Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért foglalkozik ennyit a...

Miért foglalkozik ennyit a volt feleségével?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ha kérdezem, vagy ha rászólok, akkor csak annyit mond, hogy hát mert nála van a gyerek. Ez oké.

De napi szinten téma a nő, folyamatosan szidja. Már unom hallgatni. Mindig a volt feleségével és annak élettársával foglalkozik, hogy hova mennek, mikor jönnek, biztos nem szexelnek sokat, mert vele sem szexelt az asszony...stb.


Miért abban a pékségben veszi a péksütit a gyereknek, miért nem abban.... egyszerűen bármibe, tényleg bármibe képes belekötni. Ha főzök/sütök valamit, abból is a volt feleségére asszociál, hogy na ő nem tudna ilyet, mert mindig star szakács volt. Ha felveszek egy szép ruhát, akkor a volt feleségén ez biztos nem így mutatna.. stb.


Pedig amúgy a csaj teljesen normális velem/velünk. Nem patáliázik, amikor megyünk a gyerkőcért, kávéval kínál, érdeklődik...stb.


Persze megkaptam hogy ne legyek már ilyen kedves vele, mert ez neki rosszul esik, ne csevegjek vele...

Pedig a kisfiú érdeke is, hogy lássa normális a viszony.


Lassan már kezdem azt gondolni, hogy még mindig szereti és féltékeny. De ezt persze tagadja.


2017. okt. 17. 08:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%

#19, ezek ÉRZELMI reakciók, és érzelmi reakciókban nem túl célravezető logikát keresni.

Egyébként a párom nyugodtan hisztizhetett volna - mint oly sokan a helyében - hogy miért nem mutatom be a szüleimnek, miért nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel, miért teszek magasról az örökségre, stb, stb. De - mint említettem - bölcs ember:)))

És tudod, attól mert az embernek el (vagy le-:)) számolni valója van valakivel, még van igénye társra. Akkor is, ha ez a valaki történetesen az exe.

2017. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%

Lehet hogy az exemet fogtad ki? :-D


Az ilyen ember szerint mindig a másik a hibás - ahogy nálunk is ez volt. Gondosan szidta a volt feleségét (nem én voltam anno a válóok), nehogy beszélgessünk - aztán kiderült a rakás hazugság. Nyilván Nálad is ezt akarja, fekete bárányként beállítani a volt feleséget. Az éremnek két oldala van!!

Sok férfi tulajdonvesztésnek tekinti, ha elhagyta nő. Az én exem is rendszeresen velünk foglalkozik-a párommal és velem - és "elfeledkezik" a tényről, hogy úgy hagytam el, hogy ő már titokban elvett valakit és barátnője is volt még amellett :-D

A helyedben kiraknám a pasit sürgősen.

2017. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
14# oké, viszont akkor ha ennyire ez tölti ki az életét, hogy az exével foglalkozik, akkor talán nem kellet volna addig új kapcsolatot kezdeni. Mivel a gyerek miatt örökre össze lesznek kötve, tudod ki akarja még állandóan a volt feleség így meg úgy-ot hallgatni...És abban is igaza van a kerdezőnek, hogy a gyerek érdeke is ha nem bunkóznak egymással. Valahol megértem a pasit, biztos beletapostak az önérzetébe, és nem tudom mennyi idő telt el, de ez igy akkor sem állapot. Még ha igazad van és nem érez úgy iránta semmit, akkor össze kéne szednie magát és nem a sebeit nyalogatni, inkább koncentráljon az új kapcsolatára. Abban is igazad van, hogy egy férfi és egy nő is más. De te férfi létedre szeretnéd ha ez lenne a műsor állandóan? Felfúrsz egy polcot és nem azt mondják, hogy de klassz, köszi,, hanem azt, hogy az idióta exem biztos nem tudta volna. Senki nem szereti ha hasonlítgatják. Ennél csak az rosszabb ha oylanokat mond, hogy az exemnek is ez volt a kedvenc kajája/ruhája stb. Lényeg a lényeg, hogy nincs túl rajta. Lehet, hogy szeretetet, szerelmet nem érez, de sértettséget, bosszút, dühöt valamit igen. Amin marha gyorsan túl kéne lépni, ha nem akar még egy exet. Vagy az is lehet, hogy szimplán kretén.
2017. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
14# Még annyi, hogy a kutyának se kéne olyan pasi vagy nő akit csak a bosszú éltet és engem meg csak azért tart, hogy szidhassa az exet. Francot se. érdekel amúgy hogy utalja az exét, nem kell, hogy szeresse csak ne fröcsogjön EGYFOLYTÁBAN. Az is ugyanolyan idegesítő lenne ha a szomszédot szidná. Én egy ilyem negatív emberrel nem szeretnék élni. Szánalmas.
2017. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
54%

