Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon igénytelen anyukám....

Nagyon igénytelen anyukám. Mit tehetnék szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyukámmal lakom, aki borzasztó igénytelen. Koszos ágyban alszik, nem cserél minden nap ruhát, büdös, főleg "odalent", szőrös, rohadnak a fogai, nem tart rendet maga körül. Az én hétvégém mindig azzal tellik, hogy anyám után takarítok, pakolok, főzök rá, mert képtelen magának 38 éves létére bármit is megcsinálni, annyira lusta. A koszos ruhát szétdobálja, nem fürdik rendszeresen, nem mosogat el maga után, még a saját szobáját se tartja rendbe.


Sajnos anyagi okok miatt nem tudok egyenlőre elköltözni, így beszéltem vele erről. Ő azt reagálta a problémáimra, hogy sajnálja, de Ő ilyen és kész. Ha én rendmániás vagyok, akkor csináljam én meg, de őt ne kényszerítsem rá. Hozzá kell tennem, hogy nem vagyok rendmániás, csak egyszerűen nem bírom elviselni a búzt, az ápolatlanságot és a rendetlenséget.


Van barátom, aki nagyon szeretné megismerni anyámat (apám sajnos már nem él), illetve eljönni és nálunk aludni, de sajnos a körülményeket annyira szégyellem, hogy nem merem. Anyámat bemutatni meg pláne nem, mert Ő valami katasztrófa.


Valami tipp?



2017. dec. 19. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Teremts megfelelő anyagi hátteret és költözz el. Olyan megoldásban kel gondolkodnod, ahol ő nem tényező, ahogy mondtad ő már el is mondta nem fog semmin változtatni és szarik rá. Így neked kell ...
2017. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tudsz csinálni, nem fogod tudni megváltoztatni. Ha a pasid meg ez alapján elítéli anyukád az ő dolga, de egy dolog a legfontosabb: nem vele fog lakni, hanem veled, te pedig nem vagy olyan, ez a lényeg. innentől kezdve mi a kérdés...
2017. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Iagzatok van, teljes mértékben.


A barátom nagyon szeret, de félek, hogy ez olyan sokként éri majd, hogy emiatt a mi kapcsolatunk tönkemegy.

2017. dec. 19. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tálald be neki előre.
2017. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Családtagommal nincs gondom, de például a társasház és a lakótelep lakóinak igénytelenségével hasonló gondom van. Először zavart engem is, de ahogy a sorkatonaságot is, megtanulta az ember jól kezelni. Ha látták hogy kiakadok miattuk, akkor inkább még fokozták is igénytelenségüket. Gondolom azért mert a társadalomban egy szokás az hogy a másik embert legyengíteni, eltaposni, lenyomni. És ha látták hogy igénytelenséggel lehet, akkor egy kutya helyett már maga a lakó is odahuggyozott a társasház bejárati ajtajára. Spontán jöttem rá a megoldásra, ami a sorkatonaságnál is bejött. Hát arra hogy ne legyengüljek, ne kikészüljek a hülyék miatt hanem ellenkezőleg, erősebb legyek tőlük. Nem is nehéz bunkóknál erősebbnek lenni. Például jó parasztosan és jó nagy hangerővel lecsesztem őket. Például elkiáltottam hogy "sötétsé-é-ég!". Vagy "büdös bunkó-ó!". Mindezt tüzértiszti hangon és bunkósággal. Ez maximálisan bejött. Mint ha kompenzálni akarták volna bunkóságom és még egymást is rendre kezdték utasítani. De nem is erről volt szó hogy kompenzálni akarták volna, hanem az idióta élőhalottja így kapott kellően erős ingert és csak így jutott el az agyáig. Kár hogy nem láttam a boltokban tölcséres hangosbeszélőt, tuti hogy azzal ordítanám a fülükbe amit kell, mert a zombik csak akkor hallják meg, mivel félig már szétrohadhatott a hallójárata.

Pedig Széchenyi azt mondta hogy se bot se vessző nem hozott még egy nemzetet sem virágzásra. Hát úgy néz ki van a szavai alól kivétel is, mivel ez olyan eset volt hogy CSAK a bot és vessző hozott eredményt.

2017. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én helyzetemet olvasnám, csak én apukámmal élek. Eleinte én is féltem felhozni ide a barátomat de nem zavarja
2017. dec. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vannak kemény családtagok....:DD Csak mondd el neki, h ilyen. Ne próbáld megjátszani magad. Inkább derülj rajta kínodban ha már mást nem tehetsz. A csávódat nem fogja érdekelni. Viszont az sokkal kínosabb, mikor felviszed és ott tényleg ledermed rajta. Inkább készítsd fel, h az anyád ilyen. Senki sem maga választja a rokonait.
2017. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Meselj neki anyukadrol, hogy tudja, mire szamitson. Nem hiszem, hogy sikoltozva elmenekul, ha nem eri meglepeteskent. Foleg ha szeret teged.

Edesanyadon valtoztatni csak o maga tud, te nem. Biztos van olyan tulajdonsaga, amire buszke lehetsz, probald ezeket is keresni benne, hatha akkor jobb lesz a viszonyotok.

2017. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!