Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondoltál már arra, hogy...

Gondoltál már arra, hogy nevet változtass?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?

2017. okt. 23. 01:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a keresztnevem öreges, nem passzol a családnevemhez, mert az 2 magánhangzóra végződik, a keresztnevem pedig azzal kezdődik és azért adták nekem ezt a nevet, mert fiút akartak és csak fiúnevet választottak, de lány lettem, ezért kellett gyorsan vmi női név, így megkaptam anyámét. Én legszívesebben olyan nevet választanék, ami alliterál, azok mindig nagyon tetszettek.
2017. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Igen, meg is tettem, örökbefogadó "családom" vezetékneve és az általuk adott keresztnév helyett a vérszerinti apám vezetéknevét vettem fel, és azt a keresztnevet, amit a vérszerinti anyám adott volna, mint utólag kiderült.
2017. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, de nem tettem meg. Nekem nem tetszik piszkáltak is miatta (más miatt akinek ugyan ez a keresztneve) ált suliba,középsuliba.
2017. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

nem, én nagyon szeretem a nevemet.

viszont barátom megtette. apukája orosz, ezért még a 80-as években, párom születése előtt megváltoztatta e nevét egy szokásosabb vezetéknévre, a gyerekei már ezzel az új névvel születtek. párom anyukájának viszont csak lánytestvérei vannak, ezért baráom az édesanyja keresztnevére változtatta a sajátját, mert az apukájáé úgysem jelentett semmit. valamint két keresztnevet kapott, és 18 éves korától nem azt használja, amin a szülei/gyerekkori ismerősei hívják.

2017. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Gondoltam rá, szimplán azért, mert nem tetszett. Mára már viszonylag megbarátkoztam vele. Még mindig nem szeretem, de nem olyan botrányos, hogy nem tudnék vele élni.
2017. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok.

*édesanyja vezetéknevére

2017. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert az "apam" egy borzaszto alak volt, amig elek, nem fogok tuljutni mindazon, amit tett. Igy gondolkodom azon, hogy mikor majd egyetemre megyek (masik varosban fogok tanulni), felveszem anya vezeteknevet. Szerintem igy lenne a legkonnyebb, hiszen akkor az uj ismeroseim a kezdetektol fogva azon a neven ismernenek.
2017. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Igen gondoltam rá.

Nagyon gyakori a nevem... Sokakat hívnak úgy. Az egyik leggyakoribb magyar vezetéknév és nagyon nem szeretem. Ezért fel fogok venni egy új vezetéknevet. A keresztnevemet nem változtatom meg, (bár szívesen megtenném) mert úgyis mindenki úgy fog szólítani, ahogy eddig hívtak.... Szóval... Viszont fel fogok venni egy második keresztnevet is.

2017. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam már rajta rengeteget, de szerintem marad az eredeti. Majd ha férjhez megyek, felveszem azt a nevet.

Egyébként a vezetéknevemet apám miatt változtatnám meg, aki egy agresszív, önző és rossindulatú alak. A keresztnevem pedig ilyen ,,jópofa", ami már önmagában vicces. Rengeteget, de tényleg rengeteget bántottak vele mikor kicsi voltam. Pláne, hogy a vezetéknevem és a keresztnevem összecseng. Úgy értem, mint a Búza Virág. Velem is ez a helyzet, csak más nevekkel, a keresztnevem meg már önmagában is olyan amilyen. De mivel nagyon drága a névváltoztatás, meg elég macerás, így inkább a második keresztnevem használnám, ami viszonylag köznapi, csak az ismerőseim akkor is az ,,eredetin" hívnának, ha fejre állok.


16L

2017. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
12es, és cserébe felvetted azok nevét akik elhagytak? Szegény örökbefogadó családod...
2017. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!