Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van egy gyermeko...

Mennyi esélye van egy gyermekotthonos kamasznak nevelőszülőkhöz kerülni?

Figyelt kérdés
A családomra nem számíthatok, a gyermekotthonban pedig a lakótársaim, enyhén szólva nem épp emberiek. Az egyetlen megoldásom a nevelőszülő lenne. A bökkenő az, hogy 16 évesen, senki sem kar magához venni. Meglátják a koromat a papíron és élből elutasítanak, noha nem is ismernek, találkoznunk kéne, hogy meggyőzzem őket, de oda sem hajlandóak eljönni az emberek. Rengeteg rossz tapasztalat született eddig a kamaszként való elkerülésnél. Mert általában ezek e gyermekek kezelhetetlenek, visszafeleselnek, teherbe esnek, börtönbe kerülnek...Ezt a nevelőszülők érthető módon nem preferálják. DE még vannak kivételek, vannak normális gyermekek, ritkák, viszont vannak. A sztereotípiák miatt viszont, még csak meg se fontolják a dolgot. Ennek ellenére én még reménykedem, mert ez maradt az egyetlen esélyem, hogy ne őrüljek meg. Úgy érzem, mintha napról napra eltűnnék, közel sem az vagyok aki voltam, és tudom csak úgy nyerhetem vissza, ha végre kiszabadulok, ha egy szerető családra lelek, normális emberek között. De nem akarom hamis álomba ringatni magam, így arra kérlek titeket legyetek őszinték, akkor is ha fájna nekem az igazság. Mondjátok mennyi esélyem van így végre egy boldog életre? Egy szerető családra? Egy olyan családra, ahol újra gyermeknek érezhetem magam?

2017. okt. 3. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Törvény szerint törekedni kell a testvérek együttes elhelyezésére, 12 év alatti gyerekeknél pedig nevelőszülőnél való elhelyezésre. Ez alapján ha van férőhely nevelőszülőnél akkor jó esetben a testvéreiddel együtt téged is oda kellene helyezni.
2017. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Én 12 éve élek Angliában. A fiam már 25 éves, szintén kint él, dolgozik, de már nem velünk lakik. Szülni 45 évesen már nem akarok, de a férjemmel megbeszéltük, hogy anyagilag, és lelkileg is képesek lennénk egy gyerek felneveléséhez, ezért gondoltuk, hogy örökbe fogadunk egy gyereket.

Tavaly otthon Magyarországon utána is jártunk mi a menete, milyen esélyeink lenne. Azt hittük nagy eséllyel indulunk, mert nem ragaszkodunk a kisgyerekekhez, sőt, inkább 10 év feletti gyerekre gondoltunk.

Első körben közölték, hogy örökbefogadó szülők nem lehetünk, mert a bent lakó gyerekek 95%-ról a biológiai szülők nem mondtak le. Nevelőszülők lehetőnk, de ez azzal jár, hogy a biológiai szülők bármikor igényt tarthatnak a gyerekekre. Van rá mód, hogy a nevelt gyermek aki hozzánk kerül Angliában éljen, tanuljon, de akkor nekem kell megoldani, a szülők láthatási jogának érvényesítését. De nem csak ez volt a gond. Közölték, hogy a legtöbb bent lakó gyermeknek testvére/ testvérei vannak. Így ragaszkodnak ahhoz, hogy a testvérek ne szakadjanak szét, és együtt vigyék ki őket. A legtöbb egyedüli gyereknek nagy arányban van esélye, hogy nevelőszülőkhöz kerül mint a testvéreknek. Nekünk mutattak több 10-12 éves gyermeket, de szinte mindnek volt 2-3-4 testvére. Ez már nekünk is sok. Így úgy jöttünk vissza Angliába, hogy bár adni akartunk esélyt egy gyereknek a jobb élethez, de a törvény és a szabályok meg fognak minket. Értem én, hogy le kell ellenőrizni a szülőket amit teljesen jogosnak is tartok. Értem én, hogy rengeteg engedélyt kell kérnünk, és fizetnünk amit szintén elfogadok. De azt nem értem, hogy ha mondjuk én egy 10 éves kisfiút szeretnék magamhoz venni, akkor miért közlik, hogy olyan nincs. Van 10 éves fiú , 14 éves lány, meg 6 éves fiú. Külön nincs. Nem akarom a testvéreket szétválasztani. Soha nem tennék ilyet. Ezért nem is gondolkodunk testvérekben. De mégis a testvéreket ajánlják. Az egykéket nem. Inkább hagyják, hogy bent maradjanak, de nem adják ki nevelőszülőkhöz.

Szomorú eset, de tény, hogy sokszor a nevelőszülőket is elzavarnak..

