Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most fog ideköltözni anyám új...

Most fog ideköltözni anyám új pasija, meg annak a gyerekei, hogyan viszonyuljak hozzájuk?

Figyelt kérdés

Nekem van egy bátyjám meg egy öcsém. És most megint jön két gyerek a házba anyám pasija álltal. A fiú velem egy idős, a lány meg két évvel kisebb tőlem.


Nem akarom, ezt anyunak megnehezíteni, hogy nem jövök ki jól velük, és erre kéne egy kis segítség. A lány velem fog egy szobába aludni, amíg nem költözünk át egy másik házba. És tudni kell rólam, hogy nagyon könnyen felkapom a vízet, ok nélkül bunkó vagyok, és ezt velük nagyon nem akarom megcsinálni. Valami ötlet, hogy hogyan lehetnék jobb mostohatesó?



2017. okt. 22. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj meg nyitott lenni és érdemes volna egy őszinte beszélgetéssel kezdeni.
2017. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
"És tudni kell rólam, hogy nagyon könnyen felkapom a vízet, ok nélkül bunkó vagyok, és ezt velük nagyon nem akarom megcsinálni." Nagyon okos vagy! Le is irtad, hogy mit kell tenned?
2017. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is fontos, hogy ne ítéld el őket egyből.


Egyébként meg van egy olyan érzésem, hogy nem is velük, hanem magával a helyzettel van bajod, vagy adott esedben édesanyád új partnerével. Szerintem üljetek le ketten, és beszéljétek át ezt a dolgot, mielőtt még a költözés esedékes lenne.

2017. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Kedves tőled hogy nem akarsz bunkó lenni egy ilyen szar helyzetben, de ez nem csak rajtad múlik. Ha konkrétan a lánnyal van bajod is két személyen múlik a kapcsolatotok. Hiába fogsz neki nyalizni, ha ő nem úgy fog hozzád állni. Erről nem írtál semmit.
2017. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Mi lenne, ha simán leülnétek 5-en (mármint a gyerekek) beszélgetni, ismerkedni? Lehet, hogy a végén összejössz a sráccal, a tesója pedig a legjobb barátnőd lesz. :D
2017. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj arra, hogy kb. annyira okozói a helyzetnek, mint te.

Bár ezt az ok nélküli bunkóságot nem értem. Valami csak kiváltja belőled az ilyen viselkedést. Ha ilyen jól látod magad, akkor szerintem van annyi sütnivalód, hogy tudatosan változtass a hozzáállásodon pozitív irányba.

2017. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem mutasd meg nekik a kérdésed. Nekem szimpi vagy. Beszélj nekik a hirtelen haragú tulajdonságodról, és arról, hogy próbálsz ezen változtatni. És tényleg próbálj. Például régi trükk: számolj el tízig, mielőtt megszólalsz!
2017. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Megértelek. Eddig volt egy saját szobád, ahol csak a te cuccaid voltak, ahol gyakorlatilag senkihez nem kellett alkalmazkodnod.

A lánnyal, akivel ezután meg kell osztonod a kis búvóhelyedet, meg kellene beszélni valami alap szabályokat. És természetesen megismerni, megtudni, lehet hogy ő pont olyan mint te: hogy ő is ugyanolyan könnyen felkapja a vizet, vagy valami hasonló... meg kellene egyezni, hogy az ilyen helyzeteket hogyan fogjátok lerendezni egymás között, stb. stb. Szóval előre tisztázni bizonyos dolgokat, még akkor is lesznek zökkenők, de jó úton haladsz, hogy lehetőleg símán menjenek a dolgok.

2017. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Türelem és önuralom. Máshogy nem megy. Amúgy aranyos tőled, hogy nem akarod megnehezíteni anyád dolgát :)

Talán a "szobatársaddal" beszéld meg, hogy elég hirtelen csaj vagy, de ne vegyen komolyan.

2017. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mekkora egy r#banc az anyád... Kár hogy tönkreteszi a ti életeteket is
2020. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!