Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen idegörlő az...

Nálatok is ilyen idegörlő az ajándékozás?

Figyelt kérdés

A párom családjáról lenne szó. Itt a karácsony, és megint ugyan ott járunk.

Náluk mindig van ajándékozás,még a névnapkor is.

Nem is lenne ezzel baj, de amit a párom tesója leművel az már nekem dúrva.

Pár év után m eeg tudtuk/megtudtam,hogy ők nagyon is nézik,mekkora értéke van egy egy ajándéknak amit ők kapnak.vagy amit ők szánnak valakinek. És felháborodnak,ha pár ezerrel olcsóbb dolgot kapnak,mert ők is mindig kitesznek magukért. Ki is mondta a párom tesója,hogy szerinte három ezer forint alatt gáz egy ajándék.Még akkoris számolgatja legyen meg a xezerösszeg egy látógatóba/gyereklátogatóra szánt ajándéknak.

Oké ezt még elfogadom

De már ott tartunk,hogy egy egyszerű névnapkor,pl párom anyukájának névnapjakor egy nagyobb összegű dolgot talált ki a tesó, és mindenkitől kért az ajándékba pénzt,hogy ezt adjuk közösen.

Nyílvnán nem fogunk ezekre nemet mondani,mert akkor sza rrágók leszünk, de abba nem gondol vajon bele,hogy mondjuk nem mindenki szeretné ugyanazat ajándékozni,annyira szemékytelen az eeg ész.

Egy ember elmegy megvenni, a többi családtag meg a kisujját nem mozdította meg.

Én még egy tábla csokinak is örülök ha valaki gondol rám a névnapomkor,mert egy szép gesztus attól,aki nekem szánja.

Itt jön a karácsony, és ez a tesó már mindenkinek megszabta kb hogy kinek mit vegyübk,mennyit adjunk vele.(természetesen nem.nagy összegről van szó)

Néha még bele is férne,de mostnár.minden egyes eseménynél ki van kötve,anyósnak apósnak ,nekik mit vehetünk,mekkora összeg legyen.

Persze olyan ajándékokról van szó,amik nagyon hasznosak és amiknek tényleg nagyon örül az illető.

A gyerkőcének az ajándékát szintén megszabja,mit vehetünk neki, konkrétam elkér mindenkitől x összeget és akkor kijön egy nagy ajandékra a kicsinek.


Csak én vagyok ilyen fura,hogy ez zavar?

Az én családomban sosincs ez a műsor,hogy mindebki kiköti na ezt és ezt kérem karácsonyra ,szülinapra, max egy pici kis célzás. De akkor se vagyunk csalódottak ha nem azt kapjuk,meg ha nem is olyan drága. Nem ks várom a párom családjánák a karácsonyi ajándékozást,mert már kb tudom hogy ki mit kap. Semmi varázsa ennek az ajándékozásnak , ebbyi erővel adjob mindebki pénzt és megveszi magának.

Az én anyukámnál,növéremnél nincs ilyen. Akár milyeb kis gagyi dolognak tudok örülnk,mert sose tudom előre hogy mit kapok tőlük,és ők se,hogy tőlem mot fognak kapni.


Biztos h.ülye vagyok.

Lehet inkább örülnöm kéne,hogy nem kell bajlódni azokkal a ...ajándékokkal.

Cs ak a pénzt kell átadni pár.embernek és kész is.


2017. dec. 18. 21:10
1 2
 1/20 anonim válasza:
85%

Szerintem ne foglalkozz ezzel. Senki nem kötelezhet rá, hogy pénzt adj valamibe, amibe nem akarsz. Vehetsz mindenkinek valami apróságot. Ha valaki ennek nem tud örülni, az őt minősíti nem téged.

A te lelkiismereted tiszta maradhat.

2017. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Mi épp ezért vezettünk be családon belül egy minimális, és egy maximális limitet. A kettő közötti árban gondolkodjon mindenkit, direkt úgy beszéltük meg az összeget amit mindenki megengedhet magának fejenként. Mi alapból előtudjuk teremteni magunknak azt amire szükségünk van, és mindenki más is a családban. Ezért is egyeztünk meg közösen ebbe. Az ha valaki 2-3 ezer forinttal olcsóbb, vagy drágább holmit kap ne legyen sértődés, de a limiten belül legyen.
2017. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, mennyi nálatok a limit?
2017. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk is ajándéklista van. Elég sokan vagyunk, hál'istennek, a szentestét mindenki szűk családi körben tölti, utána jövünk össze mindannyian. Van limit, fejenként, pontosabban családonként max 2-3 ezer forint, amit egy ajándékba beleteszünk, úgyhogy mi is összeszervezkedünk, felosztjuk, ki mit vesz meg. Vannak szóló ajándékok is, ha valaki épp több, kisebb értékű cuccra vágyik. 7 gyerek van, ők imádják bontogatni, amit kapnak, mi felnőttek is örülünk, sokszor rábízzuk a többiekre, hogy találjanak ki valamit, vagy adunk több szempontot, amiből lehet választani, úgyhogy meglepetésfaktor is működik.:-) Két hete tudom, kinek mit veszek én, meg is rendeltem a dolgokat, mivel utálok a tömegben tolongani. Szeretek kapni, de még jobban adni, nekem öröm a készülődés, mindig szoktam valami apróságot még sajátkezűleg csinálni, idén pl. házi bonbonokat fogok mindenkinek csomagolni még plusz meglepiként.
2017. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Én nem szeretem a megkötéseket, nekemsenki nem szabná meg, hogy mit és mit nem. Viszont nem tudok ajándékot kitalálni, így egyszerűen sosem adok senkinek semmit, max. ha ihletem támad. A névnap nem ünnep.