"Még annyi, hogy a kutyának se kéne olyan pasi vagy nő akit csak a bosszú éltet és engem meg csak azért tart, hogy szidhassa az exet. " - az első állításodból nem következik a második, másfelől az emberben benne van a segíteni akarás is mint alapösztön, úgyhogy soha nem ijedtem meg a "problémás" emberektől.

Másfelől azért nem úgy működik a dolog, hogy hónapokig, évekig szidok valakit olyannak, aki semmi érdeklődést nem mutat a téma iránt, egy kommunikációhoz mindig egynél több ember kell... persze már sejtem, mi az alapgond:

"Persze megkaptam hogy ne legyek már ilyen kedves vele, mert ez neki rosszul esik, ne csevegjek vele...

Pedig a kisfiú érdeke is, hogy lássa normális a viszony."

Kérdező, neked a párod a legfontosabb???

2017. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
50%
25# de, úgy tűnik, hogy itt pontosan ez történik.
2017. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
49%
25# nagyon nem értek egyet veled. Én pl. Mindenben támogatnám a párom, elmondhatná, hogy mekkora egy szemét, köcsög stb.volt az exe, megérteném, valószínűleg egyet is értenék. DE ahhoz nem aszisztálnék, hogy belekössön még az élő fába is, pl.hogy melyik pékségbe járnak. A pasinak nincs élete. Mindenki panaszkodok néha, de ez már túlzás. A kérdezőnek meg nyilván fontos a párja, csak már unja az egészet, és az értelmi /érzelmi szintje van olyan magas, hogy felfogja, a gyereknek mi az érdeke. Most az, hogy megkinálja őket kávéval és megkérdezi mi újság, az teljesen normális. Mit kéne csinálnia???? Nem a kérdező háta mögött bratyiznak és kávéznak a plázába. Nyilván ha nem lenne a gyerek, akkor a kérdező se lenne kedves vagy fogadna el kávét, mivel nem talalkoznának. Hiába, a pasi vagy féltékeny, vagy egy sértődött szánalmas emberke vagy nem akarja hogy normális beszélőviszomyvan legyen a két nő, hátha kiderülnek dolgom. Lehet, hogy megcsalta a nő, vagy mit tudom én, én is gyűlölném az exem, de nem hoznám elő állandóan az új kapcsolatomban. Saját magának tesz kárt vele. Valaki írta, hogy van amin nem lehet túllépni. Hát pedig de, elfelejteni nem lehet, megbocsátani sem muszáj, oké ha benne van a tüske de ezem rugózni állandóan....
2017. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
57%

"Valaki írta, hogy van amin nem lehet túllépni." - pl én is írtam, mert ezt így gondolom. Neked szerintem elkerülte a figyelmedet egy hatalmas különbség a férfiak és a nők között, nevezetesen hogy a nő a "mindenáron túlélni"-re van programozva, a férfi meg hát nem annyira, eszmékért meghaló férfiakkal tele a történelem, eszmékért meghaló nők meg nem igen vannak...

Persze, egy nő, az bármin túl tudja tenni magát, ha az utódnevelési ösztön ezt kívánja, egy férfi meg másként működik, nála nincs minden ennek a célnak alárendelve. Ez ugyanolyan hormonok-mediálta nemi jelleg, mint hogy az egyik tud szoptatni, a másik meg nemigen.

