Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek az nagy felelősség?

Egy gyerek az nagy felelősség?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Ringattam a kezemben a kisbabát, nagyon jó érzés volt. Az a baba illat nagyon kellemes érzés volt. Kell aggódni az végett ha teherbe esik a barátnőm? Jelenleg nincs senkim, de azer kell azért felkészülni arra is, ha megtörténik az, hogy teherbe esik a lány.


Mit csinálnátok? Arra is kell gondolni ha anyagilag nem lenne annyi pénzünk a dolgokra de véletlenül teherbe esne a lány. Mert megtörténhet. Kell ezért félni - aggódni?


2018. jan. 17. 21:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%

Egy mondás nagyon illik ide, "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond".

A babakori éjszakázás, és a csecsemő ellátása, aprópénz ahhoz képest, ahogy cseperedik. Az pedig, hogy aranyos és jó illatú egy múló állapot. A kellemetlen dolgokat is meg kell csinálni körülötte, vagy vele ami, néha idegfeszítő tud lenni nagyon.

Számomra olyan, hogy véletlenül teherbe esni nincs, pedig már 50 fele közeledek, három gyereket szültem és neveltem fel.

2018. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
29%

A 3 kg-os újszülöttnek 20ezer a a kaja havonta?

Szoptassa az anyukája, az ingyen van, a legegészségesebb táplálék a kicsinek. A pelenkánál is VAN mosható, az legalább környezetkímélő.

2018. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Unikornispata ***** válasza:
84%
Nem mindenkinek van elég teje,kedves 13-as!
2018. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

A pelenkánál is VAN mosható, az legalább környezetkímélő.

Ah, meg mossak teknőben gondolom,mert az is olcsóbb,Dédi is ugy csinálta,2018 van,de vissza is mászhatok a fára a kornyezetkiméló pelenkámmal. :O

2018. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon-nagyon kevés az az anya, aki nem tud szoptatni, az esetek többségében nem akar! De akkor is 20ezer havonta?? Libamájat eszik a pici és szarvasgombát?

Lehet ám főzni, pürésíteni, almát hámozni, sütőtököt sütni, májat kapargatni stb. Legalább olyan jó, mint a drága bébiétel.

2018. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Unikornispata ***** válasza:
40%
Azt én sem értem,hogy már szinte minden háztartásban van turmix,mégis mindenki ezeket a kész szarokat veszi...
2018. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha most nincs barátnőd, fölösleges amiatt aggódnod, hogy terhes lesz. :)

Ha nem tudod mekkora felelősség, egyelőre ne vállalj gyereket. Erre a feladatra meg kell érni szellemileg, lelkileg és anyagilag. Ha lesz valakit védekezz gumival. Csak akkor vállaljatok babát, ha mindketten szeretnétek, nehogy az örömből üröm legyen.

2018. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%
Mindig gumi,a nok szeretik a bogyot nem bevenni foleg ha olyan az apuka jelolt háttere. Nem oknélkul esik teherbe ennyi kishölgy.
2018. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

"Kell ezért félni - aggódni?"


Nem. Aggódni azt nem kell.

Védekezni viszont a nemkívánt terhesség ellen, na azt viszont kell!

2018. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

#15: Azért elég sokaknak nincs teje, s igenis elképesztően drága tud lenni az anyatej, ha ugyan tud venni, pedig az az igazán jó a kicsinek. Nem, 1 hetes babának rohadtul nem bébiétel kell, hanem lehetőleg anyatej, rossz esetben persze tápszerrel kell ellennie. Később persze hogy lehet neki házilag pépes ételeket főzni, bár el tudom képzelni, hogy adott esetben jobb megvenni valami rendeset, mintsem pepecselni 3 dekával, amit vagy megeszik, vagy nem, de ezt inkább hagyom, nem értek hozzá, csak van fantáziám.


Kérdező, ezt komolyan kérdezed? Hatalmas nagy felelősség, évtizedekre eléggé leköt és egy vagyonba kerül.

2018. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!