Ebből az én családomban semmi gond nem volt soha :) Anyós őstehetség, a legtökéletesebb praktikus kis ajándékokat adja. Én idén ma mézesből épített mázas, dekorált kis karácsonyfát és házi marcipángolyókat adok neki :) Tavaly odáig volt az egyik gyermeke által adott neki való (cukorbeteg) szaloncukortól.


Tényleg nem bírnám az előírásokat, én megmondanám, hogy csináljon, amit akar sén is csinálok, amit én akarok. Ha egyetértek a közös ajándékkal, beszállok, ha nem, adok sajátot.

A kikötések saját ajándékra pedig olyan illúziórombolók, akkor mondjon egy összeget és meglátom. De a karácsony nekem kicsit sem az ajándékozásról szól. Ha van jó ötlet, OK, a gyerekeknél is más, de egyébként...

Ahogy arról sem szól, hogy 16 féle sütit sütünk idegesen, mert van, ahol ez van.

2017. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem ajandekozunk

Elutazunk nincs kotelezo pofavizit nincs kotelezo ajandekozas szaraz bejgli vagy zserbo

Karacsony tarsasozunk valahol szep helyen a gyerekekkel

2017. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem állsz ki magatokért és mondod meg, hogy ti ketten vagytok egy család és külön is ajándékoztok?! Mi mindenkinek egy bon-bont adunk max. 3000 ft értékben. Kivétel a gyerekek. Soha nem is került szóba, hogy a tesókkal közösen vegyünk ajándékot. Nem is volt soha szokás drága dolgokat adni karácsonykor, ami fontos és drága megvesszük magunknak évközben. Nálunk az ajándékok ilyesmik szoktak lenni: bon-bon, kávé, kozmetikum, illatgyertya, törölköző, pléd és hasonlók. Egyedül a gyerekünknek szoktunk drágábbat venni, igaz neki még csak a második karácsonya. Tavaly Sütifaló kincsesbödönt és Montessori tornyot kapott, az idén legót 15.000 ft értékben.
2017. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Pedig ez alapvetően nem hangzik rosszul, gondolom, az az igazi baj, hogy rátok akarják erőltetni.

Pedig egy nagyobb ajándék lehet jobb, mint több kicsi, ha tényleg hasznos is, meg személyre szóló is - mindenkinek van kb. 1000 "porfogója", amit ilyen alkalmakra kap, amik ha jópofák is, egy idő után már túl sok van belőlük. (Bár mi is ritkán "állunk össze" egy ajándékra, néha megtesszük, pl idén is lesz ilyen, az alkalom és a konkrét ötlet válogatja, de nem tukmáljuk egymásra az ilyet, mindig előre megbeszéljük.)

Nálunk is mindenkit megkérdezünk, mit kér, mert pl. szinte mindannyiunknak van valami különleges érdeklődési területe, és ahhoz szeretne valamit, és a többiek sosem találnák ki, nem azért, nem nem akarják megerőltetni magukat, hanem mert nem értenek hozzá. Vagy pl. amióta így van, nem kapja meg valaki 2-3-szor ugyanazt a könyvet.

Én egyáltalán nem hiányolom a meglepetést, így már pl. hetekkel ezelőtt kinéztem egy klassz könyvet, már alig várom, hogy elolvashassam:D

2017. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
A karácsony nem az ilyen-olyan hatalmas, horror árú ajándékokról szól! A szeretetről és az együttlétről... ezt kéne felfogni
2017. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően ez teljesen jó módszer. Nálunk is így van kb. Mindenki megmondja, hogy mit szeretne, mire van szüksége és akkor a család összedobja. Szerintem ez így nagyon jó. Sokkal több értelme van, hogy mindenki megkapja azt amire vágyik, aminek tényleg örül, mint hogy kap 5-6-8-10 kis semmiresejó vackot. Nagyon álszent dolognak tartom, mikor kötelezően örülni kell valaminek amiről első pillantásra tudja az ember, hogy érintetlenül fogja végezni valamelyik szekrény mélyén, vagy a kukában. És hagyjuk már ezt a jajj a szeretet számít dumát. Ha szeretek valakit, akkor azt akarom, hogy örüljön. Tényleg örüljön és ne csak kötelezően vágjon jópofát. Ha meg nem szeretem, mint te anyóst, akkor meg nem tök mindegy? Örülj hogy anyós örül, miközben neked a kisujjadat sem kellett mozdítani.
2017. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!