Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne ragaszkodj...

Mit tegyek, hogy ne ragaszkodjon ennyire a gyerekeimhez?

Figyelt kérdés
Elváltam, 2 gyermekem van. Az új párommal költöztem össze egy családi házba, az exem pár km-re lakik tőlünk albérletben. Úgy alakult, hogy a gyerekek nálam vannak hétköznap és sokszor hétvégén is. Az új párom sajátjaként szereti a gyerekeimet, már túlzottan is. Szerinte ha az anyjuk szinte sose próbál velük találkozni, akkor ne is erőltessük. Szereti, ha itt vannak nálunk a gyerekek, szerinte itt sokkal jobb nekik. Nem akarom, hogy a gyerekeim elfelejtsék az igazi anyukájukat, még akkor se, ha nem tesz meg mindent, hogy szoros legyen a kapcsolat. A gyerekek is megszokták itt, többször volt, hogy nem akartak menni az anyukájukhoz. A párom imádja a gyerekeket, közöset is tervezünk. Jól esik, hogy a párom fiatal nőként így bevállalt, de soknak érzem, hogy a gyerekek anyja helyett ő akar velük kapcsolatban mindent megoldani. Hogy vezessem rá a páromat, hogy van a gyerekeknek anyukájuk és szükségük van rá is?
2017. okt. 27. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
De ha az anyukájuk nem foglalkozik velük és nem oldja meg, amiket kell, akkor ki oldaná meg, ha a párod nem???
2017. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Örülj, hogy jó anyja a gyerekeknek. Azért még tarthatják a kapcsolatot az anyjukkal, ha akarják. Kényszerből nem lehet a találkozást erőltetni. A gyerekek érzik, hogy ki az aki szereti őket és törődik velük.
2017. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, párod sajnálja a gyerekeket,h. az anyjuk le...-ja őket, és azon van,h. ti legyetek egy család.Szerintem is örülj neki,főleg,ha a gyerekek is szeretik.Nem tudom,mennyi idősek, és nem ismerem a körülményeket, de anyuka valószínűleg nem fog jó irányba változni...
2017. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ez igazán egyedi probléma!

Ilyet sem hallottam még, hogy valaki azt kifogásolja, hogy a párja szereti a hozott gyerekeket.

Ne csinálj problémát ott, ahol nincs!

2017. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem adtam volna egy ilyen pótanyáért. :( Lassan nyugdíjas leszek, de még nem sikerült feldolgoznom, hogy anyám lepasszolt és más nevelt fel, pont mint a gyerekeidet a saját anyjuk. Tudod mennyi kíntól óvja meg a srácokat a párod? Szerintem fogalmad sincs.
2017. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy szereti a gyerekeidet. Ha a gyerekek anyja nem akar találkozni a gyerekekkel és a gyerekek sem vele, ne erőltesd. Majd az élet kiforogja, hogy hogyan tovább. Hidd el, nem fogják elfelejteni.

Ritkább, hogy az anya nem foglalkozik a gyerekkel, mint hogy az apa. Engem az Anyám nevelt, de van olyan ismerősöm, akit lány létére az apja 8 éves korától. Egyszer kérdeztem Tőle, hogy nem is tartja az Anyjával a kapcsolatot, mire azt felelte, hogy nem, mert olyan Neki mint egy idegen.

2017. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, hogy az anyjuk szarik rájuk és örülj neki, hogy a párod foglalkozik velük :)
2017. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!