Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok meg szokták kérdezni...

Nálatok meg szokták kérdezni a szülők, hogy mennyi a fizetésetek?

Figyelt kérdés

Nálunk rendszeresen és engem kényelmetlenül érint. A bátyám kéretlenül is elmondja mindenkinek és vagánykodik a cuccaival, de én meg szoktam tagadni a választ olyanokkal, hogy "magánügy", "erről csak a NAV-nak vagyok hajlandó nyilatkozni, mással nem vagyok olyan bensőséges viszonyban" és társai, de nagyon kiakadnak, ordibálnak, csapkodnak.

De olyan kínos, amikor a nagycsaládi ebédnél anyám azzal menőzik, hogy a bátyám mennyit keres és nem szeretném, ha az én pénzügyeimet is ennyire kiteregetné, főleg hogy a család nagy része pióca. Azonnal rácuppannak a pénzes emberre és szívják a pénzét, jóllaknak, majd megint éhesek lesznek és visszamásznak.

Ti tudjátok, hogy mennyi a fizetése a család többi tagjának? Nálatok nyíltan beszélnek róla?



2018. jan. 6. 21:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

De vicces, hogy mennyire titkolni akarják a mai fiatalok a családban a fizujukat.

Még szép h titkolják ha piocák vannak korülottük.

2018. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
en elmondom a munkatarsaimmak is es barkinek aki megkerdezi, nem gondolnam hogy ez bizalmas titkolando informacio
2018. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.

Hogy őszinte legyek, a te szüleidnek én sem mondanám meg. Az természetes, hogy az ember a szüleit segíti, ha nem jönnek ki másképp, de hogy egy szülő a gyerekétől elvárja, hogy nyaralni vigye meg új autót vegyen neki...

Én pont azért mondtam el boldogan a szüleimnek, hogy végre megértsék, hogy tényleg nincs már szükségem arra, hogy anyagilag segítsenek. Ha rajtuk múlna, mindent nekem és a testvéremnek adnának.

2018. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

Biztos velem van a baj, de én mindig is beteges dolognak tartottam ezt a "fizetés magánügy" kijelentést.


Persze vadidegennek én sem fogom elmondani az utcán, de azért az sem normális hogy a saját családom előtt titkolnom kell.


Az meg kifejezetten visszataszító, hogy sokan "bűnként", "tabuként" kezelik a témát. Szerintem ez még az előző "besúgó" rendszer beidegződése lehet sokaknál. Ráadásul ezzel pont a rendszert segítik az emberek, mert mindenki titkolja, és senki nem tudja beárazni a saját munkáját.


Persze az megint más téma, ha rossz a családi viszony, vagy "élősködőek" a családtagok, nálunk nem így van.

2018. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy simán megosztom a családommal (anyám, öcsém) és közelebbi barátokkal is megbeszéljük ki mennyit kap, nincs belőle semmi. Sőt, jó tudni hogy adott pozícióban, vagy akár azonos pozícióban mi a helyzet más cégeknél.


Munkahelyen is nagyságrendileg be tudjuk lőni, kinek mennyi az annyi, ha nem is pontos összegre. Normális ember nem azzal foglalkozik mennyit kap a másik, hanem azzal hogy ő maga mennyit kap.


Mondjuk nálunk alapból nem szokás a másikat kihasználni. Volt már, hogy nekem kellett kölcsön kérni, kaptam, amikor tudtam visszaadtam. Fordítva én is adtam már oda családtagnak pénzt, soha nem követeltem vissza, maguktól is visszaadják.


Másik dolog, hogy elmondani és odaadni két külön dolog. Hiába tudják mások mennyit keresek, egy fillért nem látnak belőle mert nem vagyok jótékonysági szervezet.

2018. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
A szűk családi körben igen, tudjuk egymás jövedelmét (tehát én és a szüleim). Rokoni körben viszont ez egyáltalán nem téma (sem máshol).
2018. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem téma, a szüleim annyit tudnak, hogy megélek belőle, ez nekik elég információ.
2018. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
Igen tudják! Képzeld az összes utalványomat,szépkártyámat is használhatja anya vagy apa. Nem értem miért ekkora tabu ez, ha kérnek megmondod nincs és kész.
2018. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Nekem tudja anyukám és 1-2 jó barátnőm, de ha ilyen családom lenne mint a tied, akkor én sem mondanám el.
2018. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert semmi közük hozzá, továbbá akkor hirtelen "nagyon érdekessé" válnék a szemükben... értsd folyamatosan kéregetnének és szornák el minden hülyeségre.


Svájcban dolgozok, bébiszitterként, ennyi legyen nekik elég, a pontos összeghez nincs közük.

Ha értelmes dologra kell pénz, akkor természetesen segitek, de tizenötödik pár cipöre meg nhaszontalan sza.rokra nem adok egy rappent semsemmit.

2018. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!