És erről a kedves hölgyek gyakorta elfeledkeznek, hogy a férfi meg a nő nem csak emlőben és arcszőrzetben, hanem gondolati-lelki síkon is különböznek.

De mondom, ezt a spulnit már nagyjából sikerült kibogoznom (könnyű nekem, férfiként kell megértenem férfit:)), és azt mondom, hogy ha a Kérdező a "mert a gyerek érdeke" mellé áll a párja érdeke helyett, akkor ez egy igen rövid távú kapcsolat lesz, mert a "gyerek érdeke" emlegetésével mindig az exének való kiszolgáltatottságát juttatja felszínre.

2017. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Nézzétek, a helyzet az, hogy mi a volt feleségével gimis korunk óta ismerjük egymást. Soha nem voltunk barátnők, és nem is leszünk azok, de ismertük egymást, normál viszony volt köztünk mindig is.


Miért maradok ebben a kapcsolatban? Azért mert szeretem a páromat is, és szeretem a kisfiút is. A kisfiút nem csak úgy megtűröm, vagy elfogadom, mint ahogy sokan mások vannak a párjaik előző kapcsolatából/házasságából származó gyermekkel, én őszintén szeretem, imádom ezt a kisfiút. Bármilyen boltba elmegyek mindig azt nézem, hogy milyen olyan holmik vannak, amik egy 4 éves kisfiúnak jók. Játékok, ruhák, könyvek...stb.

És őszintén várom a hétvégéket, amikor nálunk van a kisgyerek, mert kölcsönösen szeretjük egymást, a kisfiú is kötődik hozzám nagyon.


Írtátok, hogy fura, hogy nekem nincs bajom a nővel. Nem fura, mert ő nem ártott nekem sosem, és én sem ártottam neki, mert nem miattam lett vége a kapcsolatuknak. És mint írtam fentebb évek óta ismerjük egymást. A kölcsönös tisztelet, távolságtartás itt adott.


És persze, hogy idegesít, hogy mindig őt szidja, vagy mindig felhozza témának. Nekem is volt férjem őelőtte, aki egy ezermester volt, ő meg egy biztonsági zárat nem tud felszerelni az ajtóra, mégsem hasonlítom hozzá, hogy ja ehhez is szerelőt kellett hívnunk x ezer forintos kiszállási díjért, bezzeg a volt férjem öt perc alatt megcsinálta volna.


14-es írja, hogy az ex valószínűleg belegyalogolt a párom büszkeségébe. Hát ez nem így van, mert ő volt a hűtlen hozzá. (nem velem, én később kerültem a képbe)


18as: "A Kérdező óvatlanul és naivan besétált a frontvonalra azzal, hogy véleményt formált, netán számon kért valamit az ex-szel vagy a gyerekkel kapcsolatban."

Véleményt formálni táncsak lehet, ha együtt élünk és napi szinten ezt hallgatom, sőt még a tanácsomat, véleményemet is kikéri. Üljek néma csöndben míg ő beszél, vagy legyek bólogató Jancsi és minden hülyeségére helyeseljek?


Mint mondtam én szeretem őt, nagyon szeretem. És a kisfiút is szeretem. Ezért nehéz ez az egész.

2017. okt. 18. 19:20
 30/36 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek mellé állok a párommal szemben, szimplán nem adok neki igazat akkor, ha nincs igaza.

Egy kapcsolatban ilyet lehessen már csinálni, hogy ha nincs igaza a másiknak, akkor azt megmondom.


Nem fogok abban mellé állni, hogy egy nyamvadt pékség miatt kap idegbajt, és beszél róla fél óráig, hogy miért ott vette a zsemlét, miért nem a másikban például. Mint ahogy abban sincs igaza, hogy miért turkálóban vett a kicsinek télire kabátot, miért nem vadi újan. Ezek a dolgok nem számítanak, ezek a dolgok nem olyanok, hogy számítsanak. Ez a van rajta, nincs rajta sapka effektus. Ezekhez én nem tudok és nem is akarok asszisztálni.

2017. okt. 18. 19:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!