Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfi dolga a munka?

A férfi dolga a munka?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy ő nem megy el dolgozni, mert ott a férje és amúgyis a férfi dolga a munka. Tévedés ne essék, nem élnek jól, nem keresi halálra magát a férfi, egésznap dolgozik még a minimális szint eléréséért is. Miért ilyen ez a nő? Ha látja,hogy rosszul élnek, a férje éjjel-nappal dolgozik, akkor ő miért nem megy el? Nem olyan egyszerű otthagyni sem, hiszen gyerekek,stb... Mit lehet tenni ilyen esetben?

2017. szept. 29. 15:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem dolgozik miből lesz nyugdíj?

Majd 70 évesen is a pasi tarja el?

2017. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
76%
3-as, tévedsz. képzeld dolgozom, de volt épp elégszer lehetőségem megtapasztalni, milyen király, mikor a sok idióta rokon az ÉN életembe ugat bele, holott köze nincs hozzá, a sajátja meg egy fostenger.
2017. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
81%

Nekik kell megoldani. Lehet van oka, hogy otthon van a nő. Az meg hogy a gyerekek miatt nem lép elég szánalmas kifogás.


Én 2 évet voltam itthon "indok nélkül", bizony néha visszasírjuk. Nem volt reggeli rohanás, nem okozott gondot ha beteg valamelyik gyerek, az ovis-sulis kora délutáni programokon ott voltam, a hivatalos dolgokat elintéztem munkaidőben, a házimunkát megcsináltam hét közben így délután-este és hétvégén szabad program volt. De a férjem nem dolgozott éjjel-nappal, nem nélkülöztünk és közös döntés volt. TB-t, nyugdíjat rendeztük.

2017. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
45%
Bár én nem vagyok se anya se feleség, de nem tudnám elképzelni az életemet csak otthon. Jó nyilván amíg kicsik a gyerekek addig van mit tenni bőven és ha a férj jól keres akkor elvileg nincs probléma. De ha neadj isten történik valami a férjjel (halál, tartós betegség amivel nem tud dolgozni, vagy válás), akkor mi az istent tud csinálni egy nő egy (vagy több) iskolás gyerekkel végzettség nélkül, 0 munkatapasztalattal? De ha minden oké, akkor is ha a gyerek már 13 év körül van akkor úgysem kér soha segítséget tanulásban pl, már egész önnálló, egyedül megy iskolába/edzésre/szakkörökre. Mennyire unalmas lehet az, hogy minden napod abból áll, hogy otthon összepakolsz, megfőzöl aztán malmozol és várod, hogy valaki hazaérjen.
2017. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
72%
Hogy érted, hogy mi az istent csinál? Nyilván ilyen esetben az egyetlen keresőre kötnek egy magasabb díjú életbiztosítást, hogyha rokkant lesz vagy meghal, ne legyenek anyagi problémáik a kieső jövedelem miatt. Bár kérdés, ezt az összeget egy soha nem dolgozott ember mennyire tudná kezelni.
2017. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
27%

Attól hogy nem dolgozik, lehet végzettsége és/vagy munkatapasztalata. Nekem is van, mégis otthon voltam.

Váratlan esetekre pedig van pár havi tartalék, annyi idő alatt lehet munkát találni. Plusz mindenféle biztosítások.

2017. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
88%

"Tegyük fel elválnak.

Miből gondoljátok hogy az apához kerül a gyerek?

A férj lehet dolgozik napi 12 órában a gyerek óvodás,hogy fogja ellátni?

A nő nem dolgozik viszont kap gyerektartást."


17,

márpedig ez is a férj döntése lenne.

Dönthetne úgy is, hogy kevesebbet dolgozik, hisz 1 szájjal (feleség) kevesebb, és neveli a gyerekeket.


De igen, ehhez a legtöbb pasi lusta.

Melóznak inkább éjjel-nappal, minthogy az általuk lenézett és könnyebbnek tartott gyereknevelést vállalják.

2017. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
61%

Számomra az is érdekes felfogás,hogy csak akkor ítélem el,ha nem kőgazdagok.

Bezzeg a gazdag feleség otthonülése nem "ingyenélés",ugye kérdező?


Ha nekik ennyi életszínvonal is elég,az ő dolguk.

Lehet rosszabb lenne,ha a nő dolgozna,de megbolondulna,és rámenne a békesség.

2017. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
11%

"Ha látja,hogy rosszul élnek, a férje éjjel-nappal dolgozik, akkor ő miért nem megy el?"

Hogy lehet ejjel-nappal dolgozni? Hova, miert nem megy el? Rosszul elnek? Miert?

Hany gyerek van? Mi a megoldas? No is elmegy dolgozni, a gyererek meg csak ellesznek egyedul otthon?

"Nem olyan egyszerű otthagyni sem, hiszen gyerekek,stb" Kit kell otthagyni, a not es a gyerekeket a ferfinak, aki ejjel-nappal dolgozik? Amugy kerdezovel minden rendben van?

2017. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Hallottam már én is egy ismerősömtől, hogy "Egy úrinő nem dolgozik". Azóta otthagyta a férje a gyerekkel és ő kénytelen rosszabbnál rosszabb munkákat elvállalni, mert nem tanult tovább és majd' 10 évet nem dolgozott.
2017. szept. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!