Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyunak,...

Hogy mondjam meg anyunak, hogy elakarok költözni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szüleim elválltak és most anyukámmal élek. A házunkat eladtuk, eközben apu épített magának. Anyu is elkezdte de nem haladunk már 2 éve. Még a tető sincs rajta. Most egy három szobás lakásban lakunk. A testvéremmek egy szobában vagyok. Nagyon nem bírom már. Nem hívhatom egyik barátomat se fel. Apánál van saját szobánk és ő mondta, hogy oda bárkit hívhatok és hogy ha van kedvem nyugodtan leköltözhetek. Mondjuk én is szeretnék többet lenni vele, mert ez a két hetente két nap nekem nagyon kevés.

Annyira szeretnék saját szobát, de nem hiszem, hogy az épülő házunk erre az évre kész lesz. Nem bírom ki ebben a kicsi lakásban.

Tudom, hogy gyámügy stb. de apu mondta, hogy ha leakarok menni hozzá akkor ő elintézi. Szerintem anyu nem csinálna semmit, mivel tudja, hogy nekünk is jobb lenne ott.

Hogy mondjam meg neki, hogy leszeretnék menni? Félek, hogy kiborulna és csak veszekedés lenne belőle.

13/L


2010. máj. 26. 16:12
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Igen jól érzed.

Amúgy nem tudjuk megcsinálni , már nagyon sokszor mondtam anyunak, de nagyon kicsik a szobák és télleg nem fér el már semmi.

2010. máj. 26. 16:52
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell megint panelproliskodnia mindenkinek.

Normális helyeken hálószobában számolnak + van egy nappali. Meg kell lennie mindenkinek a saját szférájának és lennie kell egy nappalinak ahol összegyűlik a család. A legtöbb újépítésűben a nappali és konyha közös tér. Örülne itt valaki ha a szobájában lenne a hatszemélyes ülőgarnitúra.

2010. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
41%
én is 13 éves vagyok. A szüleim együtt vannak. És 3-an vagyunk egy szobában!! És még mindig élek..Csoda, mi? ;)
2010. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia! Ha csak kifogás a szoba nemléte, akkor jobb ha őszintén elmeséled miért inkább apuddal akarsz élni. Tudod, el lehet, sőt el kell fogadni más ember döntését (kivéve akkor ha valami őrültséget tesz). Te már egy mini felnőtt vagy, s tudsz következetes döntéseket hozni.
2010. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
figy 13 éves vagy...még normális hogy a tesóddal osztozol a szobán.Viszont azért építkezik anyukád,hogy mire eljön annak az ideje,hogy párod legyen s ott aludjon nálad,vagy ilyesmi,addigra saját szobád legyen.Kár kiakadnod ezen,s hidd el ha kivárod anyukádnál is élvezni fogod a saját szoba adott lehetőségeket.S ha apudhoz költöznél...s 2-3év múlva anyukád hiányozni kezdene...akkor megint költöznél mint a madár?Szerintem várd ki hogy kész legyen a lakás,s utána dönts.
2010. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
hát figyelj. én egy másfél szobás lakásban lakom. apa pesten dolgozik hamarosan költözünk fel hozzá. nem az a lényeg. anyának és nekem elég ez a ház, de ha apa itthon van úgyis. :D akárhány barátot hoztam fel semelyik nem szólt semmit. ha igaz barát nem azt nézi hány szobás a lakásod. önző dolog hogy anyukádat így cserbenhagynád. mész apukádhoz mert neki jobb az anyagi helyzete? ezt egyszerűen nem tudom felfogni. :S
2010. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!