Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám csalja apámat, nem is...

Anyám csalja apámat, nem is rövid ideje. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve hogy édesapám kiment külföldre, hogy nekünk gyerekeinek jó legyen. Hárman vagyunk gyerekek. Ahogy apám elment rá egy hónapra furcsa hangokat hallottam a szobából. Próbáltam vele nem foglalkozni, egy ideig. Eltelt pár hónap és furcsa volt, hogy az anyánk elküld aludni 6-7között minket. 1-2 év eltelt, nehezen tudtam elaludni, folyton füleltem. Akkor nyár volt, strandolni jártunk szinte minden hétvégén, és mindig jött velünk a munkatársa, egy férfi akitől kapásból rámjön a hányinger. Mindig azt mondta anya, hogy ne mondjuk el apának, hogy ő is ott volt. Ezek után még inkább féltem, és egyszer csak fogtam magam és vártam, arra a hangra ami azt jelezte, hogy bezárult az ajtó. Kinéztem az ablakomon, és láttam, hogy az az ember sétál el. Ezt többször is eljátszottam, rengeteget sírok is miatta. Képtelen vagyok rendes alvásra. Körülbelül fél éve, apukám mikor itthon volt (2-3 honaponta jon haza 1-2hetre) anya telefonjan megakart nezni valamit mikor eszre vette az smseket amiket azok ketten valtottak. : "szeretlek szerelmem" és ehhez hasonló undorítóságok. Akkor megkérdezte tőlem apa, hogy anyához jár e fel valaki,hallok e furcsa hangokat, én pedig megrémültem, leblokkoltam és azt mondtam, hogy nem.


NEM! Nem azért mondtam mert védeni akartam, hanem mert apám annyira szereti őt, és hiányzik neki ő és mi gyerekei míg nincs itthon, hogy tudom darabokra törne, mint ahogy én.


Anyával összeveszett, annyira hogy el is ájult. De legnagyobb meglepetésemre kimagyarázta magát, hogy ez félreértés, hogy ő nem kur félre, és hogy szereti apámat. A düh amit éreztem, a fájdalom, a bűntudat még mindig, máig éget belülről.


És bumm.. ezek után is csalja apámat. Semmi bűntudat nélkül. Aludni nem nagyon bírok, már akaratom kívül is hallgatózok. Nagyon sokszor sírok éjszakánként. Megesik, hogy ingrült vagyok anya közelébe flegmább vagyok, idegesebb, ingerültebb, mert mikor belenézek a szemébe elkap a hányinger, hogy nem csak apámmal de a testvéreimmel is ezt teszi.


18L Sajnálom muszáj volt kiadnom magamból, még írtam volna többet is, de félő még ezt se olvassa végig senki. Ti mit mondtok erre? Mit tennétek a helyemben?



2017. aug. 22. 19:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
12%

Legyél nyugodt, apud is félrejár külföldön. Mert abban a korban, amiben ők most vannak nem természetszerű, hogy kihúzzák akár 2 hétig szex nélkül. Ez akár íratlan "szabály" is lehetne, de nem szeretnek beszélni sem róla az emberek...


Leginkább ne tégy semmit. Apud már tudja, így a továbbiakban teljesen az ő döntése, miként fogja fel. A hosszabb távollétek sajnos ezzel járnak szinte mindegyik kapcsolatban.

2017. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
#1 Legyèl nyugodt, apud is fèlrejár. Huh, sokat segítettèl a gyereknek. Agyb.sz:)
2017. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj meg beszélni anyukáddal, meséld el neki az érzéseideg, és derítsd ki, hogy mi az oka a félrelépésének, mit vár az új kapcsolatától hosszútávon. A kommunikáció sokazor segít.
2017. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%

Jól tetted, hogy nem nyomtad fel anyádat apádnál.

Nem azért, mert helyes, amit tesz. Hanem mert jobb ebbe nem beleavatkoznod.

Ezt nekik kell megoldaniuk.

A távkapcsolatok sajnos általában ide vezetnek, hogy van anya, vagy apa, vagy mindketten félremennek. Nem egészséges dolog hosszú távon, hogy nem élnek együtt. Eltávolodnak, elidegenednek egymástól.

Ez szomorú dolog. Talán megoldódna (vagy így, vagy úgy), ha apád hazajönne végleg. De lehet, hogy akkor elválnának.

Tudom, hogy nehéz, de ne avatkozz bele, ha lehet. Éld a saját életedet, ők meg megoldják a házasságukat.

Anyukád is csak ember, gyarló, mint mindannyian. Ettől még ne utáld őt.

Viszont esetleg, ha még nem tetted, beszélhetnél vele, felnőtt módra. Megkérdezheted, miért teszi ezt, mi a terve a jövőre nézve. Elmondhatod neki, hogy ez mennyire kiborít téged, hogy apukádnak hazudnod kellett és kell emiatt. Ez ugyanis tényleg nem szép anyádtól. Úgy kellene intéznie, ha már teszi, hogy a gyerekei ne tudjanak róla, főleg ne legyenek ebbe belevonva.

Ezt is elmondhatod neki. De hallgasd meg őt is, hogy ő hogyan látja. Csak nyugodtan, higgadtan.

2017. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%

# 1

Mindenki magából indul ki. Érdekes módon én szüleim kibírták megcsalás nélkül, amikor apu 3 hónapig másik országban dolgozott. Jó nagy ösztönlény qrva lehet, aki ilyet képes tenni a férjével. Én soha többé nem állnék szóba anyámmal, ha megcsalná apámat. Ez fordítva is igaz.

2017. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

" táv kapcsolat ilyen " hát akkor vicces mert szüleim ki bírták közel 5 évig , hogy apám kint dolgozott autsztriában .... onnan is biztos vagyok benne mivel én apámmal éltem mivel ausztriában jártam ezálltal iskolába mint, nyelv tanulás is meg ilyenek . Apám azóta haza költözött 3 éve én kint maradtam mivel találtam itt egy nagyon jó állást a szakmámban . Ugyhogy a távkapcsolat tus működni.

5 év alatt csak ünnepekkor mentünk haza anyámékhoz mivel tesóm meg maradt nálla . És napi/2napi szinten beszéltünk skypeon . Tesóm őszinte minden téren én meg talán túl őszinte mert van amikor nem jön jól az őszinteségem ...

2017. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
9%

Semmit. Semmi közöd hozzá.

Fogalmad sincs a kettejük intim szférájáról.

Nem tudhatod, hogy apád mióta csalja anyádat.

Nem rád tartozik

2017. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

#1 Nem mindenki olyan, mint te. Vannak intelligens emberek.


Kérdező, nagyon rossz helyzetben vagy. Mondd meg anyudnak, hogy tudsz a viszonyáról. Ultimátumot adnék neki: vagy ő mondja el apádnak, vagy te fogod. Nehogy már te húzd a rövidebbet, csak mert anyudnak félrekefélni van kedve... kényelmes lehet neki a helyzet.


Kitartás!

2017. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%
Ha tud róla a gyerek, mert az anya nem volt olyan "ügyes", hogy legalább rendesen eltitkolja, akkor a gyereknek van joga szólni, hogy zavarja.
2017. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
18%

" amikor apu 3 hónapig másik országban dolgozott."


Honnan tudod? Mondta?

És ha a kolleganőjével volt? Ott voltál?

Nem kell a mese.

Anélkül is megcsalják a kedves férjek a feleségüket, ha nem utaznak el. Már, aki akarja.

Nem feltétlenül múlik a fizikai távolságon és a külön töltött időn.

De az biztos, hogy a távházasság egészségtelen, és hosszútávon nem működik.

2017. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!