Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a bunkó, ő vagy én?

Ki a bunkó, ő vagy én?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, akinek a pasija sokszor van nálunk. Én szándékosan soha nem hívtam be a szobámba, mert tudtam, hogy akkor oda szokna (nagyon jó emberismerő vagyok). Ennek ellenére a húgom is meg anyukám is többször behívták őt a szobámba, pedig tudják, hogy nem szeretek oda idegeneket beengedni. Természetesen akkor illedelmességből nem szóltam előtte semmit.


Igazam lett, a behívások óta a gyerek rászokott, hogy bejárkál a szobámba, ténfereg, körbejár, nézelődik.


Borzasztóan zavar, mert akármit olvasok a neten, állandóan résen kell lennem, hogy gyorsan el tudjak kattintani, különben simán nézi és belekontárkodik. Ha filmet, videót nézek, akkor is ki kell lépkednem ha arra jár, különben rögtön kérdezget hogy mi az, stb. Tanulás közben is megzavar, bár nem csak ő, hanem a család többi tagja is. Programozni végképp nem lehet az otthoni átjáróház miatt, mert egy gondolatmenetet se lehet tőlük véghez vinni. Na de mindegy is, nem ez a lényeg...


Tegnap történt az eset, hogy a gyakorikérdéseken irkáltam. Anya bejött a szobámba és valamiről beszéltünk, elterelődött a figyelmem, és mire észbe kaptam, a gyerek rátapadt a monitorra és nézte mit írtam. Akkor hirtelen már nem volt időm gyorsan kattintani. Rászóltam, hogy "Hé! Ezt nem illik!". Ugyanúgy olvasta tovább, mire rászóltam, hogy "tényleg nem illik!". A képembe vigyorgott és kinyögött egy "ó, most mér? Jóvanmáá"-t. Erre berágtam és mondtam neki, hogy ez már bunkóság. Erre a húgom magából kikelve nekem tapadt, hogy mekkora bunkó, szemét, k*cs*g vagyok, és hasonlók. Anyától is jól megkaptam a magamét.


Nem tudom milyen világban élünk, de nekem ez nagyon nem tetszik.

Eleve, ha hozzám átjön egy barátom, ő soha nem járkál be se a tesóm, se anyukám szobájába. Ha én mennék át máshoz, eszembe se jutna hívás nélkül vendégként bejárkálni a szobákba. Ez annyira alap dolog...


Ez a gyerek simán bemegy anyukám szobájába is, mikor ő már egy szál vékony pizsamában az ágyban fekszik. Olyan is volt már, hogy nálam a már megvetett ágyra ruhástól ráült.

Nemrég anya felé állt, mikor épp a bugyikat mosta kézközt a fürdőszobában. Akkor már anya is kellemetlenül érezte magát és inkább abbahagyta a mosást. A wc-t és kádat rendszeresen nem húzza le maga után. Nyilván nem szándékosan csinálja ezeket, csak ennyire neveletlen.


És mégis én vagyok otthon a bunkó... Szerintem jogosan érzem magam rosszul, ha minden alkalommal a privát szférámba gázol bele egy idegen. Nem tudom, eleve mi közöm van hozzá, nem hozzám jön, nem vagyunk barátok. Egy két szót illedelmességből szoktam váltani vele, de attól még nem leszünk barátok.

Lehet, hogy én gondolom rosszul, de nem vagyok a szobám rabja, ha kíváncsi lennék rá, valószínűleg már kimentem volna hozzájuk beszélgetni, de ez nem esik le neki.


A húgom komoly dühkitöréseket is simán megenged magának, ha nem tetszik neki valami, és anyukánk is egy borzasztóan szókimondó, szintén dühöngő fajta. A legapróbb dolgokon is felkapják a vizet.


Nem értem, hogy ha ők ilyen viselkedést megengedhetnek maguknak, akkor mégis miért baj nekik, ha életemben egyszer végre kiállok magamért?



2018. jan. 6. 18:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Na figyu, nem szeretnélek a jövőben a szobámban látni. Akkor sem kell bemászkálni, ha én nem vagyok itthon. Érted??


- ennyit mondj neki. Inkább legyek bunkó, mintsem eltűrjek egy ilyen minden lében kanál palit.

2018. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Anyád nem normális, ha ezeket engedi és még téged hibáztat. Nem tudom hány éves lehetsz, de az írásodból ítélve felnőtt féle vagy már. Alapvető dolog, hogy ha az ember be akar menni a másikhoz, akkor odalök egy "Bejöhetek?" , "Ráérsz?", "Van kedved beszélgetni?" vagy hasonló mondatot. Az ajtó sem véletlenül van. Ha épp nincs is becsukva, akkor is illik kopogni legalább az ajtófélfán.

Neked pedig jogod van ahhoz, hogy a saját otthonodban ne kelljen mást kerülgetned.

Nem kapsz elég tiszteletet, de nem csak a pasitól, hanem anyádéktól sem.