2017. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem bírom megállni; ez a "maradás feltétele" már rég rossznak hangzik. Ha ilyen lenne aki örökbe akar fogadni akkor inkább maradnék nevelőotthonban. Ki dönti el mi a "maximum"? Úgy dönt az "anyám" hogy ez a teljesítmény neki nem jó és már nem vagyok fia? (Kb ilyen érzés lehet). Mellesleg még értelmiségi körökben sem találsz olyat akinek tizenévesen az iskola volt az első. Vagy problémája van a gyereknek és azért nem tud teljesíteni, rögtön mehet Isten hírével? Ez egy felesleges nyomás és távol áll a szülő-gyerek kapcsolattól. Én is magasról tettem a középiskolára, kettes-hármas bizonyítványaim voltak, aztán nekem lettek az évfolyamban a legjobb érettségi eredményeim, egyetemre meg gond nélkül felvettek. A 12 évig magolós tündi-bündi lányokat meg nem.
2017. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 mivel en lennek az anyja igy az osszes problemajat megbeszelhetne velem
2017. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ami ha nem oldódik meg mehet a levesbe.

Jó lehetőség hogy beszélhet, kérdés mennyire akat. Tőled függetlenül is; nem egyszerű felnőttként egy kamasz bizalmába férkőzni. Amúgy sem úgy megy, hogy "én vagyok az anyja" és majd akkor alanyi jogon mindent elmond. Ha nem érzi úgy hogy "megéri", nem fog semmut.

2017. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igy igaz utolsó, feltételekhez szabott szeretet , nem szeretet, csak serülest okoz, újabb rettegést az elutasitástól.

Kedves kerdezö , engem aggaszt h ennyire akarod h örökbefigadjanak , tùl nagy reményeket fuzöl ehhez a dologhoz, kárpótlást , és ennek nagy csalódás lehet a vége. Vannak sajnos lelketlen emberek is akik adoptálhatnak és ha igy állsz hozzá, nem lesz jó , szóval fel kell készülj a rosszra . ( kihasznalnak , dolgoztatni akarnak , meggondolják magukat es belekötnek mindenbe emiatt )

Nagyon sok szerencse kell h jò családhoz kerülj , hiszen legtöbb gyereknek a VÉR SZERINTI családjában sincs jó dolga , nekik sincs szerencséjük, hát még ilyen esetben mekkora mázli kell !

Én helyedben egyelöre magamra próbálnák épiteni , másokra ne szamits.

PS-az a nö aki ketszer nem jött el es vegul nem adoptalhatott , ne bánd mert nem volt motivált ezek szerint ! Isten örizz ha ilyen zavaros fejüre bizzanak

2017. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

79% os valaszolò talán jobb h nem adnak neked gyereket , ha azt nem érted h a testvéreket miért nem jò elválasztani , mivel már senkijük nincs csak ök egymasnak , es ez nekik nagyon fontos kapaszkodò.

Nem akarod öket elválasztani , de nem is igazán érted.

Azonkivul fix eljepzeleseid vannak a gyerekröl, akit keresel, mintha cipöt keresnél. Jobb ha erröl leteszel

2017. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 16.32-nek

Szövegértés nem megy ugye????

Ki mondta, hogy nem érti, hogy a testvéreket nem lehet szétválasztani? Tökéletesen értem, hiszen vannak testvéreim, tudom milyen fontos a testvéri szeretet.

Csak leírtam, hogy ez az első amit elmondanak a nevelő vagy örökbefogadó szülőknek. Testvéreket nem választanak szét. Azért írtam, mert a kérdező írta, hogy ő akár ezt is elviselné, hogy szétválasszák őket, hogy a kisebb testvérei esélyt kapjanak. Szövegértés annyira nem megy neked, hogy csak pocskondiázol.

Az meg, hogy fix elképzelésem van egy gyerekről, nos megint nem érted a mondandómat. Tudod minden nevelő vagy örökbefogadó szülőnek van egy elképzelése, hogy mennyi idős gyermeket képes magához venni. Vannak akik kimondottan csecsemőt szeretnének, vagy óvodáskorút.

Mi 10 év körülit. Mi ebben a baj? Igen, nem akarok már pelenkákkal foglalkozni, nem akarok már óvodával foglalkozni, de örömmel foglalkozom egy iskolás gyermekkel akinek sok lehetőséget adhatnánk..Szóval a hülyeséged helyet gondold már végig, és utána oszd az észt.

Csak megjegyzem. Itt kint Angliában mint nevelőszülők listásak vagyunk, és jövő napban megyünk nyílt napra.. Mielőtt ezt is félre értenéd. Nem mi akarunk nyílt napot. Ez egy program amikor a lehetséges szülők, és a gyerekek egy közös pikniken vesznek részt ahol ismerkedhetnek..

2017. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sziooo en is hasonló helyzetbe vagyok (gyermekotthon, 15yrs, nulla esély neveloszulore) írj ram es beszélgethetünk vagy akar ki is talalhatunk valamit:)
2017. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szívesen beszélgetnék veled, írtam privit.
2017. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!