Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm folyton irogat nekem...

A tesóm folyton irogat nekem facebookon, pedig semmi időm szinte. Melózok, suli, vizsgák, magánélet. Hogy tudnám "leállítani"? Régebben nem írt ennyit? Az okot is leírom?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy a tesóm folyton ír nekem facebookon, hogy mi újság, mi van veled.. régebben nem írt ennyit.


Hazautaztam kb. 3 hete vidékre, akkor beszéltem vele kb. fél órát (max 45 percet). Amúgy én pesten lakok, fősulira járok, és kb. háromhavonta 1X ha hazamegyek.


Ezalatt az idő alatt mesélt magáról (meg hogy melóban mi a helyzet, pasi tetszik neki) segíteni akartam neki, tanácsot is adtam neki hogy pl. cigiszünetben próbálja meg elcsípni, mosolyogjon sokat, stb.

Igaz, én is kérdeztem (lehet túl sokat kérdeztem?? hogy mi a helyzet vele) hogy mi újság, hogy vagy stb...


csak régebben nem írt ennyit a facebookon... és már nagyon nyűg, hogy KB. MINDEN EGYES ÁLDOTT NAP (vagy minden 2. nap ) ír, hogy "szia! mi a helyzet?" , meg hogy ez meg az van a melóban, meg hogy ez és az van ezzel a pasival, hogy látta Petit, meg hogy rámosolygott meg találkoztak ebédnél..


Nekem erre NINCS időm.

Tökre szívesen segítek másoknak, tanácsokkal meg minden, ha van időm, csak itt a fősuli, a vizsgák mellette melózok alig érek haza bejön az üzenete, hogy "szia! mi van veled? ma ez és ez volt..) vagy csak simán bejön az üzenete, hogy szia! mi újság?

És utálom...

mit tudnék tenni, hogy kevesebbet írjon??


Ne írjak neki vissza?


Tényleg, szívesen segítek embereket (anno pszichológus akartam lenni, már nem... de szívesen segítek másoknak, ha van időm) de már zavar...


viszont alapvetően visszahúzódó típus, nem akarom megsérteni, anno (amikor 18 éves voltam) otthon volt több vitánk is. Amikor 21 voltam, akkor is volt egy nagyobb vitánk. Mindegy.


Kb. kétszer segített engem anyagilag (egyezer forint egyszer, másszor 2000) az utóbbi fél évben, amikor pl. nem tudtam kaját venni, de így ennyi.


Megsérteni nem akarom. Meg alapvetően nem akarok bunkó lenni.


Mit tegyek, hogy kevesebbet írjon?

Ne láttamozzam az üzeneteit? Vagy láttamozzam, és ne írjak vissza?


Kb. 5X leírtam neki hogy MELÓZOK, suli van, vizsgák vannak, de csak ír meg ír szinte minden nap... pff.. meg fotót küld hogy járt a városban, meg hogy szülőkkel elmentek hétvégén kirándulni és arról fotót, stb.

és nem akarom leírni hogy "hé szia bocs, ne írj már ennyit"


Kb. 6X leírtam neki, hogy alig van időm,van hogy este éjfélig melózok...


mit tegyek?


(ő 28 lány, én 23 lány vagyok. Ő vidéken lakik, én Pesten. Kb. 3havonta utazom haza)


Az én hibám?

Fél éve még nem írt nekem ennyit... mióta visszautaztam 3 hete, és beszéltem vele 45 percet, hogy P. tetszik neki, meg tanácsot adtam, azóta irogat rám..


mit tegyek vele?

Le lehet "állítani" valahogy finoman? (azt hiába írom neki hogy nincs időm, egy nap múlva megint ír...)


help!

van elég vizsgám / magánéleti nyűgöm nekem is...


