Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit kéne tennem?

Ilyen helyzetben mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim válnak, már cseppet sem jó a viszony köztük. Tegnap és ma telt be mindkettőjüknek a pohár, főleg anyámnak. Vele fogok majd maradni a jövőben, ha ez számít valamit. Mostanában szokta mondani, hogy ez a jelenlegi helyzet nagyon rossz neki, de képzeli, hogy nekem milyen lehet, ezért nem is tesz ki veszekedésnek. Ennek pont a fordítottját sikerült elérnie, már tegnap is veszekedtek pont előttem, főleg anyám szidta apámat ordítva, hogy patkány, undorító, mennyire utálja, senkiházi, plusz káromkodás ezerrel. Ma pedig anyám szerint apám a barátnőjével beszélt a parkolóban (mostanában apa nincs sokszor itthon, kb. csak éjszaka van itt) telefonon, itthon pedig balhéztak. Anyám többször nekiment apámnak, szidta nagyon, igazából én álltam közéjük. Közben megint belekezdett, hogy patkány, beszéltél a p*náddal telefonon, stb. Még apám telefonját is el akarta venni, de ő nem engedte neki. Végül többször is el akarta zavarni, hogy takarodjon (mindezt ordítva), mikor apám oda akart jönni hozzám, hogy elmondja, holnap elköltözik, megint belekezdett anyám, hogy hagyjon engem békén, ne érjen hozzám, stb. Azóta kb. háromszor ment még balhézni, mindig én avatkoztam közbe, mert attól félek, hogy ezek megölik egymást.

Szerintem a történet szempontjából lényeges, hogy apám akart elválni 15 év után. Anyám szerint van valakije, mivel (mint említettem) alig van itthon, csak aludni jár haza. Az a baj, hogy apa azt mondta, majd holnap megmutatja az albérletét, de anyám közbeszólt, hogy ezek után hogy mehetek el, stb.

Körülbelül három hete mennek a veszekedések, most volt először ennyire heves. Tönkretesznek idegileg. Szerencsére a tanulással nincs bajom, de folyamatosan remegek, fázok még az iskolában is, de legjobban itthon. Éhes sem vagyok, egyszer ebédelek és kész, de a legjobb az, ha nem is itthon eszek, hanem mondjuk iskolában.

Mit tegyek? Egyáltalán tegyek valamit? 15/L



2017. okt. 30. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha apukád holnap költözik akkor az ilyen balhék megszűnnek mert nem lesznek a szülők egy légtérbe.Valószínűleg le fog ez csendesedni, légy most egy kicsit türelmes, nagy törés egy válás, nagyon nehéz megélni.Próbálj nem kiborulni, gondolj arra, hogy talán külön boldogabbak lesznek....és hát jobb egy boldog anya itt meg egy boldog apa ott, mint együtt két boldogtalan.
2017. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha jo apukaddal a kalcsolatod, megkernem a helyedben, hogy oszinte mondja el nekem, ha van valakije. Te legalabb tudni fogod az igazat. Az a baj,hogy anyukad egyaltalan nem reagalja le jol a helyzetet. Nyilvan erzi, hogy valami nem a regi, es ahelyett, hogy felnott ember mondjara oda all a ferje ele beszelni errol, kicsapja a hisztit, mint egy ovodas. Az is lehet, hogy emiatt menekul apud-es nem biztos , hogy mas nohoz. Az is lehet, hogy valami kocsmaban tengodik egesznap, vagy inkabb ul egy kavezoban, minthogy otthon legyen. Nem kell egybol a legrosszabbra gondolni, mert ilyen balhek utan amik anyukaddal kettejuk kozott folynak, ha lenne mas noje, szerintem nyilvan valo hogy nala is aludna.
2017. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!