Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a családom! Én lennék...

Utálom a családom! Én lennék a hibás? 15/l

Figyelt kérdés
Egyszerűen ki nem állhatom őket. A nővéremet főleg, mindig teszi magát mások előtt, soha nem állt ki mellettem, egy rhibanc. 16 éves létére folyton bulizik és mindig részeg. Szüleim mindent megvesznek neki, mindig kap pénzt is, mindenhova elengedik. Nekem egy centet sem adnak, mert ''nekem van''. Anyám szerintem beteg. Mindig ordít, minden nap, még ha nincs is oka rá, ő talál, mindig kritizál és csak a hibát keresi bennem. Apum olyan, mintha nem is lenne, mindig dolgozik. A rokonság többi részét sem szeretem. Mindenki azt akarja, hogy olyan legyek, amilyet ők elvárnak. Ha van valami ünnepség mindenki bulizik, táncol stb....én egyedül vagyok a szobámban. Akkor is én vagyok a rossz, mert mindig csak a telefonon ülök. Nem ülnék azon , ha elfogadnák, hogy ilyen vagyok. Olyan szavakat vágnak hozzám amik nagyon mélyen érintenek. Nem tartozom ide. Nem tudok beilleszkedni a saját családomba. Iskolában tökre virulok, nevetek, aztán otthon ez megy. Minden este sírva alszok el. Nekem kellene megváltoznom? Vagy ez rendben van így? Tapasztalatok is érdekelnek.

2017. okt. 15. 21:09
1 2
 11/13 anonim válasza:

A te korodban én is hasonló cipőben jártam.

Arról, hogy kinek kell változnia és miképpen, azon azért nem érdemes vitatkozni, mert a válasz egyértelmű: mindenkinek. A szülaidnek azért, hogy elfogadják, hogy téged sok dolog érdekel ami őket mondjuk nem stb., viszon szerintem neked is változtatnod kellene azon, hogy egy családi buli alkalmával ne bújj el a telefonoddal, figyelemfelkeltés gyanánt.

Ha szeretnél többet beszélni erről, szívesen válaszolok priviben :)

2017. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy ne üljek már folyton azon a telefonon, de akkor mit csináljak? Ha velük vagyok mindenki jól elvan, hozzám senki nem szól. Néha-néha megkérdik, hogy milyen a suli, és annyi. Folytatják tovább a társalgást nélkülem.
2017. nov. 7. 21:08
 13/13 anonim válasza:
hát ha be is állna a buliba meg minden családi programba a telefonja helyett, lehet hogy így is leszarnák a szülei(mint nálam), de pont nem a történet lényegét fogtad fel. Ha választanod kéne, hogy azokkal kell buliznod akiket nem nagyon szeretsz, vagy kockulsz egymagadba, valószínűleg az utóbbit választod, Nem? Lehet hogy ő is így van vele,minek bulizz másokkal, ha nekik meg tök mindegy. Szerintem a szüleidnek kéne ezt elfogadni, mert megváltoztatni az érdeklődési köreid+viselkedésed olyanra amilyenre ők akarják, az nagyon nehezen menne. Az én anyám se tudja elfogadni, hogy én mik iránt érdeklődök, miket szeretek stb. Talán apukáddal kéne megbeszélni, hogy ő mit gondol erről, van-e beleszólása. Csak ennyit tudok mondani.
2019. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!