Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednéd a 17 éves lányodat...

Elengednéd a 17 éves lányodat valamelyik nyári fesztiválra?

Figyelt kérdés

A lányom el szeretne menni nyáron a Balaton Soundra, vagy az agárdi Part Fesztiválra. A barátnőivel mennének, házat bérelnének, szóval nem aludnának kinn. Egy 5 napos bérlettel szeretne menni.

Nem tudom, mit tegyek. Szívem szerint nem szeretném 5 napra elengedni, de nagyon győzköd. A barátnői szülei simán elengedték a lányaikat (egyébként ezen picit csodálkoztam is).


2010. jún. 4. 15:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%

17 voltam, amikor anyum elengedett a Szigetre 1 hétre ottalvós jeggyel. Sőt, anyum fizette a felét a jegynek :D Párommal mentünk ki ráadásul, még csak fél éve voltunk együtt. De nem is hezitált anyum. Illetve fateromnak nem is mondtam, ő mindig állította, h csak csövesek járnak a szigetre, mind1, anyum engedett el, csak az Ő szavára adok amúgy is :) Semmi bajom nem lett, állati jó buli volt :) Te se hezitálj, főleg ha megbízható a lányod, nyugodt szívvel engedd el!

20/L

2010. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

igen engedd el, és beszéld meg vele bármi van hívjon fel téged. Tehát, hogy érezze, hogy nem fogod lecseszni, ha mondjuk elveszti a pénztárcáját.

Az a lényeg, hogy a barátnők is figyeljenek, vigyázzanak egymásra. Semmi gond nem lesz.

2010. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

én 14 éves korom óta járok a szigetre :) először persze csak 1-1 napra mentem rokonnal, ők ajánlották fel hogy kivisznek :) utána 17 évesen először 1 hétre kimentünk sátrazni a barátaimmal. tavaly is 1 hétig voltam, és idén is megyek egész hétre :)


szerintem a szülők sokkal durvábbnak képzelik ezeket a fesztiválokat mint amilyenek. :D persze az én szüleim is féltettek először, de látták, hogy tudok vigyázni magamra, soha semmi baj nem történt, szerintem nyugodtan elengedheted :)


19/L

2010. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:

jajj dejóó ..én 16 vok..de betöltöm a 17 mire BS lesz...és olyan jó h ennyien bíztatják itt az apukáát:D én is oda készülök D.Guetára és szerintem megmutatom apumnak ezt a sok véleményt és reméljük akk elenged:DD szal köszíí emberek:D

am én azt mondom h engeddje el:D ;)

2010. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Szia!

24 vagyok, 17 évesen már bőven éjszakáztam. Jól keresek, komoly pasim van, szóval nem lettem defektes semmilyen szempontból.


Viszont a drogokról tényleg beszélj vele, tudom, hogy szörnyű erre gondolni is, de ha ki akar valamit próbálni megakadályozni úgysem tudod, viszont jó, ha tudja mivel hol a határ.


Alap, hogy serkentőket nyugtatókkal (pl. speed+fű) nem keverünk semmi szín alatt, mert nagy baj lehet belőle. Semelyikre sem iszunk! Ha egy pasi kokaint ajánlgat, fel kell pofozni, mert nyilván valóan helytelenek a szándékai. Az új szarokat (Kati, Gina) el lehet felejteni. A hétvégén halt meg egy távoli ismerősöm annak a Kati nevű izének a túladagolásában. A Gina az, amit az italba szoktak cseppenteni, és aztán kirabolni vagy megerőszakolni az embert. Normális mennyiségtől meg csak olyan mintha részeg lenne, úgyhogy inkább csak simán igyon, kevésbé veszélyes.


Mondjuk én már 14 évesen drogozgattam (mostmár évek óta nem, dehát fiatalság bolondság) szóval lehet, hogy ezeket mind tudja már. És a legfontosabb: mondd meg neki, hogy BÁRMI baj van, hozzád fordulhat.


Anyukám ezt tette a legjobban, hogy mindenhez így állt. Mindig volt otthon pl. esemény utáni tabletta, nyugodtan elvehettem, pótolta. Előre megmondta, hogy sosem fogja megkérdezni kinek kell, és miért, nyugodtan vegyem el, lesz a helyén a másik. Én talán egyszer használtam, viszont én voltam a buta és rosszul nevelt barátnőim mentsvára. Mindennek utánaolvasott, pontosan tudta, hogy ha valami baj lenne drogokkal pl, akkor melyikkel mit kell csinálni. mindig a lelkemre kötötte, hogy ha bármi van hívjam, nem mérgelődni fog, hanem segíteni.


Mostanra túl vagyok rég az őrült tinédzser koron, de ha anyum nem úgy nevel ahogy, akkor lehet, hogy néhány barátommal együtt a mai napig bulikban töltöm az éjszakát. Ő lett a legjobb barátnőm, és tényleg BÁRMIT megbeszélhetek vele.


Úgyhogy csak őszintén, és bizalommal nem lesz semmi baj!

2010. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Elengedném persze. Balaton sound egyébként nem igényel több óvatosságot,mintha csak simán nyaralni mennének,nem egy durva fesztivál egyáltalán. Értékeikre ügyeljenek,azért pics@részegre ne igyák le magukat,és maradjanak együtt. Én ezekkel a jótanácsokkal ellátnám,de ha azt írod normális,megbizhato lány akkor igy fog tenni anélkül is hogy mondanád:)
2010. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

Én tavaj mentem először a skinhead fesztiválra ami nem a legbékésebbek egyike. De szüleim elengedtek de azzal a feltétellel ha nem kerülök bajba. Akkor vitt el elyőször a mentő mert belénk kötöttek a punkok és széttörtek rajtam egy asztalt. Szoval ilyen disco hugyba nem nagyon érheti semmi baj max MET túladagolás de az ritka. magyarul hadmenjen.


17/f

2010. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
ha megbízol benne, akkor szerintem engedd. én is 17 évesen voltam először fesztiválozni a Pannónia fesztiválon, mondjuk az annyira nem nagy, de tele van punkokkal és rockerekkel, anya mégis megbízott bennem, és nem is csalódott. viszont a Sound az jóval drágább mint a Part fesztivál, szóval gondoljatok a pénz dologra is.
2010. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Na és ha sunázzák? Ez is a felnőtté váláshoz tartozik. Ha meg elég érett, drogozni úgysem fog, más baja meg nem lehet.
2010. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Hirtelen az jutott szembe, hogy talán nem lenne rossz, ha menne néhány fiú osztálytárs, haver is velük.

De ez tényleg nem az a fesztivál, ahol balhé szokott lenni. Tulajdonképpen egyik sem az.

Egyébként nem arról van szó, hogy megbízhatóak-e a lányok. Biztos azok. Inkább ne legyenek naivak. Nem kell mindenkivel haverkodni. Meg bedőlni dumáknak. Ne fogadjanak el idegentől italt.

Figyeljenek egymásra.

Egyébként érthető, hogy mint szülő aggódsz, de hát eljön ez az idő is:-)

2010. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!