Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elrontottam valamit véletlenül...

Aya2001 kérdése:

Elrontottam valamit véletlenül egy kölcsönzött házban szilveszterkor és valószínüleg nagyon sokba fog kerülni. Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Nagyon nincsen pénzem kifizetni, és a szüleimnek nem merem elmondani, csalódnának bennem. Észrevették, hogy mostanában mindig szomorú vagyok és mindig kérdezik mi a baj de en csak annyit mondok, hogy semmi. Tényleg szőrnyen tehetetlennek érzem magam, és nem tudom mit tegyek. A szüleimnek sincsen most túl sok penze, főleg nem arra, hogy az én hülyeségeimet kifizessék. Van két nagyon jó barátnőm és ők is próbálnak segíteni, de pénzt azért tőlük sem kérhetek.

Lány16


2018. jan. 4. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk elmész dolgozni?!


Én kifizetném helyetted, de addig nyüstölnélek, míg vissza nem adod.

Épp ideje vállalni a tetteidért a felelősséget és ha kárt okozol, azt ALAP megtéríteni.


Tesco, Auchan, gyárak, hajrá, keress hétvégi diákmelót, és ne sunnyogj!

2018. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
mit rontottál el, mekkora költség és a tulaj egyáltalán be akarja e rajtad hajtani vagy csak félsz?
2018. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Az okozott kárért természetesen helyt kell állnod. Erkölcsileg neked, jogilag a szüleidnek, mert kiskorú vagy. De az már pereskedésnél merülne föl, gondolom senki nem akarná, hogy odáig fajuljon a történet.

Erkölcsileg természetesen úgy lenne a helyes, ha te fizetnéd ki.

Mit rontottál el és kb. mennyibe kerülne?

És hogyan történt?

2018. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha véletlen volt, és nem a ház robbant fel akkor nem valószínű, hogy kifizettetik veled. Mondjuk tényleg nem mindegy mi romlott el.
2018. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A szilveszteri bérleménynek lehetett biztosítása is. Lehet belefér. Egyeztetned kell a tulajdonos/bérbeadóval.

Az hogy nincs pénzed rá az nem indok, hogy sunnyogj, ha már betöltötted a 16-ot, itt az ideje felelősséget vállalni a tetteidért. A jobb verzió az, hogy elmész dolgozni és kifizeted ha nem vonatkozott erre a biztosítás, a rosszabbik az, ha a tulaj/bérbeadó olyan akkor természetben dolgoztatje le veled, ezzel elindulsz a lejtőn, azért mert a könnyebb utat akarod választani, és esetleg mert g*ci a tulaj is.

Amúgy mindezt annak kell rendeznie, aki kibérelte a létesítményt, ha te voltál, akkor bizony neked.

2018. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Mit rontottál el és miért neked kéne kifizetni?

Te kérted kölcsön a házat? A te hibádból történt valamilyen kár? Direkt csináltál valamit?

Mert ha pl. a kezedben marad egy kilincs, akkor ne te tehetsz róla, hogy éppen akkor romlott el. De ha nekidobsz egy széket az ablaknak és kitörik, akkor nyilván te vagy a hibás.

Szóval nem mindegy, hogy mi történt, és hogyan, és hogy valóban egyedül te vagy-e a felelős, a többiek meg egyáltalán nem.

2018. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Mennyibe kerül?

Amúgy kiskorúnak ki ad ki lakást???

2018. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Igen, az tényleg könnyen lehet, hogy a lakásbiztosítás kiterjed arra is. Ez esetben a biztosító helyt áll a kárért.

Egyébként a tulaj még nem tud róla, vagy nem keresett emiatt? Jobb lenne, ha tőled tudná meg, nem ő venné észre!

2018. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy nem is rontottál el semmit, de ha nem írod ide, hogy miről van szó, akkor nem tud senki segíteni.

Lehet, hogy a cucc garanciális hibás csak te gondolod azt, hogy elrontottad.

2018. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
26 éve szilveszterkor egy vendéglátó helyen a wc-előtérben kicsit kapatosan megcsúsztam a kiöntött vízen, és megkapaszkodtam egy wc ajtóban, ami ettől leszakadt. Mivel láttam, hogy az ajtó volt gyengén felfogatva, nem tettem semmit. Valami buzgó mócsing meg szólt a csaposnak amikor észlelte, hogy le van szakadva az ajtó. A csapos persze rögtön a buzgó mócsingot vádolta, mert azt gondolta ő szakította le. Ezért nem kell buzgó mócsingnak lenni.
2018. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!