Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzátok fel, hogy...

Hogyan dolgozzátok fel, hogy nem számíthattok a szüleitekre és léptek tovább?

Figyelt kérdés

Már korábban is kiderült ez, hogy megígértek valamit, aztán teljesen ellenkező módon viselkedtek, támogatást ígértek, de mások előtt nem álltak ki értem, sokat hazudnak és mindig agresszívan beszélnek, ha ezzel szembesítem őket, becsapnak, önző módon viselkednek. Utálom a hazugságot!Na mindegy!Biztos a legtöbb családban keveset foglalkozik a gyerekkel a szülő!

Csakhogy én eddig bíztam,hogy jobb lesz!Meg nyugis időszakokban igyekeztem türelemmel szemet húnyni afölött,amiket művelnek és kussolva tanultam tovább!De ti hogyan tudatosítanátok magatokban,hogy kész vége, ők is csak emberek és nem mindenkiből lesz kiváló szülő?????? Függetlenedni akarok hamarosan!!!!Érzelmileg és remélhetőleg anyagilag is sikerül majd!!!!!!!!!!!!!!!Felnőtté kell válni...


2010. máj. 28. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
En csonka csaladban nottem fel, csak anyukam nevelt.O mondjuk nagyon jo szulo volt(persze, balhek nalunk is voltak, de ettol eltekintve mindent megtett ertem), viszont anyagiakban egyaltalan nem szamithattam ra.Eleg koran, 18 evesen a sajat labamra alltam, dolgoztam, sajat alberlet, stb.En kifejezetten orulok ennek, mar evek ota a magam ura vagyok.Nekem egyaltalan nem jelentett nehezseget.
2010. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt teljesen nem lehet feldolgozni, de ha független leszel, lesz társad és gyermeked, nem fog ennyire bántani a dolog, ezt tapasztalatból írom. Amíg a szülőkre vagy utalva, nehéz a helyzet, de ha önálló leszel, elcsitul majd benned a düh, és úgyis a saját családodra fogsz koncentrálni. És tudod a dolog pozitív oldala? Hogy te tuti nem ilyen szülő leszel! Általában az ilyen emberekből remek szülő lesz, mert nem akarják, hogy a gyerekük úgy éljen, mint ők.


Szóval nyugi, mihelyst önálló leszel, nem kell a szüleiddel foglalkozni.

Sok sikert!

2010. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.Egyebkent, ha nem vagy joban a szuleiddel, szerintem az a megoldas, hogy probalj meg elkoltozni.Nem irtad, h hany eves vagy.Lehet, hogyha te is a sajat labadra allnal, es egy kicsit tavol lennetek egymastol, utana jobban kijonnetek.
2010. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is csonka családban nőttem fel,anyám volt csak, betöltöttem a 18 és leszar,azt vallja onnantól felnőtt az ember tanuljon meg saját lábakon állni, ha megyek hozzá kiveszek egy szelet parizert már dilizik hogy mér eszem meg a kajájukat,mer van egy 14 éves hugom vele él,én azt mondom álj te is lábra,vagy fogj ki egy nőt aki gondoskodik rólad ;)
2010. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én pont így ahogy te,tanultam,dolgoztam,majd munka mellett tanultam.Takarékoskodtam,meghúztam magam,hogy minél előbb a saját lábamra állhassak.Olyan embert választottam házastársnak aki partner ebben,és most ketten segítség nélkül építjük az életünket.Nem panaszkodom.Ketten a hegyeket is odébb hordanánk.

Ez az anyagi függetlenségem.

De viszont az érzelmi függetlenséget nem tudtam elérni.Bármennyire sokszor csalódtam,hogy érzelmileg nem állnak mellettem,mégis szükségem van az útmutatásukra,és a véleményükre.Épp most voltam anyukámmal közölni,hogy eldöntöttem,otthagyom a munkahelyem,ahol 16 éve dolgozom.Nem örült neki,bár mindenki más helyeselte,én mégis az ő véleménye miatt elbizonytalanodtam egy kicsit....

2010. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos én a korom miatt is tudnék mesélni,hogy mennyire lehet feldolgozni az ilyet...

Inkább azt mondanám,hogy sok év múlva már nem az a kérdés,hogy feldolgoztad,hanem az,hogy el tudod-e felejteni...

Az én családom hasonló lehetett mint a tied.Ezernyi ígéret-de semmi sem valósut meg..Ha gyűjtöttem pénzt,kölcsön kérték-amikor visszakértem a kölcsönt rám kiabáltak,hogy "zabáltál nem?" szóval ismerős az egész..

Emlékszem már évek óta külön éltem(már saját családom volt) Egy nap az orruk alá dörgöltem az összes gyerekkori sérelmemet..Egyszerűen letagadták,és az volt a válasz,hogy "De felneveltek!Fedél volt a fejem felett,nem éheztem,és iskolába jártam! Embert faragtak belőlem"

Igen,ebben igazuk volt.Így most úgy veszem,hogy vannak akik megfizetnek azért hogy embert faragjanak belőle..Én fizettem..Ahogy te is..Fogd így fel,és nem fog annyira fájni a szülők közömbössége..Később már úgysem ez fog fájni,hanem más dolgok..Később ha majd évek óta külön élsz,saját életed,családod lesz,akkor már ritkán fognak az ilyen sérelmek eszedbe jutni..Ezeken kár rágódni,mert jobb nem lesz,és idővel magadra is büszke leszel,mert te elmondhatod,hogy minden amid van,amit elértél az életben csakis MAGADNAK köszönheted.A szülők nem segítettek,minden a saját sikered..

2010. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sok sikert hozzá


és ne okold őket. a szüleid annyit adtak,amennyit bírtak. alapból nem érdekük kevesebbet adni sem érzelmileg,sem anyagilag. olyan,mintha egy oroszlán elől futnának: előbb nem állnak meg,mert nem érdekük. Többet viszont nem tudnak futni,mint amennyit bírnak és egyszer csak összeesnek....ha az oroszlán előbb fárad ki, mázli, ha nem,akkor pech.



Szóval így is megkaptad azt amire képesek voltak, tőlük ennyi tellett. Kívánom, hogy ami hiányzott érzelmileg, vagy anyagilag, azt máshonnan be tudd majd szerezni.

Ebbe fektess energiát szerintem, az csak pazarlás, ha abba feccölöd, hogy a múlton rágodj :)

2010. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!