23/l



2017. dec. 20. 01:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom én is dolgozom, meg iskolába is járok és magánéletem (pasikám) is van, mégis napi szinten jó érzés beszélni a nővéremmel. És még pszichológusnak se képzelem magam, amikor visszaírom neki az exével kapcsolatba a véleményem:)
2017. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem érsz rá, akkor kapcsold ki az értesítést.
2017. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipikus picsulós rinyálást olvashattunk a mai kor emberi lelkeket tönkretevő rákfenéjéről, a Messengerről. Plusz ráadásnak egy "pesti pörgős lány" meg egy VIDÉKI PARASZT ellentét is felbukkan az elbeszélésben. Keresem a jelzőket de az "sz" betűnél nem jutottam tovább:SZÁNALMAS
2017. dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a tesódat, remélem rájön, hogy milyen önző, beképzelt, magánakvaló, gőgös húga van. Én örülnék neki, ha a tesóm ilyen gyakran keresne. A testvér testvér marad mindig, akárhol is vagy, akárnilyen körülmények között is élsz. Meg kellene becsülnöd.
2017. dec. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett néhány komment, jót nevettem! :D Szegény kérdező, gondolom nem ezekre a válaszokra számítottál (?!) Pedig sajnos egytől egyig igazuk van az embereknek...Annyira jó dolog, h ha az embernek van egy testvére! Te meg sajnos azért sírsz, mert neked is van és még érdekled is...Nem értem miért kell ezen ennyire kifakadni? Írsz majd neki ha ráérsz, vagy megírod neki, h "eszembe vagy, majd írok ha tudok ne haragudj" Sajnálom szegény testvéredet....illetve tényleg nagy különbséget tettél aközött, h te pestip.. vagy a tesód pedig vidéki ;) Képzeld én is 23 vagyok én is egyetemre járok, vizsgázok, dolgozok, és még barátom is van, akivel együtt lakok és vezetem a háztartást, ja és van időm a testvéremre ;)
2017. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Sajnálom szegény testvéredet. Gondolom, mielőtt elköltöztél sem voltatok olyan jó viszonyban, most pedig kicsit megborította a lelki világodat a fővárosi élet és az egyetem (ma már nincs olyan, hogy főiskola, ha jól tudom). Majd bele rázódsz, ne aggódj.

Azonban nem kellene ennyire elszállnod a saját szerepedtől és kissé lenézned a testvéredet.

Én két egyetemre járok és nem rég vettem át (lekopogom) a jól menő családi cégünket. 2 testvérem van, akikért bármire képes lennék. Ők azok az emberek, akikre bármikor számíthatok. Néha egész nap beszélgetünk facebookon, vagy 1-1,5 órát telefonon.

Azt tudom tanácsolni, nézz kicsit magadba. Valóban nincs időd a bokros teendőid mellett, vagy csak nem akarod, hogy legyen? Fontossági sorrendet kellene felállítanod és átgondolnod, hogy a tesvtéred az az ember, aki a puszta létedért szeret.

2017. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Addig örülj, amíg van ki írjon neked.
2017. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nagyon kiemeled, hogy a testvéred vidéki. Te is az vagy! Onnan jöttél, a vér nem válik vízzé. Nincs baj azzal ha valaki vidéki, sőt, biztos vagyok abban, hogy több esze is van mint neked! Ja, hogy te már felköltöztél pestre a nagyvárosba és hirtelen azt hiszed vagy valaki, pedig megsúgom, egy senki vagy. A testvéred helyébe szembe köpnélek, mit képzelsz egyébként magadról de most őszintén?! Ki vagy te? Szaros fősuli, istenem, és azok akik továbbtanulnak? Diplomá(ka)t szereznek? Nekik méééégis olyan sok szabadidejük van, legalábbis szakítanak időt a családtagokra, olvashattad, más még a háztartást is vezeti. Nem vagy pesti, csak ideköltöztél. Vidéki vagy. Ennek tudatában emeld ki ezt a szót. Te kis elfoglalt lányka. Szarni van időd?
2018. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!