Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az anyám, hogy...

Normális az anyám, hogy beképzelt nekem valami szindrómája csak azért, mert néha (de inkább alkalmanként) kiejtek vulgáris szavakat?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 18 éves, de még a szüleimmel lakom.

A családunk rémségesen konzervatív.

Nem szokásom ãllandóan káromkodni, de amikor feszült és ideges vagyok, előfordul, hogy vulgáris szavakat mondok.

Természetesen nem a legundorítóbb kivitelben, Isten nevét véletlenül sem szoktam ilyen kontextusban kiejteni, de mint gimnáziumba járó, idegileg kimerült diák, előfordul, hogy kicsúszik a számon egy-egy “b...szki” vagy “mi a f...sz”. Ezek a szavak soha nem mások felé irányulnak, inkább indulat szavak.


Ezért anyám rám akarja bizonyítani, hogy valami szindrómában szenvedek, vagy autista vagyok.

Egyházi, erős, “elit” iskolába járok, és - meglepő módon - ott is nulla-huszonnégyben káromkodást és “b...szd+”olást kell hallgatnom, így ha akarom, ha nem, valamilyen szinten rám ragad.

Én merem kockáztatni, hogy a kortársaim között a legenyhébbek között vagyok, hiszen vannak olyan osztálytársaim is, akiknek ez minden második szava.


A szüleim valahol a 16. században ragadtak, hiszen az ő korukban a “hülye” szól számított a legnagyobb sértésnek, ma meg már csak röhög egyet az ember, ha bárkit ezzel a jelzővel illetnek.

Ennyi erővel az összes mai tinédzserre és fiatal felnőtt re rá lehetne bizonyítani, hogy valamilyen szindrómában szenvednek.


Kedves szülők, kortársaim, illetve mindenki... Mit gondoltok erről a szituációról?



2017. dec. 9. 10:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%
Az egyházi iskolákban többet részegeskednek,lumpolnak a diákok mint ami nem egyházi!! A férfiaktõl is ronda a káromkodás,a női nemtől visszataszįtõ!Csak akkor káromkodj a szüleid előtt ha tőlük is ezt hallottad!Nem igaz,hogy a csùnya beszédnek feszültségoldõ hatása lenne! Hogyan lehet oldani a feszūltséget?
2017. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem szindróma, betegség :)

De káromkodni akkor is nagyon gáz.

És nincs olyan, hogy rád ragad, meg mindenki ezt csinálja, stb.

A te döntésed. És egyáltalán nem igaz, hogy szinte mindenki káromkodik.

2017. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Fizikai,szellemi,lelki fáradtságrõl beszélūnk?A fizikai fáradtságot oldja ha szellemi tevékenységet végzel és fordįtva is igaz.Sokat kellene tartõzkodni annak közelében akit nagyon szeretsz mert ez oldhatná a lelki fáradtságot./lehet valamilyen állat/ Vajon,hogyan lehet még levezetni a feszūltséget? Csak olyannal amivel nem okozol kárt önmagadban és másokban:kinek a mozgás kinek az olvasás.Ha durva ember vagy akkor fuss le 5 kilõmétert mielőtt megszõlalsz!
2017. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem anyukád azt hiszi hogy tourette szindrómás vagy.(amikor valaki megy az utcán és hangosan ordibál, káromkodik)


Én a helyedben hamar elköltöznék mert ilyen beszükült gondolkodású szülőkkel nem sokáig lehet bírni. Csodálom hogy eddig bírtad.


Ja és mellesleg ne vedd sértésnek de a leírtak alapján anyukád egy idióta.

2017. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
34%
11/13!Látom,nem tetszik az įrásom,még melegében le lett hùzva!Hùzd le ezt is! Akik kenyeret adtak neked azok felé tartozol a szép beszéddel! Ez csak a minimum!
2017. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
14/15-nek! Nem az édesanya az idiõta!
2017. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%
Anyád feltehetően a Tourette szindromára utalt, ami még talán helytálló is lehet, ha a szindroma egyéb tünetei is jelentkeznek. Egyébként meg csupán némi önuralom és kulturáltság kérdése, hogy ki hogyan beszél. Engem is sokszor zavar, amikor a trágár szavakkal és kifejezésekkel tűzdelt mondatokból nagy erőfeszítéssel végre ki tudom hámozni a lényeget. Mert lényeg sokszor nincs is és ezek csupán a mondanivalót helyettesítő, funkció nélküli szavak.
2017. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Akarja csak bizonyítani, ne törődj vele. Egyik füleden be, másikon ki.
2017. dec. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%
Mythbusters-ben nézték a fájdalomtűrő képességet. Káromkodva több ideig bírták elviselni a fájdalmat.
2017. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Skul Stars ***** válasza:
27%

Mennyél és jelentsed fel öket.

Sztihologia roncs lenni belóled.

Elöbb nézd meg ezt a csatórnát.

https://www.youtube.com/channel/UCDUrKfGcXuEO21kbNGJbf8A

2017. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!