Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik kb ugyanannyit visszaadn...

Illik kb ugyanannyit visszaadni értékben karácsonyra vagy mindegy?

Figyelt kérdés

Nekünk 1 gyerekünk van, sógornőméknek 2. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a gyerekek kb azonos értékben kellene kapniuk vagy pedig az számít, hogy a család mennyit költ rá.


A kérdés onnan merült fel, hogy tavaly sógornőm egy 15e ft-os ajándékot KÉRT az egyik gyerekének, akkor már természetesen a másiknak is kb annyiért vettünk ajándékot. Csak emiatt, mert ő is konkrétan kért ajándékot, mi is készítettünk egy karácsonyi listát a gyerekünknek, mindenféle árkategóriában, és a sógornőm az egyik legolcsóbbat választotta ki róla, innen tudom mennyibe is került, kb feleannyi volt mint amit mi egy gyerekére költöttünk.


Úgy gondoltam először, nem kell nézni a pénzt, de aztán ugyanez megismétlődött a gyerekek szülinapján is.


Valahogy kicsit igazságtalannak érzem.Szerintetek?



2014. nov. 28. 16:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, de ha a sógornöd nem tartja magát ehhez, akkor nektek sem kell azt venni, amit akarna.
2014. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki MAGA dönti el, mennyit költ ajándékokra. Hát én kiröhögtem volna a sógornőt, ha 15 000-ért KÉR (és EL IS VÁRJA, hogy megvegyük) a gyerekének.


Nem fogom adósságba verni magam az id.óta felvágós ismerősök miatt.

2014. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gáz szerintem! Illik hasonló értékben ajándékot venni nyilván, nem azt mondom, hogy forint-fillérre, de nagyságrendileg legalább! Ezek után neked is "drága" listát kellett volna összeírnod :)
2014. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon furcsa, mert én naiv vagyok, és szeretném azt hinni, hogy az ajándék, meg a szándék számít, és nem az értéke. De van egy közeli ismerősöm, akinek a sógornője bevezette(!) azt a szabályt, hogy egy ember - egy ünnep = 5000 Ft. Ez azt jelenti, hogy VAGY rá kell(!) költeni egy emberre az ötezret, VAGY egyenesen oda kell adni a sógornőnek az ötezrest, és majd ő bevásárol. Ez szerintem annyira személytelen és szánalmas... A két család anyagi helyzete között ráadásul jelentős különbség van (persze a sógornőék javára), szóval halmozottan ciki, és én nagyon sajnálom ezt az ismerősömet, amikor gyakorlatilag be kell fizetnie a kiszabott díjat, vagy fejvesztve rohangál még egy 500 Ft-os kifestőért, mert a gyereknek "csak" 4500-ba került az ajándék... Karácsonykor például pofátlanul számol a sógornő ezzel az összeggel, pl. mond ilyet, hogy "jó, akkor a mamáéktól ennyit kapunk, ahhoz még hozzáteszem a ti húszasotokat, és akkor veszünk ezt meg azt".
2014. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég durva. Mi is jártunk hasonló cipőben, párom unokaöccsének készültünk ajándékkel szülinapra de mivel nem 1 helyen laktunk, mi 2 héttel később mentünk hozzájuk és vittük az ajándékot. Persze a szülinap előbb volt így elmondták a drága szülők kitől miket kapott a gyerek, pl volt egy ilyen előadva, hogy nagyi egy nagyon komoly játékkonzolt vett és hozzá sok videójátékot és ez micsoda összeg ovlt ők nem is vráták h nnyit költsön a gyerekre és így tovább. Majd amikor odamentünk, kiderült hogy semmi nem úgy volt mint ahogy beállították, pl az a játékkonzol vmi gagyi fekete fehér régimódi béna játékokkal integrált vmi volt, megkerestem otthon a neten és 1500 ft volt az ár. Szóval ez az egész olyan, hogyha valaki komoly és drága cuccot akar a gyerekének tőled kierőszakolni és előadja milyen drága cuccokat kap mástól, nem biztos hogy el is kell hinni neki, mi saját kárunkon tanultunk :s Hozzáteszem azóta is mindig így van előadva minden, aztán ott szembesülünk hogy egy dolog a valóság és más amit előadnak.
2014. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Persze nyilván nem azt várom el, hogy ő is 30e-t költsön a mi egyszem gyerekünkre, de azért ennél többet kellett volna.


Hát majd meglátjuk, idén hogy lesz. Majd utólag megírom Nektek.


A tavalyi esetből tanulva a karácsony utáni nagy játékleárazásokban már előre megvettem nekik amit adunk, úgyhogy így végülis nem fog annyiba kerülni az ajándék.

2014. nov. 28. 16:59
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A kedves sógórnődnek nyugodtan megmondhatod, hogy ajándékot kérni nem szokás, mindenki azt adja, és olyan értékben egy gyereknek amit meg tud engedni az adott ünnepkor.


Tudod ki csinálná ezt amit te? Senki. Ébredj fel, és ne hagyd, hogy komplett hülyére vegyenek.

2014. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltünk a tesómmal egy 5000 ft-os keretet a gyerekeknek, sztem így jó.
2014. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már alapból ez az egész kényszer ajándékozás szitu gáz.


Alapból ez hogy valaki a rokonokkal veteti meg a gyerekének a drága ajándékokat, meg "kéri". Aztán fordítva meg azt lesi hogy mi az olcsóbb.


Alapvetően szerintem a legjobb, ha valaki jelképes összegben állapodnak meg az emberek, vagy pár csoki, ilyesmi, esetleg odaadják a pénzt aztán vesz mindenki azt amit akar. De már a pénzes is olyan, hogy az mindegyiknek 1 gyereke van, a másiknak meg 2, és már nem lehet elosztani mert vagy többet kell adjon, vagy a gyerekekre jut kevesebb.


Ha már ilyen szinten megy a dolog hogy azt lesi mindenki hogy ki mikor mennyiért adott, nem adott, akkor ott b..ssza meg az egész, meg kell beszélni hogy innentől mindenki ajándékozzon kis családon belül.

2014. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem az ajándék a lényeg, hanem ,hogy gondoltál rá, szeretettel adod (nem kényszerből amúgy:))
2014. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!