Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Majd jövőre lesz jobban...

Majd jövőre lesz jobban ajándékozás?

Figyelt kérdés
Most arra akarok a kérdésemmel célozni, hogy nálunk mindig ez van. Én veszek amit kérnek, de nálunk mindig az van mondva, hogy majd legközelebb... Mintha nem 12 hónap telne el egyik karácsonytól a másikig. :D Nekem nem kell semmi félre ne értsetek, de nem tipikus magyarbeli dolog, hogy egész évben nem gondolunk rá, utána meg magukat nyugtatják sokan, hogy "ej majd legközelebb" főleg úgy szánalmas,hogy ha még október vagy november van. De a részükről az elelszólogatások kívánságilag már év közepén elkezdődik. Nálunk ez van. És most ne olyanok írjanak aki ugyanezt csinálja mert tuti a másik felet védi majd. Ott van tizenkét hónap. Vagy akkor senki senkinek, vagy mindenki valamit mindenkinek. Én szeretek adni, de jó pár éve ezt a sablon dumát hallgatni már unalmas. Van más is aki hasonlókat hallgat a családjában? És ismétlem én inkább adni szeretek mint kapni, csak egy idő után mindenki megunná főleg ha látja hogy év közben meg a sok költés megy. Persze magunkra. :D
2017. dec. 9. 15:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

nem. nálunk sose volt ez, hogy majd jövőre. ha valakinek volt valami megfizethető, konkrét kérése, akkor azt kapta.

de pár éve már nem ajándékozunk egymásnak semmit. felnőtt emberek vagyunk, egymás társaságát többre értékeljük, mint a 20. kacatot

2017. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Amúgy én is, csak akkor ez legyen. Az sem gond, ha valakinek kell valami ezt kéri. Én most is ezt vettem, csak Másik részről nem lenne semmi, de valszeg lesz, mert másik családtag úgy vettem észre, hogy rápirított. Nem kötelező, csak akkor a másik se peccegesse már májusban, hogy mit kér karácsonyra. Szal érted.... :)
2017. dec. 9. 15:49
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél nekik te se semmit, max valami apróságot jelképesen. Ők nyilvánvalóan leszarnak, neked sincs okod törni magadat.
2017. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3assal. Ne erőltesd meg magad ennyire. Kérni sok mindent lehet de nem kell minden extravagáns kérésnek behódolni. Esetleg azt is meglehetne beszélni hogy legyen egy ár limit és akkor mindenki azon belül vesz.
2017. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
:) igaz ez is, az is. De én azért ha veszek hasznosat akarok venni, senki nincs kisegítve egy ezredik pohárkészlettel vagy spré-vel. :D Csak kíváncsi voltam, más is hallgatja e már évek óta ezt a szánalmas sablon semmit. :D Én valahogy akármennyit is keresek meg kiadásom van, nem mondanám ezt évek óta. Persze mindig van valami mostanában, csak már előre beharangozva a dolog, hogy véletlen se számíts semmire, vagy valami xarra aminek hasznát sem veszed. :D
2017. dec. 9. 15:55
 6/22 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs igy ha valamit szeretne akkor megkapja ,anyukám nem kér semmit ,de nem is vesz semmit nincs pénze rá ,de unokákrol bekeretezett képet mindig kap ajándékba karácsonyra .
2017. dec. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél nekik te is valami jelentéktelen vackot azzal a szöveggel, hogy majd jövőre lesz jobban ajándékozás, és hagyd figyelmen kívül a "rendeléseiket". Hátha veszik a lapot...
2017. dec. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
:P Nem akarok senkit bántani, de ez a karácsonyi kép adás unokáról, családról is megér egy misét, itt meg rokonom fog olyat adni az anyjának az házassági évfordulós csoportképet. pffff most ebben meg mi a személyes? Ezt alapból ki kéne nyomtatni ha már az öregek nem értenek hozzá. De ez az én véleményem. Persze ha a szeretetet nézzük akkor okés, de a másik meg ugyanide cicanadrágot vesz, és a poén az, hogy nekem anno keresztanyám mesélte,amikor szülinapjára is azt vettek, hogy minek veszik? ha kell neki megveszi magának, amúgy sem találják el a méretét. De igaza van. kéne nyitni a haszontalan ajándékokról egy kérdést. :D lenne mit beszélgetni erről is. :D
2017. dec. 10. 06:54
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy zajlik, hogy igyekszünk olyat venni a másiknak ami hasznos. Megbeszéltük, hogy egy bizonyos értékhatár felé nem megyünk, ha mégis akkor azt többen összedobjuk. Igazából mindannyian megveszünk magunknak mindent évközben.


Nálunk inkább a nagyszülők ilyenek. Megkérdezik mit szeretnénk és mondok egy példát (ágynemű stb) és vagy rávágják, hogy az drága (tele vannak pénzzel egyebként) vagy csak simán nem veszik meg. Ők ilyen alkalmakra tusfürdőt vagy dezodort vesznek, abból is olyat amit soha nem vennék meg magamnak mert utálom (innen látszik mennyire ismernek) és adnak mellé egy tábla gazdaságos csokit (utálom a csokit). Én anno igyekeztem mindenkinek olyat venni ami hasznos és aminek tudom, hogy örülne. Ezt velük befejeztem, veszek egy tusfürdős ajándékcsomagot, a megmaradt pénzemet meg ráköltöm inkább a többiek ajándékára.

2017. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát nah igen ilyen mindennnapi használati dolgot is hülyeség venni szerintem is. tusfürdőt? pfff minek? nem a huszadik század eleje, hogy ne tudjon akármit megvenni az ember bármelyik boltba ha akarja, van olcsóbb is. De ezekből látszik ez az ötlettelenség, viszont illik valamit venni nah mi legyen az? tusfürdő és spré. :D
2017. dec. 10. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!