Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém nem meri elmondani a...

Az öcsém nem meri elmondani a szüleinknek, hogy férfi a szerelme (? )

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek és elég nagy a korkülönbség. 3 lány és egy fiú. A legidősebb nővérem már 35, férj és 2 gyerek, a fiatalabbnak is fix kapcsolata van (30). A kisöcsénk most 22 éves és valamilyen úton-módon egy fiúval jött össze (eddig semmi jelét nem mutatta, hogy meleg lenne, barátnői voltak). Elég sokára szánta rá magát, hogy elmondja nekem ezt a dolgot és mikor megkérdeztem, hogy a szüleinknek mikor mondja el, azt felelte: soha. Utána a segítségemet kérte, hogyha mégis kiderülne, akkor védjem meg, álljak mellette (köztünk csak 5 év a korkülönbség, nagyon jó a viszonyunk, lehet ezért is én tudtam meg elsőnek). Mondtam neki, hogy a szüleink elfogadják a döntését, nem olyanok, nyugodtan elmondhatja, mégis a fejét rázta. Hogy tudnék neki segíteni, hogy ne higgye azt, hogy a szüleink elítélik vagy másképp fognak vele viselkedni?

2017. szept. 9. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért honnan tudod, hogy nem fognak másképp viselkedni? Hmmm, addig nem előítéletes senki, míg a "másé" más, de mikor kiderül, hogy az övé homokos... sokan nem tudják megfelelően kezelni.
2017. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
hát....nyugtasd meg őt és vedd rá valahogy
2017. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja elmondani, ne erőltesd! Hátha egyszer majd meggondolja magát. Ha Ő a legkisebb 3 lány után a szüleid biztos nagyon szerettek volna egy fiút is, ezért gondolja, hogy másképp gondolnának Rá. Ma már legtöbb szülő azonban elfogadja a gyermekét olyannak, amilyen még ilyen esetben is.
2017. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ne erőszakoskodj. Nem kell elmondania a szüleiteknek. Majd ha komoly lesz a dolog és biztos lábakon áll, akkor elmondja. Ha akarja. Ez nem olyan dolog, mintha egy csajjal randizna.

Te sem tudhatod, hogy nem fognak vele a szüleitek máshogy viselkedni. Én úgy coming outoltam a családomnak, hogy 100% biztos voltam benne, hogy egy rossz szavuk sem lesz, meg nekik mindegy fiú-e, vagy lány, mert mindig ez jött le a beszélgetések alapján. Hát hatalmasat koppantam és azt kívántam bár visszaszívhatnék mindent. Ráadásul bármekkora is volt a "szerelem", pár hónap múlva teljesen megszakítottuk a kapcsolatot, mert nem működött.

Ne hidd, hogy minden arany, ami fénylik. :)

Ha majd ő úgy dönt, elmondja a családnak, vagy annak, akinek akarja. Neked semmi közöd hozzá. NE erőltesd...

2017. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell "segítened" neki, egyedül az ő döntése, hogy elmondja-e vagy sem.
2017. szept. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő dolga. Ha akarja elmondja, ha nem, nem.
2017. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmondhatod a szüleidnek, hogy TE meleg vagy és megnézheted, hogy valójában hogy reagálnak rá. Utána visszakozhatsz az öcséd meg bevallhatja ha nem gáz, ha meg gáz akkor jó, hogy nem ő tette.
2017. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár tetszik a 7-es válasza, az sem tuti, mivel az öcsi az egyetlen fiú, lehet rá tényleg máshogy tekintenek. Továbbvinné a nevet stb...valami oka csak van,hogy nem meri elmondani.
2017. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!