Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyunak,...

Hogy mondjam meg anyunak, hogy elakarok költözni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szüleim elválltak és most anyukámmal élek. A házunkat eladtuk, eközben apu épített magának. Anyu is elkezdte de nem haladunk már 2 éve. Még a tető sincs rajta. Most egy három szobás lakásban lakunk. A testvéremmek egy szobában vagyok. Nagyon nem bírom már. Nem hívhatom egyik barátomat se fel. Apánál van saját szobánk és ő mondta, hogy oda bárkit hívhatok és hogy ha van kedvem nyugodtan leköltözhetek. Mondjuk én is szeretnék többet lenni vele, mert ez a két hetente két nap nekem nagyon kevés.

Annyira szeretnék saját szobát, de nem hiszem, hogy az épülő házunk erre az évre kész lesz. Nem bírom ki ebben a kicsi lakásban.

Tudom, hogy gyámügy stb. de apu mondta, hogy ha leakarok menni hozzá akkor ő elintézi. Szerintem anyu nem csinálna semmit, mivel tudja, hogy nekünk is jobb lenne ott.

Hogy mondjam meg neki, hogy leszeretnék menni? Félek, hogy kiborulna és csak veszekedés lenne belőle.

13/L


2010. máj. 26. 16:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudlak érteni. Szerintem ülj le anyuddal, és mond el, hogy mi zavar a mostani helyzetben, és hogy szeretnél ezen változtatni. DE elsőzör próbáljatok valamit kitalálni, hátha sikerül valamilyen más megoldást találni rá, és csak a legutolsó megoldás legyen a költözés.

25/F

2010. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
csak nehogy apukád barátnője meg egy vipera legyen.... hahaha :D aztán két szék közül a földre...
2010. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

Valahogy nem tudlak sajnálni, hogy ilyen "kicsi" házban laksz... Abban mi meg nem tudunk segíteni, hogy többet találkozz apuddal. Erről a szüleiddel kell beszélned, de még ők se csak a hasukra csapva döntenek.

Amúgy ki van a 3. szobában?

2010. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megprobálom. Csak félek, hogy kiborul emiatt és veszekedni fog.
2010. máj. 26. 16:32
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még egy évet, ha 14 leszel, akkor már gyámügyileg is azt csinálsz amit akarsz, mármint olyan értelemben, hogy melyik szülőddel laksz. Amúgy szerintem inkább annak alapján dönts, hogy melyik szülőddel tudsz több minden megbeszélni, ki az aki közelebb áll hozzád. Ez sokkal fontosabb hosszú távon, mint a szoba, és ha ha mégse, mert már nagyobb vagy, és akkor is zavarni fog, akkor még mindig elköltözhetsz.
2010. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Hát apuval jobban kijövök. Amikor kicsi voltam mindig vele játszottam. Nagyon apás vagyok.
2010. máj. 26. 16:34
 17/26 A kérdező kommentje:
A 3. szoba teli van rakva a cuccainkkal, mivel nem tudtuk hova tenni költözéskor.
2010. máj. 26. 16:35
 18/26 anonim ***** válasza:
53%
3 szobás ház kicsi?:O:O:O
2010. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj Anyudtól segítséget, hogy azt a raktár szobát számoljátok fel. Mindenki vállaljon be pár cuccot a saját szobájába és így Neked is lehet egy kuckód. Apukáddal meg nyilván lehetnét többet is, de ezt mindkettőjükkel meg kellene beszélned. Sok sikert, én is nagyon apás vagyok amúgy, de nem hiszem, hogy a költözés lenne az egyedüli megoldás.
2010. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy érzem, hogy a szoba hiánya inkább kifogás. Én úgy érzem, hogy inkább apuddal szeretnél élni. Ez inkább a kötődésről szól. Ezt csak én érzem így. Élj azzal akivel szeretnél.
2010. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!