Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Más családban is elvárás már egy lánytól, hogy diplomája és utána jól fizető állása legyen?

Nálunk elvárás a családom részéről, de én ezt soknak érzem.

Nem elég, hogy dolgozzak valamit, amit szeretek.

Manapság más magyar családokban is ez a jellemző?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, lány, , diploma, karrier, család

2018. jan. 14. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5

Miért emeled ki, hogy lánytól?

Vagy csak a férfi keressen jól, a nő meg majd elmegy valamilyen minimálbéres kamuállásra?

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/42Időpont 2018. jan. 14. 15:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem, jobb ha a nő is jól keres, de azt túlzásnak érzem, hogy ez elvárás.

# 2/42Időpont 2018. jan. 14. 15:46 Privát üzenet
A normális családok nem támasztanak elvárást a felnőtt gyerekük munkájával kapcsolatban. Te meg ne aszerint dönts. A saját életedet éld.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/42Időpont 2018. jan. 14. 15:47 Privát üzenet
Én srác vagyok és nálam is elvárás volt. Nem értem hogy min változtat az hogy te éppenséggel lány vagy..

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/42Időpont 2018. jan. 14. 15:47 Privát üzenet
Mert te mit szeretnél? Ez miért baj?

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/42Időpont 2018. jan. 14. 15:59 Privát üzenet

Ne az elvárások miatt menj egyetemre, hanem azért, mert érdekel az a szak. Máskülönben az egész egyetem aztán a hosszú évtizedeken át tartó munka is egy rémálom lesz.

Én is lány vagyok, egy időben nekem is mondták, hogy jó lenne, ha minél tovább tanulnék, de csak abban az esetben, ha találok valami olyat, amit szívesen tanulnék. Szerencsére találtam, nemsokára felvételizek.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/42Időpont 2018. jan. 14. 16:01 Privát üzenet
Ez saját magaddal szemben kéne elvárás legyen, hacsak nem az az életcélod hogy eltartatod magad.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/42Időpont 2018. jan. 14. 16:03 Privát üzenet
Igen, "elvárás" volt, MAGAMTÓL vártam el, hogy ha már piacképes diplomát szereztem, keressek is vele. Nem mindig sikerült, el kellett vállalnom rosszabb állásokat is, de a cél maradt ugyanaz.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/42Időpont 2018. jan. 14. 16:03 Privát üzenet
Miért emeled ki, hogy lány? Mert milyen elvárásokat akarsz EGY LÁNYTÓL? Miért túlzás? Ha azt akarod, hogy legyél valaki, tegyél érte! Ezért volt harc az egyenjogúságért. Ezért van ma egyenjogúság!

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/42Időpont 2018. jan. 14. 16:06 Privát üzenet

Egyenjogúság van, azaz pontosabban lett. Tehát kézenfekvő, hogy akár családilag, akár társadalmilag elvárás az, hogy igenis legyen a nőnek is valami munkája. Nem az a lényeg, hogy diplomája legyen, az leginkább azért kell, mert már a legutolsó vécésnénitől is elvárják a diplomát és a nyelvvizsgát, 1 db érettségivel max. közmunkázni lehet vagy árulni a testét. Nem a diploma a lényeg, hanem hogy legyen munkája és saját egzisztenciája.

Persze akinek az roppant kényelmes álláspont, hogy a pénzkeresés a férfi dolga, majd ő eltartja, ő meg cserébe szétrakja a lábait néha, annak megértem, hogy nem tetszik. De az egyenjogúság erről (is) szól.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/42Időpont 2018. jan. 14. 16:12 Privát üzenet
1 2 3 4 5

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy lány középsuli alatt nem jött össze senkivel, akkor utána hol remél kapcsolatot?
Mit szoktatok, mit lehet csinálni, mikor egy lány, aki tetszik több hónapnyi levelezés után elutasít titeket azonkívül, hogy rettentően rosszul érzitek magatokat utána?
Ha kiderülne, hogy a barátnőd korábban nagy ribi volt, akkor utána ugyanolyan hűséges lenné hozzá?
Jövőre a Rendőrtiszti fősulira szeretnék menni. Mik a tapasztalatok, vélemények? Milyen a bejutás? Utána is nehéz? Fizikailag? Vagy tanulás szempontjából? Minden szaknál más a...
Jövőre a Rendőrtiszti fősulira szeretnék menni. Mik a tapasztalatok, vélemények? Milyen a bejutás? Utána is nehéz? Fizikailag? Vagy tanulás szempontjából? Minden szaknál más a...
Hogyan vészeljem át apám maximalistaságát? Mit tegyek, hogy megnyugodjak? Ma rosszul mentem a versenyemen (lovaglas) es utana meg is nyugodott apa a rossz eredmeny ellenere....

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!