Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám csalja apámat, nem is...

Anyám csalja apámat, nem is rövid ideje. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve hogy édesapám kiment külföldre, hogy nekünk gyerekeinek jó legyen. Hárman vagyunk gyerekek. Ahogy apám elment rá egy hónapra furcsa hangokat hallottam a szobából. Próbáltam vele nem foglalkozni, egy ideig. Eltelt pár hónap és furcsa volt, hogy az anyánk elküld aludni 6-7között minket. 1-2 év eltelt, nehezen tudtam elaludni, folyton füleltem. Akkor nyár volt, strandolni jártunk szinte minden hétvégén, és mindig jött velünk a munkatársa, egy férfi akitől kapásból rámjön a hányinger. Mindig azt mondta anya, hogy ne mondjuk el apának, hogy ő is ott volt. Ezek után még inkább féltem, és egyszer csak fogtam magam és vártam, arra a hangra ami azt jelezte, hogy bezárult az ajtó. Kinéztem az ablakomon, és láttam, hogy az az ember sétál el. Ezt többször is eljátszottam, rengeteget sírok is miatta. Képtelen vagyok rendes alvásra. Körülbelül fél éve, apukám mikor itthon volt (2-3 honaponta jon haza 1-2hetre) anya telefonjan megakart nezni valamit mikor eszre vette az smseket amiket azok ketten valtottak. : "szeretlek szerelmem" és ehhez hasonló undorítóságok. Akkor megkérdezte tőlem apa, hogy anyához jár e fel valaki,hallok e furcsa hangokat, én pedig megrémültem, leblokkoltam és azt mondtam, hogy nem.


NEM! Nem azért mondtam mert védeni akartam, hanem mert apám annyira szereti őt, és hiányzik neki ő és mi gyerekei míg nincs itthon, hogy tudom darabokra törne, mint ahogy én.


Anyával összeveszett, annyira hogy el is ájult. De legnagyobb meglepetésemre kimagyarázta magát, hogy ez félreértés, hogy ő nem kur félre, és hogy szereti apámat. A düh amit éreztem, a fájdalom, a bűntudat még mindig, máig éget belülről.


És bumm.. ezek után is csalja apámat. Semmi bűntudat nélkül. Aludni nem nagyon bírok, már akaratom kívül is hallgatózok. Nagyon sokszor sírok éjszakánként. Megesik, hogy ingrült vagyok anya közelébe flegmább vagyok, idegesebb, ingerültebb, mert mikor belenézek a szemébe elkap a hányinger, hogy nem csak apámmal de a testvéreimmel is ezt teszi.


18L Sajnálom muszáj volt kiadnom magamból, még írtam volna többet is, de félő még ezt se olvassa végig senki. Ti mit mondtok erre? Mit tennétek a helyemben?



2017. aug. 22. 19:31
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

#18, vagy nem olvastad el rendesen, vagy csak egy olyan ember vagy, aki szereti felcseszni másnak az idegeit.

Elmondom, neked szépen. Nem bírok aludni, mert félek. Szerinted, hogy hallom a dolgokat, mikor már alszok? Vagy látom?

Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért vannak a világon olyan emberek mint az utolsó pár kommentelő. Miért jó érzés ez neked/nektek.

Nekem nem volt könnyű ezt leírni. Mégis ti, jót nevetve, mosolyogva ide löktök valami hatalmas nagy 'poént' mert azt olyan könnyű megtenni, de már átélni nehezebb lenne.

Nem is írok inkább ehhez, ennél többet.


A többi normálisan kommentelőnek pedig köszönöm. :(

2017. aug. 22. 21:55
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

A helyedben minél hamarabb megbeszélném vele a dolgot kettesben. Jogod van beleszólni, hiszen mindannyiótokra kihat a "magánakciója" és nem vagy már kisgyerek. Kurtán azzal kezdeném, hogy "tudok rólatok, de szeretném tőled hallani". Meghallgatnám a reakcióját, majd megpróbálnék higgadt maradni és megkérdezném: "és miért döntöttél úgy, hogy tönkre teszed a családunkat?"

Érezze csak a tettei súlyát.

2017. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%
Én anyukát állítanám falhoz. Rákérdeznék, bevallja-e. Ha mismásol, félrebeszél, akkor közölném vele, hogy vagy ő mondja el apátoknak, vagy te.
2017. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ahogy azt előttem írták, állítsd választás elé. Vagy ő mondja el apádnak vagy te.

