Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért dobnak ki otthonról és...

Miért dobnak ki otthonról és fenyegetőznek ezzel évek óta?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és kb. 7-8 éve lakom albérletben. Úgy kezdődött, hogy az otthoni vitatkozások miatt kizártak otthonról a szüleim az érettségikor, és a nagynénémnél laktam egy ideig. Aztán utána is többször elköltöztem, csak akkor mentem haza, amikor nem futotta albérletre. Ma sem lakom otthon és megint itt a vizsgaidőszak, amikor több megértésre és törődésre lenne szükségem. Most is azzal fenyegetnek, hogy többet oda be nem teszem a lábamat, stb.

Amikor ott vagyok, és az apám tv-t akar nézni, sokszor ilyeneket mond: mi a ....nak jöttél ide? Ki hívott? Menjek a ....be persze csúnya szavakkal , és sértő hangsúllyal. Egyébként évek óta dolgoztam is, tanulok is, és nem drogozok, pedig ezt is többször rámfogta a családom! Nagyon fáj, hogy így beszélnek velem. Lehet örökre meg kellene velük szakítanom a kapcsolatot.


2010. máj. 28. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

én nem állnék szóba ilyen emberekkel, élj a saját életed, tanulj, dolgozz, építs kapcsolatok, mert a leírtak alapján a szüleid nem érdemelnek meg téged! bocsi, de nagyon szemetek!


amúgy lány vagy fiú vagy? mit tanulsz?


szia

2010. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem gondolom azt, hogy szüleid minden ok nélkül igy viselkednének veled. Valamit nagyon elrontottatok még az elején. Nem lehetne tisztázni, és javitani a helyzeten? Ezeket amiket leirtál ez csak a Te érveid, az övéket nem ismerjük. Nézz azért Te is magadban!
2010. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem próbálj meg egyedül élni, szerezz barátokat, pasit/csajt és a szüleidet szard le. Aki ilyeneket mondd az meg sem érdemli, hogy apának nevezd!
2010. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%
Szerintem vigyél nekik egy búcsúfotót, és vidd el az összes cuccodat. És ne mondj nekik semmit. Ilyen szülők nem érdemlik meg a gyereküket.
2010. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, és az apám azóta szemét, mióta nem voltam 5ös tanuló, és abbahagytam a sportolást, amit rámkényszerített.

Nem tudok magamba nézni, mert én sokszor próbáltam velük jobbá tenni ezt a kapcsolatot, de nem. Erőszakosak. Anyám, akiből apám pszichiátriai beteget csinált, amit egyébként csak ráfogtak,mert nem is beteg igazából, ő nem érti meg, hogy engem nem érdekel a vallási téma például. Apám, hiába van több nyelvvizsgám, felsőfokú is, akkor is közölte velem, hogy én egy suttyó vagyok.

Mindigis az volt a szav járásuk, hogy csavarogtam, ami nem igaz, mert otthon voltam mindig is szinte éjjel-nappal, amíg otthon laktam, és mióta külön lakom, azóta is általában otthon vagyok.

Apám a kinézetemre, mindenre megjegyzéseket tesz, és azt hiszi, hogy vicces!

Sohasem kaptam meg mindent, amit szerettem volna, de nem teszek nekik szemrehányást, és évek óta nem is dolgoznak, én semmit sem vesznek : megmondta így, se lakást, se kocsit nem vesz!

Szerintem tönkreteszik az egész életemet, mert egyedül sokkal nehezebb 1ről a 2re jutni,mert eleve az albérletre is elmegy rengeteg pénz.

2010. máj. 28. 23:58
 6/7 anonim ***** válasza:

keress egy normális pasit,pár év és baba,és eszedbe nem fog jutni többet a közelükbe menni...

tapasztalat...

2010. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ezért nincsen túl sok barátom, mert ezekkel elveszik a szülők az önbizalmamat! :(
2010. máj. 30. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!