Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandó aggódás? Hogyan...

Állandó aggódás? Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: sajnos nagyon sokat aggódok. A családomért főleg - egyébként életem más területein is jellemző ez rám, de az most más dolog.

Állandóan aggódok értük. Ha valaki beteg, már a legrosszabbra gondolok, nagyon félek, szabályosan rettegek. Hiába próbálom megnyugtatni magam, nem megy. Most épp a nagymamám nem érzi jól magát, kardiológiára kell majd mennie, és már most a legrosszabbat feltételezem. Erről még írnom is nehéz.

Félek. Hogy tudom ezt leküzdeni? Vagy legalább mérsékelni?

Segítsetek légy szíves!



2017. nov. 6. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog aggódni a szeretteinkért.

Ha te úgy érzed, hogy nem normán belül kezeled, akkor irány egy szakember, az majd segít.

2017. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Pszichológussal, mert rá kell jönni az okára, vagy autogén tréninggel, de azt is meg kell valakitől tanulni.
2017. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen. Úgy gondolom, én mégis sokkal jobban aggódok. Értsd: nem tudok olyankor másra koncentrálni, félek, nem érzem jól magam, nem tudok ellazulni.

:(

2017. nov. 6. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Akármennyire is nehéz aggódás mellett, próbálj meg logikusan gondolkodni: kardiológiára megy a mamád, vagyis az orvos kivizsgálja, akármi baja is van, megtalálja, kezelni fogják, mivel szakkorvos, tudja, mit kell csinálni majd, mamádnak kontrollra kell visszajárnia, vagyis akámri változás van, azonnal tudni fognak róla és gyorsan tudnak majd lépni. Ha a háziorvosotok utalta be, akkor nagyon szerencsések vagytok, mert tudja, mikor kell szakorvoshoz küldeni a beteget ahelyett, hogy évekig félrekezelné (vidéken sajnos sok ilyen van).
2017. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Keress fel egy pszichológust. Ez nem tesz jót neked! Minden rendben lesz!!! Tudom milyen sz.r érzés. A pszichológus segíteni fog! Gondolom sokan mondták, de próbálj meg megnyugodni, és a legjobbakra gondolni! Szép napot! :) Ne feledd, minden fejben dől el.
2017. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólást! :) Aranyosak vagytok!
2017. nov. 6. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
2017. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan ezekkel a linkekkel, még behálóz valamilyen szekta, az egyik például a hit gyülekezete (Németh Sándor). Parancsszóra nem tudod megváltoztatni a hozzáállásodat, hiába üzenik azt ezek a linkekben leegyszerűsített tanácsok. Szakember kell.
2017. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az agykontroll sokat segített, tanulj meg relaxációs technikákat.
2017. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. nov. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!