Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy szulonek vannak hitelei...

Ha egy szulonek vannak hitelei, es meghal, akkor a gyereke orokli tenyleg azt? Es hogy ne keljen azt a gyereknek fizetni majd, valahogy nem lehet megelozni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 30. 08:49
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is le kellett mondani az örökségről az adósság miatt, amit anyám felhalmozott.
2017. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
82%

Nem, ha csak hitelek vannak, akkor egesz egyszeruen le kell az adossagrol mondani es kesz.

De reszben nem lehet lemondani, tehat ha valamije volt az elhunytnak, akkor olyan nincs hogy a takarekbetetkonyv kell a hitel meg nem, vagy mindegyik, vagy egyik sem.

2017. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
21%

"Most ugyanolyan örökös az özvegy, mint a gyermek, ha 1 gyermek van, akkor fele-fele arányban örökölnek hitelt is, vagyont is, mindent."


Nem úgy van,hogy a gyerek csak akkor lesz örökös,ha mindkét szülő meghalt?

Ha ez így van viszont abból a szempontból jó,ha mondjuk az egyik szülő aki korábban meghalt,akkor a fele vagyon a gyerekre száll,és ha mondjuk a megmaradt szülő "elkártyázza" a házat,akkor max a felét terhelhetik rá később,mert így a gyerek a felének a tulajdonosa lesz már hamarabb.

2017. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
4%

Az adosagot sajnos megorokli a gyerek es semmirol nem mondhat le ilyen szinten.


Az ozvegyi nyugdij teljesen mas (tok hulyeseget beszelt idaig mindenki).


Nos, ha viszont az a kerdes, hogy mivel lehet vedekezni az ilyen problemak ellen, erre talaltak ki a kulonbozo biztositasi formakat.


-a hitelre is lehet biztositast kotni

-az oregsegre is lehet biztositast kotni


Csak a biztositassal tudod bebiztositani magad, azert is az a neve, hogy BIZTOSITAS (utolag sajnos nem lehet megkotni).

2017. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%
"Az adosagot sajnos megorokli a gyerek es semmirol nem mondhat le ilyen szinten" - már hogyne mondhatna le. A hagyatéki tárgyaláson lemond az örökségről (természetesen az egészről) és kész.
2017. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
53%

Nagymamam 35 eve halt meg. Most orokoltunk utana egy foldet :) 35 ev utan! Ez az ido alatt ide-oda kalodott a papir, ami most megtalalt minket. Helyrajzi szam alapjan megneztem a terkepen es azt lattam, hogy szeleromuveket telepitettek arra a teruletre. Nem akartam senkivel sem vitatkozni, hogy mit keresnek (es mi alapjan) az allitolagos foldunkon, ezert inkabb le akartunk mondani rola.


Az volt a hivatalos valasz, hogy csak az allam javara mondhatunk le, de a jarulekokat es koltsegeket akkor is meg kell fizetnunk.


Kifizettuk tehat amit kellett, de ezert nem is mondtunk le semmirol. Most van egy foldunk amire egy csomo szelturbinat telepitettek es azt sem tudjuk mit kezdjunk ezzel az egesszel :)

2017. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
20%

Az adosag, az adosag ... ameddig ki nem fizetik. Tul egyszeru lenne az elet, ha a halal eltorolne az adosagot, mert akkor mindenki a halala elott folvenne egy jo nagy hitelt, meghalna, a halalaval megszunne a tartozas, az orokosok meg jol elnenek a hitelbol.


Eppen ezert az adosag addig adosag, amig ki nem fizetik ... ezert oroklik az orokosok. Errol nem lehet lemondani.

2017. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
17%
Az egy masik kerdes, hogy aki hitelt vesz fel, az gondol-e arra, hogy tragedia eseten mennyire kicseszik az orokoseivel?
2017. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg ne mondjatok hülyeségeket, tavaly csináltam.végig az egészet, egyben kell lemondani az egédzről, az állam - ha akarja - a megmaradt ingóságot, egyebet árverezi, ebből kártalanítja a hitelezőket (már amire futja), a többit az állam nyeli be veszteségként. Olyat valóban nem lehet, hogy megöröklöd a házat, de az adósságot nem. Viszont anyámnak több hitele volt, mint ingósága és természetesen vissza lehetett utasítani az "örökséget". Ehhez az önkormányzathoz és a kijelölt jegyzőhöz kellett egy kérvényt/nyilatkozatot benyújtani.
2017. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
96%

Ilyenkor mérlegelni, hogy adósság több vagy az örökség. Mondjuk van egy 20 millás ház meg egy 3 milliós hitel stb. Ezt kellene nagyon gyorsan átgondolni, akár ügyvéd segítségével.

A kettő együtt já, vagy mindkettőt megörökli, vagy egyiket sem, ezt a hagyatéki eljárásig döntse el. Visszatáncolni nincs lehetőség.

Megelőzni úgy lehet, hogy nem veszek fel ész nélkül hitelt és/vagy fizetem.

Ez hót ziher így van, a többi hülyeség.

2017. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!