Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok meg szokták kérdezni...

Nálatok meg szokták kérdezni a szülők, hogy mennyi a fizetésetek?

Figyelt kérdés

Nálunk rendszeresen és engem kényelmetlenül érint. A bátyám kéretlenül is elmondja mindenkinek és vagánykodik a cuccaival, de én meg szoktam tagadni a választ olyanokkal, hogy "magánügy", "erről csak a NAV-nak vagyok hajlandó nyilatkozni, mással nem vagyok olyan bensőséges viszonyban" és társai, de nagyon kiakadnak, ordibálnak, csapkodnak.

De olyan kínos, amikor a nagycsaládi ebédnél anyám azzal menőzik, hogy a bátyám mennyit keres és nem szeretném, ha az én pénzügyeimet is ennyire kiteregetné, főleg hogy a család nagy része pióca. Azonnal rácuppannak a pénzes emberre és szívják a pénzét, jóllaknak, majd megint éhesek lesznek és visszamásznak.

Ti tudjátok, hogy mennyi a fizetése a család többi tagjának? Nálatok nyíltan beszélnek róla?



2018. jan. 6. 21:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyi a fizu az egy dolog. Hogy SOHA NEM ADOK KÖLCSÖN SENKINEK, ajándékba meg pláne az meg egy másik dolog. Tegyél te is így. Ugye milyen egyszerű!
2018. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kellett megkérdezni, én mondtam el, hogy x Ft a fizetésem, miután felvettek a munkahelyre. Évenként van egy minimális emelés, azt is elmondtam mindig, együtt örültünk neki. A nagyon szűk család tudja nálam meg (szülők + 1 nagyszülő) a legjobb barátnőm (az övét én is tudom) és ennyi. Senki másnak nincs köze a pénzügyeimhez, innentől kezdve úgy gondolom, semmi közük ahhoz sem, hogy mennyit keresek, nem mintha az valami eget rengető összeg lenne.
2018. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor életem első komoly állásajánlatát kaptam, örömmel meséltem a szüleimnek, hogy "ajánlottak egy helyet nettó 160ért" , amiért utána nagyon büszkék voltak, együtt örültünk. Anyum szolgálati járadékot kap, kb nagyságrendileg tudom az összegét, apa vállakozó, abból ahogy meséli mennyi munkája van egy adott hónapban, szintén egy kb összeget utána tudok számolni. Öcsém még nem dolgozik. Ugyan majd csak jövő hónapban kezdek, de mi végig támogattuk/ támogatni fogjuk egymást. Anyáék fizették az albit míg tanultam, én az első fizumból egy nagy libamájat veszek majd nekik, mert nagyon szeretik de inkább ránk/valami közös dologra fordítják a pénzt.

Párom fizuját természetesen tudom, ő is tudja én mennyit kapok, de ez a kb közös kasszának köszönhető. Ő a szüleiét nem tudja, nagyságrendileg se nagyon, a szülei kb az övét. De ott nem is volt soha ilyen "családosdi" mint nálunk.

2018. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

#23 vagyok, ez lemaradt: jelenleg sem keresek sokkal rosszabbul, és a távolabbi családom nagy része pióca. Pl olyat mondott nagynéném mikor látta hogy vettem poénból egy kaparós sorsjegyet, hogy de jó lenne ha megnyerném, mert akkor abból az ő adósságukat is ki lehetne fizetni. Persze, meg királyné is lehetnék csak mégse leszek :D

Szóval nálam tudhatja mindenki, az ilyen indokolatlan kéregetések (nem a gyereknek kell kajára csak pl új tabletre) úgyis lepattannak és már lelkifurdalásom sincs miatta

2018. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Hm... és ti támogatnátok-e őket, ha előbb elszórják a fizetésüket valami felesleges dologra (mindig a legújabb iphone, tablet, okosóra, laptop stb), de a számlákat közben "elfelejtették" kifizetni és kapják a felszólításokat, mert ez már hónapok óta megy?

Ilyenkor ugye már neccesebb a dolog, nem valami vicces kikötött áramnál élni (párszor volt rá példa) vagy víznél.

2018. jan. 7. 11:56
 26/29 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nem titok. Sőt, amikor fizetésemelést kapok, az első mindig az, hogy felhívom anyut és eldicsekszem vele. :)


Én is tudom az ő fizetését. Sőt, még a banki belépőkódját is tudom, szóval azt is, hogy mennyi megtakarítása van a bankszámláján. :)

2018. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az megint más helyzet, amit most írsz. Aki elszórja iphone-ra a pénzét otthon nincs víz, az fürödhet akkor az iphonejában. Ostoba ember csak így tanul, mint a szarvasmarha elektromos kerítéssel körbevéve. Hozzáér a kerítéshez, megrázza az áram. Párszor még próbálkozik, aztán nem megy oda többé. Ugyanez áll az ostoba emberre, szórja a pénzt, amíg van kiből kipumpolni, utána ha magára marad, meggondolja 2x.

Akinek ennyi esze van, annak fölösleges pénzt adni. Azzal tudsz segíteni, hogy elmagyarázod, hogy fontosabbak a közmű számlák befizetése, mint a pélójukat arra rángatni, hogy megvették a legújabb kütyüt, nyilván hitelre. Adják el őket és máris van miből befizetni a számlát. Van az a mondás, ne halat adj az éhezőnek, hanem horgászni tanítsd meg.

2018. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem mindenki azt kérdezi legelőször, tök idegen emberek is. Falu helyen így szokás sajnos.
2018. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 walk w1th mee ***** válasza:
Nálunk anyumnak is barátjának és nekemis kb tudjuk :D de nem érdekel egyikünket sem :D másnak nemmondjuk el :D
2018. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!