Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni, ha anyu...

Mit tudok csinálni, ha anyu azt szeretné, hogy szinte mindent a kevés kis pénzemből intézzek magamnak?

Figyelt kérdés

Tanulok még, de ösztöndíjjal, mert szakmát tanulok.

Van pár ezer forint ösztöndíjam, és azt gondolja anyu ez olyan mint egy fizetés, ha felhozom, hogy nekem is ennek kellene valamit, (ez pl akkor, ha valamit kiveszek a hűtőből, és jön , hogy az kell tesómnak, vagy éppen párjának), a fejemhez vágja, hogy vegyek magamnak, van nekem pénzem, amit nem értek hogy gondolhat, nem fizetéssel azonos összeg, hogy nekem mindenre legyen pénzem.

Akármit megkívánok, jön, hogy vedd meg hozzá az alapanyagokat, stb...

Arról lövésem sincs , miért nem beszél, hogy akkor odaadja hozzá a családit, és az árvaságit, kb 40 ezer forint... Vegyek meg magamnak mindent, vagy rendszerint valami nem marad, és mondjuk valami sima vajas kenyér, vagy szalámit tudok max enni, de a 40 ezer forintot nem adja oda, hogy magamnak vegyek én alapanyagokat ahhoz amit megfőznék..Persze,mert így anyagilag megéri neki, elég kényelmes...


2017. aug. 29. 17:56
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
és totál minden mást is nekem kell állnom, ruhák, hobbi dolgok, édesség, egyszerűen minden, és igazából erre lenne ez a kis pénz, de ha el kell raknom,hogy legyen kajám és vegyek 2 napra való valamit, akkor már ruhám nincs éppen, vagy valami más amit szeretnék...
2017. aug. 29. 18:00
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha elmúltál 18, kérheted a családi pótlékot és az árvaságit is a te számládra. De mehetsz a Gyámhivatalhoz is.
2017. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%

már ne is haragudj,de nem értem hogy lehet ilyen egy anya!ha meg neked kell mindent állnod,akkor miért nem adja oda azt a 40.000-et?mert értem én,hogy marha kényelmes plusz 40.000 forint,úgy,hogy nem kell elkölteni a gyerekre,de azért legyen már gerince!biztos,hogy feljelenteném a pic.ába!!!

ne haragudj a hangvételért,de az ilyen nagyon felhúz!

2017. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%

Az a 40ezer kb fedezi a kérdezö rezsijét, szóval azért nem egészen úgy van, ahogy sokan gondolják.


A legokosabb lenne leülni anyáddal, és szépen kiszámolni, hogy mennyi az, amit kapsz és mennyi az, ami kajára kellene neked. (Mondjuk, engem érdekelne, mennyi az a pár ezer Ft ösztöndíj)

2017. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
36%

"Ha elmúltál 18, kérheted a családi pótlékot és az árvaságit is a te számládra."


De csak akkor, ha nem a szülövel él közös háztartásban!

2017. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Ha nagykorú, kérheti az árvaellátást saját névre, mindegy, hogy együtt élnek-e.
2017. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Négyes, te most a kérdező ellen vagy?

Hát ha az én tanuló gyerekemre rászólnék mert kaját vesz ki a hűtőből, menten elsüllyednék a föld alá. Onnantól nem lennék anya.

Oké, mondjuk ott van az árvasági amit kap, plusz családi. Ezt arra költi hogy a gyereke részét kifizeti vele, villany, víz, internet stb. Az anya, nevelőapa fizetése amit dolgozó emberként keresett, ne mondja nekem senki hogy nem elég arra hogy a gyerek be nyúlhasson a hűtőbe kajáért, hanem takarodjon dolgozni?!

És nem hiszem hogy Mo-n olyan sok lenne az ösztöndíj. Ha mondjuk 30-40 ezer forint oké, azt mondom abból ruházkodjon magának, abból vegyen tanszereket. De hogy az ételen házsártoskodjak...főleg ha mondjuk 15 ezer körül van az említett összeg.

2017. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

10e és 50e között változik a hiányszakma ösztöndíj, nagyon nem mindegy, a kérdezőre mi igaz ( [link]


Nem ismerjük a család anyagi helyezetét. Lehet, hogy tényleg ennyire futja, kifizetik a rezsit (a kérdezőre eső részt fedezi a felhánytorgatott állami pénz), van valami kis kaja a hűtőben, de többre nem jut.

2017. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

10 ezer forint.

Megértem amikor azt mondja vegyek belőle ruhát, de akkor melyiket vegyek? Ebből minden nem kerül ki

2017. aug. 29. 18:48
 10/34 anonim ***** válasza:
27%

A 4-es vagyok és nem a kérdezö ellen vagyok, hanem egyzserüen ez túl kevés infó ahhoz, hogy tárgyilagosan lehessen válaszolni.


Azt nem tudja senki, hogy mennyi a családi össz jövedelem, mennyi a fix kiadás (pl törltesztés, rezsi, stb) és ehhez hogy aránylik a kérdezö ösztöndíja.


Ugyanis elöfordulhat, hogy a kárdezö amit és amennyit megenne, az a családnak komoly problémákat okozna anyagilag, emellett ha a kérdezö netán az ösztöndíjat felesleges dolgokra költi, akkor érthetö az anya reakciója.


Egy rokon családban az egyetemista fiú egymaga többet eszik, mint a csakád többi tagja (szülök plusz egy egyetemista lány) összesen mennyiségben, emellett éppen azokat az élelmiszereket részesíti elönyben, amik sokba kerülnek és ezért kevesebb van otthon belölük.

Emellett az egész ösztöndíját különféle játékokra költi, ami csak pénzbe kerül, de semmi szükség sincs rá, és nincs tekintettel a családi helyzetre.


Ez csak egy példa, és ezért kellene tudni, mennyi a család jövedelme, mennyi a kérdezö ösztöndíja és mire szokta elkölteni.

2017. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!