Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet a szülő, ha a 16....

Mit tehet a szülő, ha a 16. évét vetöltött gyereket, a sok igazolatlan hiányzása miatt eltanácsolnak a középiskolából?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 16:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A szülő hiábapróbál évek óta segíteni, ha a baráti társaságot többre becsüli és inkább rájuk hallgat.
2018. jan. 2. 18:40
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát egy ujabb boldog család lehet ez is. Jonnek a mesével hu de mi voltunk a minta család,hu de boldog gyerekkora volt. Ja, akkor a gyerek mem vagdalja magát meg,nem probál tucatszor ongyilos lenni, nem szokdosik nem drogba menekul. Ezekben a kifelé Minta családokban van a legtobb szar a szonyeg alatt,pszichiátriai gondozoban dolgoztam,tudnék mesélni.
2018. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%
Vannak olyan alapítványi iskolák (ingyenesek is), de főleg Budapesten, ahová felveszik, mert pont ilyen esetekre hozták létre őket (keresgélni kell interneten, mert most nem tudok kapásból példát mondani). A másik: OKJ-s tanfolyam, ha megvan a 8 általános végzettsége, mehet nappalis OKJ-sra, de általános iskolai végzettséggel korlátozott a választék (úgy tudom pl. szakács, dajka, műkörmös is ilyen). Viszont: úgy tudom, minden magyar állampolgárnak két OKJ-s végzettség megszerzése ingyenes. Elkezdhet kitanulni egy szakmát, és ha rájön, hogy érettségi nélkül nem sok esélye van előbbre jutni az életben, majd estin, levelezőn elvégzi.Beszélni kell vele, hogy viszont az OKJ-s tanfolyamról nem lóghat, mert nem kapja meg a végzettséget. Van egy hiányzási %, amennyit hiányozhat, ha azt meghaladja a hiányzása, bármilyen okból, akkor viszont nem vizsgázhat.
2018. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Metionin ***** válasza:
29%
Nem ártana neki egy pszichológus meg egy új iskola, új környezet.
2018. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%

"A szülő hiába próbál évek óta segíteni, ha a baráti társaságot többre becsüli és inkább rájuk hallgat."


Akkor oldják meg az önbizalomhiányát is a barátai.


Én elzavarnám dolgozni, és csak a minimális dolgokat biztosítanám neki: lakhatás, étkezés, alapvető ruházkodás. És előre megmondanám neki, hogy ha 18 éves koráig nem szedi össze magát, akkor a szülinapja után azonnal repülni fog otthonról.


Az más kérdés, hogy miért nincs önbizalma? Hogyan alakult ez ki? Mennyiben múlott ez a szülőn?

2018. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbáljátok meg itt, kérdező. Nem tudom, hogy eddig pontosan milyen kezeléseket kapott a pszichés problémáira, de mindenképp jó lenne egy komplex terápia, amiben benne van a családterápia is.

2018. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, nem oda tartozunk sajnos, hanem a Heim Pál kórházba, ott meg már volt. De azért megpróbálom holnap felhívni őket, hátha mégis fogadnák.
2018. jan. 3. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!