Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi veszekedés. Kinél...

Karácsonyi veszekedés. Kinél mi az ok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 24. 23:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, amiota a párommal.élek. Jo, apróságokon mi is összezördülünk, de ez semmiség az otthoni 21-étől kezdödö ordibáláshoz képest.


Mostohaanyám és nagynéném is tök idegbetegek, kiabálnak, gúnyolódnak; ha el mertem menni ajándéékérr, ment a rohadt hálátlan, nem.segitesz sütni, stb. Ha takaritottam, az volt a baj, ha sütöttem, akkor az, semmit nem értékelt egyikük sem... undorito mindkét nö, csak generálja a sok feleSleges feszkot. 9 éven át gyűlöltem kb minden karácsonyt.

2017. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerõsöm szerintem 10 éve zsinorban szív én õt látogatom meg kicsit beszélgetni, pihenni.

Náluk 2 probléma van mindkettõ vaskosan. Az egyik az anyja aki annyira undorító külömbséget tesz a két felnõtt fia közt, hogy nemértem, hogy nem üvölti le senki a családjukban pedig ismerõs az aki közel é s ugrik mindig segíteni.

A másik, hogy minden decemberben valaki náluk vagy meghal, infarktust kap (egymás utáni években többször 2 ember), amputálja balesetben testrészét (2 évben is ).

2017. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
89%

Sajnos sokszor van vita,konfliktusok a családomban

elköltözni sajnos nem tudok mert anyagilag nem tudok :(


Nem csak karácsonykor vannak viták,konfliktusok hanem az év minden napján :(

Szomorú mert a problémákat meg kellene oldani minden embernek...


Sok mindenen megy a probléma,karácsonyfa,ünnepi kaja...


Pedig a szeretet ünnepe,karácsonykor nem a vitákról,problémákról kellene szólnia hanem az együttlétről örömről,boldogságról

egy kicsi ünnepi ebéd vagy vacsora...


DE sajnos a versengésről,irigységről szól az élet és ez szomorú :(

2017. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Minden. De szó szerint. Eddig amiken összevesztünk: csináltam magamnak teát, megfésülködtem, megkérdeztem anyut hogy segítsek-e becsomagolni unokaöcsém ajándékát, a fa egyik ágára ezüst díszt raktam, pedig ő pirosat gondolt oda, bor helyett pezsgőt töltöttem magamnak, elmentem este zuhanyozni, felraktam töltőre a telefonom.

Ezek mind azt eredményezték, hogy ordítoztak velem.

Imádom a karácsonyt...

2017. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Hazajöttünk anyámhoz. Hiba volt.

Elvárja hogy úgy ugráljak ahogy ő fütyül, arra meg hogy én meg a párom mit szeretnénk, tesz magasról. Semmit nem mond el előre, mit, hogy akar, és megsértődik ha mi magunk csináljuk.

Pl. fát nem faragta bele a talpba (azt mondta előtte, megtette). Mikor kértem tőle zsineget meg csavarhúzót, elkezdett óbégatni hogy miaf.szt akarunk. Leordítottam hogy csak fogja be és adja ide. Meglett csinálva a fa.

A pasija is átjön, lesz@r minket, hangoskodik, beiszik, dajdajozik, szavamba vág mikor anyámmal beszélek, basáskodik.

Anyám meg egyre csak hogy én legyek mindig halkszavú, szerény, tökéletes nő. Hazajövök és mindenkinek majomparádét kell rendezni, átjáróház vagyunk, pedig kértem, legyen nyugodt a Karácsony.

Úgy felhúztam magam, már vagy háromszor üvöltöztünk.

2017. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim 5 percig nem tudnak megmaradni veszekedés nélkül egymás mellett. A karácsony amióta az eszemet tudom is a veszekedésből állt. Külföldön élek a férjemmel. Habár hiányoznak, de nem tervezek velük karácsonyozni. Így a különköltözés óta sosem volt olyan karácsonyom ahol vita tört volna ki.
2017. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitazunk karacsonykor

Lakas egy hete kitakaritva

Sutemenyek lesutve jegben

Vacsora egyszeru asztali grill semmi konyhaban allas.

Ajandekok noveberben mar becsomagolva.

Karacsonyfa mar dec 10 ota all es feldiszitve ( itt igy szokas)

Kialudtuk magunkat setaltunk voltunk setalni aztan ettunk es ajandek kibontas majd tarsasoztunk es kartyaztunk.

Most logok ferj mar alszik gyerekek jatszanak

Minden evben nyugis karacsony van

De emlekszem gyerekkorombol stressz idegeskedes mindent 24 akartak gyorsan megcsinalni aztan rohantunk nagyszulokhoz ott jot veszekedett a sok sok fos csalad

Tudtuk ha 2. Uveg bor elokerul haza kell menni mert mindenki tul oszinte lesz a 2. Pohar utan

Akkor megfogadtam soha igy nem lesz nalunk

2017. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy csak a magukét hajtogatják és a másiké nem számít és nem lehet olyan jó ötlet, vélemény stb.,mint a sajátjuk.


Az,hogy azt hiszik,hogy az a karácsony,hogy mit eszünk, milyen a fa, és mindennek készen kell lenni és tökéletesnek kell lenni.


Attól,hogy sem az emberi kapcsolatokról, sem az ünnepek lényegéről fogalmuk nincs.


Attól,hogy elvárások vannak megbeszélések helyett, hogy az elvárások csak a másikkal szemben,de önmagukkal szemben nincs.


Szóval ÖNZÉSBŐL.

2017. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Megettük apu elől a sütit
2017. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem szoktunk veszekedni. Sem karácsonykor, sem máskor. Igyekszünk mindent megbeszélni, hiszen akkor lehet gyökerestől kitépni a fullánkot. Bár előfordul, hogy valamelyikőnk szándéka ellenére, vagy habitusából fakadóan megbántja a másikat, ilyenkor előfordul egy kis csend a családban. De ezt nem lehet sokáig fenntartani, mert a napi ügyek miatt beszélgetni kell. Ha lehet, utólag kibeszéljük a problémát.

Üdv.

2017. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!