2018. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Huh, hát nem irigyellek! Engem is nagyon jó emberismerőnek tartanak és ismerem jól ezt a típust! Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyenek szoktak befurakodni más családokhoz. A szüleidnek nagyon észnél kellene lenniük, mert az ilyenek szoktak bepróbálkozni azzal, hogy hagy költözzenek oda, és rajtatok fog majd élősködni, ti meg "illedelmességből" nem meritek majd kirakni.
2018. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Én kor szerint a nagyapád lehetnék, de ilyet még nem hallottam. Még szép, hogy ő a bunkó! Ez már a neveletlenség magasiskolája. De ne haragudj, a húgodat és anyukádat sem értem, ők sem különbek. Még ha hozzád jönne, akkor is előbb meg kéne kérdeznie, hogy bemehet-e a szobádba. Valakinek a magánszféráját még akkor is tiszteletben tartjuk, ha még csak tini, nem ha már felnőtt. Tényleg csak azt kéne vele csinálni, ha a húgoddal összebújnak, rájuk tapadni harmadikként, de gondolom, ehhez nincs gyomrod és ideged. Ha nem hozzád jött, mi köze hozzád? Sajnos, tényleg csak az marad, hogy egyszerűen utasítsd ki a szobádból, még a családi botrány ellenére is. Ehhez jogod van.
2018. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Bubuka508 ***** válasza:
95%
Még annyit, hogy ha a húgod barátja, akkor miért nem vele foglalkozik? Mit keres nálad?
2018. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A kakit azért lehúzza, de a pisit sokszor nem szokta. De igazából nem ez most a lényeg, ezt csak úgy mellékesen említettem meg.


Nem akarok beképzeltnek tűnni, de nem akarok vele "barátkozni", mert akkor még jobban ideszokna, és nem is kedvelem. Értelmileg közelebb áll ő is meg a tesóm is egy csimpánzhoz, mint hozzám.


Már azért is bunkónak tartanak, hogy mertem szólni. Ha mindig pont akkor csuknám be az ajtót mikor megjön, akkor az még látványosabb jele lenne annak, hogy nem csípem, és még jobban kiakadnának. Azért sem jó mindig becsukni, mert két kiskutya van a házban, akik egész nap ki-be járkálnak hozzám. Ők egyáltalán nem zavarnak.


11-es! Nagyon jól mondod, hogy minden lében kanál! Iszonyat pletykás, ez is zavar. Anya meg adja is alá a lovat, és kb 5 perc ismeretség után kitálalja neki a személyes problémáit is. Szinte biztos vagyok benne, hogy rólunk, a családunkról is lead minden drótot... főleg otthon az anyjának.


A tisztelettel tényleg baj van itthon, ezt évek óta mondom. Anyukám sajnos kiröhög, ha a tisztelettel jövök. Sok rossz párkapcsolata volt, a pasik nem tisztelték eléggé, ezért már szerintem nem is tudja milyen tisztelve lenni, ezért másoktól el se várja. A tesóm sem tisztelte soha, és csak mostanában kezd feltűnni neki.


13-as! - Jajj, csak azt ne!!


14-es! - Többnyire akkor jön be, mikor tesóm fürdik, kaját csinál vagy ilyesmi. Egyébként nem sokáig van bent, csak bejön, tesz egy-két kört...

Sokszor úgy csinálok, mint aki észre se vette, hogy bejött, csinálom tovább a dolgom. Olyankor leesik neki hogy nem vagyok rá vevő és kimegy. De ennyi is pont elég ahhoz, hogy megzavarjon abban, amit csináltam.

2018. jan. 6. 22:56
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha az én gyerekem alkalmatlankodna ennyit másnál, többet el se engedném. Mi az, hogy szabadon kószál más házában és mindenhová bejárása van? Tisztelet hol van?? Jó hogy kulcsot nem adnak neki...
2018. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Ez így nem mehet tovább, ne hagyd magad! Te egy lány vagy, ne járkáljon oda be senki. És ha nem vagy úgy felöltözve, vagy épp pizsamában maradnál egész nap? Vagy ha esteleg elől hagynád a szennyesed, bugyidat, vagy bármit, amihez nincs köze? Pofátlanság oda tolakodni.
2018. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sajnállak kérdező! Teljesen normális dolog, hogy zárkózottabb vagy. Tudod, minél többet erőszakolnak valakire valakit, annál jobban meg fogja utálni. Megértem, hogy eleged van. A testvéred is még fiatal lehet, lehet hogy egy-két éven belül nem is lesznek már együtt. Felesleges lenne ilyen embert beengedni az életedbe. Anyukád is jobban tenné, ha felnőttként viselkedne és tartaná a három lépés távolságot!
2018. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

"akármit olvasok a neten, állandóan résen kell lennem, hogy gyorsan el tudjak kattintani, különben simán nézi és belekontárkodik. Ha filmet, videót nézek, akkor is ki kell lépkednem ha arra jár, különben rögtön kérdezget hogy mi az, stb"


Szégyelled amiket a neten írsz, olvasol? Ééérdekes.


Ettől függetlenül tényleg nem kellene bejárni a szobádba. Kulcsról vagy retesztről hallottál már?

2018. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!