Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az anyám, hogy...

Normális az anyám, hogy beképzelt nekem valami szindrómája csak azért, mert néha (de inkább alkalmanként) kiejtek vulgáris szavakat?

Figyelt kérdés

Már elmúltam 18 éves, de még a szüleimmel lakom.

A családunk rémségesen konzervatív.

Nem szokásom ãllandóan káromkodni, de amikor feszült és ideges vagyok, előfordul, hogy vulgáris szavakat mondok.

Természetesen nem a legundorítóbb kivitelben, Isten nevét véletlenül sem szoktam ilyen kontextusban kiejteni, de mint gimnáziumba járó, idegileg kimerült diák, előfordul, hogy kicsúszik a számon egy-egy “b...szki” vagy “mi a f...sz”. Ezek a szavak soha nem mások felé irányulnak, inkább indulat szavak.


Ezért anyám rám akarja bizonyítani, hogy valami szindrómában szenvedek, vagy autista vagyok.

Egyházi, erős, “elit” iskolába járok, és - meglepő módon - ott is nulla-huszonnégyben káromkodást és “b...szd+”olást kell hallgatnom, így ha akarom, ha nem, valamilyen szinten rám ragad.

Én merem kockáztatni, hogy a kortársaim között a legenyhébbek között vagyok, hiszen vannak olyan osztálytársaim is, akiknek ez minden második szava.


A szüleim valahol a 16. században ragadtak, hiszen az ő korukban a “hülye” szól számított a legnagyobb sértésnek, ma meg már csak röhög egyet az ember, ha bárkit ezzel a jelzővel illetnek.

Ennyi erővel az összes mai tinédzserre és fiatal felnőtt re rá lehetne bizonyítani, hogy valamilyen szindrómában szenvednek.


Kedves szülők, kortársaim, illetve mindenki... Mit gondoltok erről a szituációról?



2017. dec. 9. 10:16
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

A mai nap végére már maximálisan elegem lett az anyámból!

Elegem van abból, hogy egy burokban akar felnevelni.

Ha rajta múlna, apácaképzőbe iratna.

Más 18 évesek egész napjukat a haverjaikkal töltik, így amire hazaérnek, teljesen lecsillapodnak és egy szót sem szólnak a szüleikhez.

Nálam ez nem így van... Nekem 10 éves korom óta nincsenek "legjobb barátaim". A legközelebbi emberekkel, akiket talán barátaimnak nevezhetek, max. évente egyszer vagy kétszer tudok találkozni.

Egy szörnyen mozgalmas heten vagyok túl: szalagavatóm volt, ráadásul ezen a napon jött meg, anyám meg a szokásos "pofon" és "elveszem az iPadet" fenyegetéseivel jön...

Érzem, hogy az idegeim nem bírják tovább!!!!!!

Anyám pedig táncol és tapsol örömében, mint egy ŐRÜLT, ha ennek a nyavalyás Tourette szindrómájának a "tüneteit" észleli rajtam.

Habár hihetetlenül intelligens nőne tartja magát, hiszen pedagógus.

A kortársaim javában kavarnak mindenkivel, füves cigit szívnak, az egész heti pénzüket piára költik és lazán behazudják a szüleiknek, hogy bérletet vettek belőle 😨.... Én pedig soha a büdös életben nem csináltam ilyeneket és nem is akarok.

Elegem van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2017. dec. 9. 18:39
 22/24 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis ha egy kamasz elkezd karomkodni. Mi pl 15 evesen durvan sokat karomkodtunk. Ma mar sosem szoktam. Es NORMALIS. Ha nem akarsz felrobban egy jo cifra karomkodas marmar gyogyit. Regi os apainktol hallottam ;)
2017. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Akkor ajanld fel neki hogy vigyen el vizsgalatra. Es akkor lehet abbahagyja a szindroma maniat mert ezzel csak “hergelni” akar.
2017. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Az autizmus nem a káromkodásban nyilvánul meg, hanem a külvilággal való kapcsolat hiánya. Kényszeres cselekmények sora, amit napi szinten kell végeznie. A kitörės szerű káromkodás a durett szindróma. Minden ok nélküli hirtelen káromkodás, csúnya jelzők használata. Szerintem egyik se vagy. Úgyhogy nyugi! Az anyud meg csak egy normális anya. Az a dolga, hogy aggódjon.
2018. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!