Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös szülői felügyeleti jog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös szülői felügyeleti jog áll fenn köztem és gyermekem édesapja között. Nem élünk együtt. Elakarok költözni, de Ő nem engedi, ha Ő nem enged, nem mehetünk? Ebben jártas ember segítségét kérném! Mit tegyek? Ehhez tényleg van joga?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Szia. Nem tehetsz semmit, van hozzá joga, mivel közös felügyeleti jog van.
2008. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És akkor a kislány 18 éves koráig meg sem mozdulhatok?

Én ezt nem hiszem el,mert nekem azt mondták,hogy mehetek,ebbe nem szólhat bele.Nekem ezen a megélhetésem múlik.Akkor ha nem mehetek kérem azt a havi fizetést tőle,amit ott keresnék!

2008. okt. 7. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Menni mehetsz bárhová,de amíg közös a felügyelet,addig elveheti a gyermeket!
2008. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezt találtam:


"A családjogi törvény (1952. évi IV. tv., a továbbiakban: Csjt.) értelmében a gyermek sorsát lényegesen érintő kérdésnek minősül:


a gyermek nevének a meghatározása és megváltoztatása,

a gyermek tartózkodási helyének a kijelölése, illetve

a gyermek iskolájának és életpályának meghatározása .

A bíróság ezen túl feljogosíthatja a szülői felügyeletet nem gyakorló szülőt a gyermek vagyonának kezelésére és vagyoni ügyekben a törvényes képviseletre. A gyermek érdekeinek védelmében a bíróság nem csak feljogosíthatja valamelyik szülőt a szülői felügyelet körébe tartozó fenti részjogosítványok gyakorlására, hanem bármely részjogosítvány gyakorlását korlátozhatja, megvonhatja, illetve szüneteltetheti is .


Megegyezés hiánya a szülői felügyelet gyakorlásában


Előfordulhat, hogy az együtt élő szülők nem tudnak megegyezni valamely olyan kérdésben, amit a szülői felügyelet körében gyakorolnak. Ebben az esetben a vitatott kérdésben a gyámhivatal fog dönteni. Azonban a gyámhivatal sem dönthet a lelkiismereti és a vallásszabadság körébe tartozó kérdésekben. Amennyiben pedig a szülők már külön élnek, és nem jutnak egyezségre valamely a szülői felügyelet körébe tartozó kérdésben, a bíróság dönthet a vitában. A bíróság azonban a 16. életévét betöltött kiskorú gyermek tartózkodási helyének a kijelöléséről nem hozhat döntést .


Ha a szülők a közös szülői felügyelet gyakorlása során már nem tudnak együttműködni, bármelyik szülő kérheti a közös szülői felügyelet megszüntetését a bíróságtól. A megszüntetésnek azonban fontos feltétele, hogy az a gyermek fejlődése szempontjából indokolt legyen . "

2008. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!