Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megismerni az...

Szeretném megismerni az apámat. Hogyan/hol kereshetném fel?

Figyelt kérdés

Apám és anyám sosem voltak házasok, 2 évig jártak, a születésem előtt valamivel szakítottak. Anyám lemondott a gyerektartásról, minden kapcsolat megszakadt, mégcsak egy fénykép sincs róla. Azt tudom, hogy mi a neve neki és az anyjának, a születési dátumát és hogy hol dolgozott kb 30 évvel ezelőtt. Kihez fordulhatnék? Ki tudna segíteni a megtalálásában?

Tudom, hogy van a keresem a családom című műsor, de nem szeretnék nyilvánosságot.


2017. márc. 23. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hol dolgozott 30 éve, akkor ott érdemes elkezdeni. Ki tudja, talán van ott még olyan nyugdíjas, aki akkor is ott dolgozott.
2017. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakcimnyilvantarto
2017. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: Az a baj, hogy annyit tudok, hogy egy házgyárban dolgozott , ezt is azért, mert anyám is, ott ismerkedtek meg. Viszont ez a gyár megszűnt már kb 29 éve.


Második: Semmivel sem tudom bizonyítani, hogy az apám az apám, mégcsak a vezetéknevünk sem ugyanaz,mert anyám vett a nevére. Ilyen esetben kiadhatnak adatot?

2017. márc. 23. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Népességnyílvántartó.

Megírod nekik mit szeretnél.

Ha megtalálják az apádat, őt értesítik előbb, hogy xy keresi, és ha ő hozzájárul, akkor adják ki neked az adatait. (minket tavaly így talált meg egy rokon, külföldről)

2017. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem, akkor nem.

Facebookon keresni esetleg? Bár ha 30 éve nem erdekled, sok értelme nincs megkeresni

2017. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég válaszoltak az én hasonló kérdésemre.:

"A helyi kormányablaknál van ilyen, hogy egyenesági rokonokat felkutatnak, de mivel semmilyen adatot nem tudsz apádról, így sajnos nem segítség neked. "

De neked igen,mert tudod az adatait.Ha megtalálják,akkor is visszautasíthatja a kapcsolatfelvételt, de szerintem egy próbát megér. Ha megkérdezhetem, a ti családotokban hogy kezelték ezt? Tudtál apukádról kérdezni anyukádtól,vagy te sem kaptál bővebb infót?Én is az apám személyét próbálom kideríteni,és legjobb esetben egy nevet fogok kapni legfeljebb,szerintem dátumokra,anyja nevére nem is számíthatok.

2017. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Keresem a családom c. műsor megy még ? ...(Németorszagban élek ,nem vagyok képbe )
2017. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha anyád nem akar segíteni, annak valószínűleg meg van az oka, bármi is az (pl. apád azt akarta hogy ne szülessen meg a gyerek, anyád meg úgy döntött, hogy nem kényszeríti rá az apaságot biológiai apádra).


Egyébként meg minek akarod megkeresni? Meg van a sansza, hogy megtalálod, megkedvelteti magát veled (akár még most kicsit támogat is), utána meg gondozhatod öreg korában (ami jóval többe kerül majd).

2017. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

#6: Hát itthon sehogy se kezelték, mármint úgy nőttem fel mintha ez természetes lenne, nem beszéltek róla csak ha kérdeztem, de sokmindent senki nem tud róla. A nevét, az anyja nevét, születési dátumát, h intézetben volt 14 éves koráig majd az anyja kivette és az ex munkahelyét anyámtól tudom. Anyám tesói szimpatikusnak tartották.


#8: Ezt eredetileg nem akartam leírni, mert nem vagyok rá büszke, nem mintha az én szégyenemnek kéne lennie. Anyám alkoholista, apám nem ivott. Ebből sok konfliktus volt és apám megelégelte a dolgokat, 25 éves volt, nem akarta egy alkoholista nővel leélni az életét. Anyám az alkoholt választotta. Sok fura dolog van itt, pl attól h ők külön mentek, apám kereshetett volna engem. Az is felmerül, h mi van, ha nem is ő az apám. Rengeteg a kérdés bennem, de anyámmal nem jó a kapcsolatunk, sokat iszik, hazudozik, nem tudok vele beszélni, mert mindig veszekedés a vége.

Érdekel a másik fél verziója, mert ez egy lezáratlan fejezete az életemnek, ami a mai napig sok stressznek a forrása. Igyekszem felkészülni arra, hogy szóba sem áll velem és ha így lenne pontot tennék a dolog végére tudván, hogy én megpróbáltam. Viszont, ha nem teszek semmit továbbra is bennem maradna az a bizonyos "vajon mi lett volna, ha felkeresem?" kérdés.

2017. márc. 23. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kekkh 3500 forintért megkeresi neked, elég adatod van hozzá
2017. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!