Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálhat ennyire a családom?

Miért utálhat ennyire a családom?

Figyelt kérdés

18 éves koromba már nem lakhattam otthon, anyám és nevelöapám miatt. Első utam külföldre vezetett, azóta is itt élek. Nekem nincsenek barátaim, nem vagyok az a barátkozós tipus, de ez nem is érdekel. Van egy férjem, rajta kívül senkim sincsen. Anyámék valamiért ki nem állhatnak, nem beszélnek velem, egyszer azt mondta, nem vagyok egyenjogú a többi testvéremmel (rajtam kívül van 4). Mindenkit támogat anyu, és szeret. Nagy az "összetartás" odahaza. Facebookon is csak a 4 gyerekéről beszél,rak ki képeket, stb.. én meg mintha, nem is léteznék, nem az ő gyereke lennék. Pedig nekem is az ismerősöm, nem ír rám soha, amikor én írok neki, akkor csak ritkán válaszol, egy két szóval. Igazából sosem volt jó kapcsolatunk, a testvéreimet mindig előnybe helyezte, én viszont soha nem járhattam sehova.( pedig én voltam a legjobb tanuló a családomból.) valamiért mégis utálnak, nem állnak velem szóba.


De vajon miért? Rá kérdeztem, és nem válaszolt. Soha semmit nem követtem el ellene. Nem tudom, mikor fogom ezt feldolgozni?! A mai napig sírógörcsöt kapok, ha eszembe jut, miért nem szeret a családom?!



2017. okt. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. Nehez lehet neked. De felnottel, van egy ferjed, becsuld meg ot. Orulj az aprosagoknak. Fogadd el a helyzetet es elj tovabb ahogy neked tetszik.
2017. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget pszichológustól, ha egyedül nem megy. Ezen túl kell tenned magad, megerősödni és a saját életed élni. Ha esetleg gyereketek lesz már egészséges személyiséggel kell, hogy neveled. Kitartás!
2017. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy ez nagyon megvisel, hiszen normális esetben a szűk család, különösen a szülők az a biztos pont, amibe akkor is kapaszkodni lehet, ha "összedől a világ". Az ősbizalom omlott nálad össze, ami mindig rendkívül fájdalmas. Amiben teljesen biztos vagyok, hogy nem a te hibád a kialakult helyzet. Hogy egy anya "jogosan" ne álljon szóba a gyerekével, ahhoz nagyon durva dolgot kell csinálni, tudnál róla... Anyukádnak lehet egy fájdalmas pont az életében, amit rád vetít ki, és téged büntet miatta: olyasmi dolgok, mint pl. esetleg nem voltál tervezett gyerek, vagy egy-egy vonásod emlékezteti valakire, aki bántotta, vagy a puszta jelenléteddel tükröt tartasz egy-egy rossz tulajdonságának. Csupa olyan dolog, amiről semmiképpen nem tehetsz, de ő nem elég érett és intelligens ahhoz, hogy ezt belássa (mint a részeg, aki elesik, és utána haragszik a lépcső élére, mert az "fejbe verte").

Az ilyen traumákat segítség nélkül feldolgozni nagyon nehéz, és akkor is hegekkel gyógyul (értsd alatta: bizonyos fájdalmas részleteket az ember mélyen elnyom magában, hogy ne kelljen szembesülni vele, ahelyett, hogy igazán megszabadulna a tehertől). Ennek a veszélye az, hogy bár a hétköznapokban adott esetben nem lehet látni semmit az illetőn, a fel nem dolgozott lelki sérülések csökkentik a személyiség terhelhetőségét, amikor valami baj történik (pl. munkahelyi probléma, haláleset stb.). Ezért is jó ezektől a "csomagoktól" szakember segítségével, végleg megszabadulni. Nem szégyen pszichológushoz fordulni, sőt, szerintem annak a jele, hogy az illető elég erős ahhoz, hogy a kezébe vegye az életét, szembe nézzen a problémákkal és változtasson.

2017. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Próbálj nem rájuk gondolni hanem a jövődre ami volt már elmúlt!Mindenesetre ha lesz gyermeked ne tedd azt vele amit édesanyád veled.Próbálj minden pillanatodba becsmpészni egy kis humort,szeretetet és boldogságot!
2017. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az a helyzet, alapból elégedettnek kéne lennem az életemmel, és az is vagyok. De, sajnos vannak napjaim, amikor egyszerűen nagyon magam alatt vagyok ez miatt. Igazából nem nagyon kötődök hozzájuk, de mégis(?!) Nem tudom megmagyarázni hogy érzek. Nyilván ezeket a dolgokat mindig elrejtem magamba, de néhanapján előjön sajnos. És azt akarom,hogy ne gondoljak már erre a témára, de nem megy.
2017. okt. 17. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!