Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet harmonikus párkapcsolat...

Lehet harmonikus párkapcsolat egy vallásos és egy ateista ember között?

Figyelt kérdés

Itt a vallásos ember azt értem, aki naponta gyakorolja a vallás előírásait. Pl. ima, böjt, adott ételek elutasítása stb.

Mennyiben adnak vitára okot a valláshoz kapcsolódó korlátozó szabályok ? Hogyan tolerálja ezt a nem vallásos fél ?

Hogyan hat ki a vallás a gyereknevelésre ?


2017. okt. 1. 23:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet. A vallás - főleg ha napi szinten gyakorolják és szigorúan betartják - akkor nagyon erősen kihat a napi életre, ezáltal a te életedre is. Vagy résztveszel ezekben hittel vagy keress magadnak más palit.
2017. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2017. okt. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
16%
Hogyne lehetne. Én ateista vagyok, de eltudok képzelni bárkit, max. azt mondom neki, hogy a vallásod egy merő hülyeség.
2017. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Az úgy tényleg harmonikus lesz.
2017. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
17%
Én mint "ateista" de ilyen nincs... simán felveszem az adott vallás szokásait, de attól még a biblia egy jól megírt filozofikus könyv marad számomra. Valahogy így...
2017. okt. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Nehezen, de van az a tolerancia, bizonyára.


A böjt, étrendi korlátozások bizonyosan nem jelentenek nagy akadályt, hiszen rengeteg embernek van ilyesmi vallástól függetlenül s azért nem mindenki várja el a párjától, hogy ugyanúgy egyen, ahogy ő.


A gyermeknevelés, különféle dolgokhoz való hozzáállás már inkább jelenthet problémát, de ha az erkölcsi felfogásuk igen hasonló, s a hívő nem fanatikus, akkor működhet. Ha fanatikus, akkor meg eleve nincs házasság és közös gyermek, nem?


Különféle vallásúak is meg tudnak lenni, egy toleránsabb ateista sem lehet akadály...

De ahogy azonos vallásúaknál, úgy itt pláne nem óriási az esély a harmonikus párkapcsolatra. Ha a vallásos a "gyermekek elfogadását" szorgalmazza, a másik pedig valamiért nem akar 20 gyermeket termékenység esetén, ami igen valószínű... Akkor bukta a dolog. Durva különbségekkel nem fog menni. Hasonló embereknél több esély van rá.


Embere válogatja, mennyire vallásosan neveli a gyermekét, akkor is, ha ő vallásos. Ezt a saját családomnál is tudom. 2 generáció alatt erősen vallásos szintről nullára esett a dolog (de igazából 1 generáció alatt, a nem igazán vallásos gyermek egy lelkésszel házasodott össze, az ő gyermekük viszont már nem sokáig jutott a vallás terén s ha már vallás iránt érdeklődik, az is gyökeresen más típusú vallás, mint az őseié).

Egy normális ember ma és itt szerintem max. megmutatja a gyermeknek a vallást, s az csinál vele, amit akar, nem erőlteti rá.

2017. okt. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem hosszutavon nem lehet. Nem az etkezesi szokasok es egyeb kulsosegek miatt, hanem egyszeruen a kulonbozo vilag szemlelet, illetve gondolkodas miatt. Az ateista az evek folyaman egyre inkabb az anyagi elet es celok fele fordul majd, mig a vallasos vagy hivo ember a lelkiek fele (amennyiben nem egy bigott kepmutato ember, hanem igazan hivo). Ebbol lesz a konfliktus es nem a bojtbol meg a tamplombajarasbol.

Nalunk is igy volt. Az anyagias ferjemet rendkivul idegesitette, hogy engem kevesse erdekelnek az anyagiak, es a szeretet meg a konyoruletesseg van az elso helyen a penz es a karrierrem helyett. Ebbol egy ido utan papi szintu veszekedesek lettek, illetve o folyamatosan megalazott es lenezett ezert. Ot evig tartott a hazassag, barmennyire toleraltam is, utana osszejott egy ugyanolyan anyagias novel mint o, es lelepett vele.

2017. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

*

napi szintu veszekedesek

2017. okt. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%
Bár én nem vagyok ateista, de a vallás ilyen szigorú betartása engem zavarana. Egyrészt valószínűleg nem értenék egyet sok mindenben a párommal, másrészt nem szeretném, hogy a gyerekeimet így nevelje. Énbennem a nagyon vallásos emberek egy ilyen szekta érzést keltenek, amit ösztönösen elutasítok. Az elfogadom, hogy van Isten, de a többi emberi agyszüleményektől és ostoba szabályoktól még a hideg is kiráz.
2017. okt. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
46%
Ha megvan a kölcsönös, feltétel nélküli elfogadás és szeretet, ha nem akarják egymást megváltoztatni, akkor szerintem simán létezhet jó kapcsolat vallásos és ateista között. Még jól ki is egésgítik egymást.
2017. okt. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!