Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elperelhetem e a volt férjemtö...

Elperelhetem e a volt férjemtöl a közös házunkat?

Figyelt kérdés
volt férjem 5 honapja felére lecsökkentette a tartásdijat,mondván,hogy születtett másik gyereke,és nem tud többett fizetni,és kérni fogja a biroságon a csökkentést.van egy közös házunk,nem közös szerzemény,hanem a volt férjem a házasságunk alatt rámiratta a szüleitöl örökölt ház felét.rátehetem e arra a kezem,mivel az exnek adossága van felém.érdemes e meginditani pert ilyen üggyel?
2017. okt. 5. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Értem, hogy miért vagy már csak volt feleség. Kaptál egy fél házat, amihez semmi közöd amúgy nem lenne, de soha nem elég.
2017. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Férjed akkor volt marha mikor a nevedre íratott akár csak egy téglát is...

Menj be a bíróságra, panasznapra, ott megmondják tudsz-e valamit tenni.

2017. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%

#1, írta, hogy a férj tartozik neki.

szerintem jogos, hogy így akarja behajtani rajta.

2017. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

1. A vagyonmegosztásnál mi volt a határozatban? Mert a közös vagyont valahogy megosztották, ha a ház fele értékét megkaptad, akkor semmi közöd hozzá. Ha nem, akkor is maximum a fél ház értéke az, amit megkaphatsz, de a házat semmi esetre sem!


2. A gyerektartást a bíróság valószínüleg csökkenti, ha a körülmények változtak - márpedig ha lett egy újabb gyerek, akkor az változás. Ha határozatba foglalják a csökkentést, akkor meg semmi alapod sincs bármit is "elperelni".

2017. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Kapott már egy fél házat. Nem elég?????
2017. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Fordított esetben, ha a ferfi tenné ezt a nővel az rendben lenne? Gondolom mindenki fel lenne háborodva....

Ez nem az a kategoria, amit az itteni tinik neg fognak valaszolni, de Te is bolond vagy, hogy nem első kezből erdeklődsz 100%-os infók után... pl ügyvéd.

2017. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
A csökkentés jogos.Ugyan annyi jár mind a két gyereknek.Ha bíróságrra megy,ott is megfogják valószínűleg ítélni.Bár nem mindegy mennyi a bejelntett bére,és mennyit fizet.Mint nő mondom,sajnálom a férjed,hogy rádíratta.Pénzéhes alak vagy.
2017. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak úgy ráíratta a neved az 1/2 tulajdonjogra,akkor itt ajándékozás van és mivel már tönkrement a házasság,esetleg el is váltatok, ilyen lépésednél a volt férjed ügyvédje az ajándék visszakövetelését fogja követelni feltevés meghiúsulására alapozva. Szóval ne is reménykedj,mert nem,hogy kapsz te abból valamit,hanem visszaveszik azt teljesen jogosan.
2017. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

jo hulye volt a ferjed hogy radiratta, ha egy kis esze van ugyveddel vissza is kovetelheti ahogy irta az elozo, hacsak nem mar nagyon regen volt (nem tudom mennyi pontosan az ilyesmi elevulese).


amit te tehetsz az adossaga ugyeben az viszont egy masik kerdes: fizetesi meghagyast kell kerned (bizonyitani kell papirral a tartozast, ez ugye megvan), aztan majd ha nem fizet akkor behajtjak rajta. De a fel hazat nem lesz koteles semmikepp se eladni neked vagy plane atadni neked, nehany honap tartasdij messze nincs egy fel haznyi ertek meg zsakfaluba se.

2017. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom szegény férjedet. Nem is csoda, hogy elhagyott. Remélem az új felesége nem ilyen pénzéhes hárpia, mint te vagy.
2017. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!