ezeket kiirni magambol mert nem szoktam errolbeszelni sekivel csak a parommal!
2017. aug. 7. 08:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!