Nem szép dolog anyádtól, hogy ilyet csinál. Főleg nem, hogy abban az ágyban, ahol a férje is alszik, mikor hazamegy. Elég undorítónak találom.

Benne van a pakliban, hogy apád is csalja, de ha nem, akkor nagyon fog fájni neki, ha megtudja, mit csinál a háta mögött a felesége. De hidd el jobb lenne, ha esetleg elválnának, mert akkor apád tudna magának keresni egy olyat, aki szereti és nem csalja meg, amikor megteheti.

Nem akarlak megbántani, de anyád elég undorító nő. Sőt egy olyannal csalja apádat, akinek családja van. Bár mindenhez két ember kell.

Én azt sem értem, hogy miért nem válnak el apáddal, hogy mindketten élhessék az életüket, anélkül, hogy a másiknak fájdalmat okoznak.

Szólj anyádnak, hogy elég zavaró, hogy ott van a csávó és nem tudsz aludni, mert hangosak és ha lehet, akkor halkabban.

Kitartást! :)

2017. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
52%
Névtelen levelet írj a feleségének hogy a férjét x időpontban megtalálja ezen a címen. Csalja rendszeresen. Ha jön a felesége hatalmas balhé lesz.
2017. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, szerintem orbitális felelőtlenség azért egy ilyenre biztatni a kérdezőt...
2017. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van, ne írjon levelet.

Eléggé idejétmúlt dolog.


Hívd fel inkább, hogy jöjjön el a férjéért, mert itt és itt találja, pont akcióban.

Ha rád csörög, majd halkan beengeded.

2017. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
40%
Egy átlagos 11 éves szintjén vagy. Ez nagyon nagyon nem normális. Azonnal számolj be mindenről apudnak s kérd segítségét.
2017. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

#18

5 éve hogy édesapám kiment külföldre, hogy nekünk gyerekeinek jó legyen. Hárman vagyunk gyerekek. Ahogy apám elment rá egy hónapra furcsa hangokat hallottam a szobából. Próbáltam vele nem foglalkozni, egy ideig. Eltelt pár hónap és furcsa volt, hogy az anyánk elküld aludni 6-7között minket.


Neked a szövegértéssel vannak gondjaid, vagy mi a retek? 18 ból vonj már el 5-öt, kérlek szépen! Na mennyi lett?

13, ezaz, ügyes vagy! Ergó, 13 volt a csaj, mikor az apja kiment külföldre. Pár hónap múlva már a másik szobába "élvezték egymást jelenlétét" a felek. Értem?!

Amúgy tényleg ritka egy buta csaj lehetsz, kb. mint egy 10-11 éves. Látszódik a fogalmazásodon.

A kérdés kamu, ez látszik. Már szegény kérdező is belebonyolódik a saját butaságaiba. Aki ezt elhiszi, jó nagy balek.. :D

2017. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
90%

A nővérem ugyanezt csinálta/csinálja a mai napig!


A férje éjszakai őrként dolgozik, és ilyenkor jön egy pasi a faluból és döngeti a nővéremet.


A nővéremnek két lánya van, az egyik cukorbeteg 10 éves kora óta, a másik értelmi fogyatékos. Gyakran panaszkodnak nekem, hogy nem csak otthon randizik az édesanyjuk, hanem magukra is hagyja őket a házban, akár egész éjszakára.

A cukorbeteg kislányra rábízza az értelmi fogyatékos lányt, hogy vigyázzon rá...


Mindkét lány fél éjszaka a házban, felnőtt szülő nélkül. Félnek attól is, hogy az (inzulinos) cukorbeteg kislánynak leeshet a vércukor szintje és elájul, akár kómába is eshet. Ilyen helyzetben a fogyatékos kistestvére nem tud neki segíteni (saját magát sem tudja ellátni).


Szóval, ilyen a nővérem. A szüleink erről mindent tudnak, az édesapám nem akar beavatkozni, az édesanyám pedig mindig védi!

Nem tudom, hogy éreznék magukat, ha ezek a kalandok valamelyik unoka életébe kerülnének!


A nővérem egyébként egyetemet végzett PEDAGÓGUS, TANÍTÓNÉNI a faluban!

2017. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!