Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is elvárás már...

Más családban is elvárás már egy lánytól, hogy diplomája és utána jól fizető állása legyen?

Figyelt kérdés

Nálunk elvárás a családom részéről, de én ezt soknak érzem.

Nem elég, hogy dolgozzak valamit, amit szeretek.


Manapság más magyar családokban is ez a jellemző?



2018. jan. 14. 15:42
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%

Miért emeled ki, hogy lánytól?

Vagy csak a férfi keressen jól, a nő meg majd elmegy valamilyen minimálbéres kamuállásra?

2018. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem, jobb ha a nő is jól keres, de azt túlzásnak érzem, hogy ez elvárás.
2018. jan. 14. 15:46
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
A normális családok nem támasztanak elvárást a felnőtt gyerekük munkájával kapcsolatban. Te meg ne aszerint dönts. A saját életedet éld.
2018. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
75%
Én srác vagyok és nálam is elvárás volt. Nem értem hogy min változtat az hogy te éppenséggel lány vagy..
2018. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
60%
Mert te mit szeretnél? Ez miért baj?
2018. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Ne az elvárások miatt menj egyetemre, hanem azért, mert érdekel az a szak. Máskülönben az egész egyetem aztán a hosszú évtizedeken át tartó munka is egy rémálom lesz.


Én is lány vagyok, egy időben nekem is mondták, hogy jó lenne, ha minél tovább tanulnék, de csak abban az esetben, ha találok valami olyat, amit szívesen tanulnék. Szerencsére találtam, nemsokára felvételizek.

2018. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
56%
Ez saját magaddal szemben kéne elvárás legyen, hacsak nem az az életcélod hogy eltartatod magad.
2018. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%
Igen, "elvárás" volt, MAGAMTÓL vártam el, hogy ha már piacképes diplomát szereztem, keressek is vele. Nem mindig sikerült, el kellett vállalnom rosszabb állásokat is, de a cél maradt ugyanaz.
2018. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
70%
Miért emeled ki, hogy lány? Mert milyen elvárásokat akarsz EGY LÁNYTÓL? Miért túlzás? Ha azt akarod, hogy legyél valaki, tegyél érte! Ezért volt harc az egyenjogúságért. Ezért van ma egyenjogúság!
2018. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
53%

Egyenjogúság van, azaz pontosabban lett. Tehát kézenfekvő, hogy akár családilag, akár társadalmilag elvárás az, hogy igenis legyen a nőnek is valami munkája. Nem az a lényeg, hogy diplomája legyen, az leginkább azért kell, mert már a legutolsó vécésnénitől is elvárják a diplomát és a nyelvvizsgát, 1 db érettségivel max. közmunkázni lehet vagy árulni a testét. Nem a diploma a lényeg, hanem hogy legyen munkája és saját egzisztenciája.

Persze akinek az roppant kényelmes álláspont, hogy a pénzkeresés a férfi dolga, majd ő eltartja, ő meg cserébe szétrakja a lábait néha, annak megértem, hogy nem tetszik. De az egyenjogúság erről (is) szól.

2018. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!