Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig egészséges...

Szerintetek meddig egészséges a 'gyerekeknek' a szülőkkel élniük?

Figyelt kérdés
Hány éves korukig? mongjuk 30 évesen...?
2010. máj. 29. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Az már sok. Olyan 22-23. De én pl. már 18 évesen érett voltam a különélésre.
2010. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen a nevelőanyám úgy kidobott otthonról, mint a pinty. Akkor nagyon kétségbe voltam esve, de így utólag, csak hálás lehetek érte.
2010. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
és ha egy férfi 30 évesen még mindig az anyu főztjét eszi? ez már gáz?
2010. máj. 29. 15:09
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem is az együttélés ténye a lényeges, hanem hogy leválik-e a gyerek a szülőről, önálló-e, a szülők elengedték-e, vagy tíz körömmel ragaszkodnak hozzá.


Mondok két példát. Az apám 60 éves, 35 éve külön él az anyjától az anyámmal, de még mindig nem vált le a nagyanyámról, képtelen neki nemet mondani. A férjem 29 éves koráig élt a szüleivel, hogy spóroljon, és a fizetését ne albérletre dobja ki az ablakon. Őt aztán nem ejtették a feje lágyára, teljesen önálló és független, és képes kerek-perec megmondani anyjának-apjának, ha más a véleménye. Ő levált a szüleiről, nem elvált tőlük.

2010. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos a mai világban nem egyszerű csak úgy egyedül különköltözni. én 28 évesen még otthon laktam, de nem volt már jó. frusztált az hogy még mindig otthon vagyok. én azt mondom, hogy 25 évesen már azért kell az embernek az hogy külön legyen.
2010. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Én 30 évesen itthon lakom, egy viszonylag önálló lakrészben. Régóta dolgozom már, önálló keresettel, a férjem külföldön dolgozik, és ott is fog még másfél évig. Egymagamnak nem fogok fenntartani egy albérletet, hitelről pedig szó sem lehet. Ha letelik a másfél év akkor költözünk külföldre. Nálam ez az ok. A szomszéd srác 33 éves, és itt lakik anyukájával , feleségével, meg a gyerekkel. A mami egy irtó helyes kedves asszony, jobb anyóst kívánni sem lehet. Ha valaki otthon akar lakni, tegye. Végül is ez hosszú évtizedeken keresztül működött, csak manapság az emberek jó néhány része még köszönőviszonyban sincs sem a toleranciával sem a tisztelettel.
2010. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Az együttlakáson nem múlik semmi, külön háztartásban is maradhat valaki anya piciny fiacskája, és ugyanabban a házban is élhet felnőttként. Manapság inkább az anyagi körülmények döntik el, hogy sikerül-e különköltözni.
2010. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
igen, a levállás az meg is van, csak valamiért így kényelmesebbnek tartja a fiú...pedig nm igazán a spórolás motiválja. Különben én is olyan 25 évre gondoltam ami még rendben van. Az amit az egyik válaszoló írt, hogy a férje a spórolás miatt élt a szüleivel, az szerintem ok....
2010. máj. 29. 15:16
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
én inkább azt mondanám h a férfiaknak jó (persze néhány nőnek is), ha akár rövid időre is elköltöznek otthonról, mielőtt össze költöznének a választott hölggyel, ha valakinek magának kell megcsinálni a mindennapi teendőket, akkor nem veszi természetesnek h tiszta ruha a szekrényben, étel a hűtőben....mert anyu megcsinálja....szerintem nincs ilyen h gáz, főleg a mai világban végeláthatatlan hitelekbe beleugrani, mert gáz....azt semmiképp nem tartom jónak....persze az tény h 30 évesen még mindig anyuéknál lakni kicsit furcsa és talán felmerül az önállóságra való igény hiánya
2010. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

párom 25,tiltakozott rendesen mikor az anyja évvel ezelőtt elkezdte pedzegetni,hogy elég nagyfiu már,kezdjen saját életet (velem),de megszokta,most már ugy kell "zavarni" az anyjáékhoz:D


mennyi ideje vagytok együtt? te szülőkel laksz még? mondtad már neki konkrétan,hogy költözzetek össze?

2010. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!